2. sezon serialu „Absentia” w AXN (wideo)

3 kwietnia 2019 r. w AXN premierę będzie miał 2. sezon serialu Absentia, w którym Emily Byrne, po odnalezieniu i zabiciu swojego oprawcy, będzie musiała zmierzyć się z kolejnym zagrożeniem.

 

Absentia to historia agentki FBI, Emily Byrne (w tej roli znana z serialu Castle Stana Katic), która podczas pościgu za seryjnym mordercą w Bostonie znika bez śladu, a policja uznaje ją za zmarłą. Sześć lat później zostaje odnaleziona w lesie. Nie pamięta, co się z nią działo przez poprzednie lata. Po powrocie do domu dowiaduje się, że jej mąż, agent specjalny Nick Durand (Patrick Heusinger) ponownie się ożenił, a ich syna wychowuje teraz inna kobieta. Bohaterka odkrywa także, że została wplątana w serię morderstw.

W drugim sezonie serialu Emily, po odnalezieniu i zabiciu swojego oprawcy, stara się wrócić do równowagi po sześciu latach fizycznych i psychicznych tortur. Odbudowuje relacje z synem, jednak nie może zapomnieć o mrocznej stronie swojej przeszłości. Namawia bostońskiego policjanta, Tommy’ego Gibbsa, do rozpoczęcia tajnego dochodzenia w sprawie jej tajemniczej przeszłości. Kiedy śledztwo staje się śmiertelnie niebezpieczne ryzykuje wszystko, aby odkryć prawdę i chronić swoją rodzinę.

Za produkcję Absentii, która powstała na zamówienie Sony Pictures Television Networks, odpowiada Masha Productions. Serial jest emitowany przez AXN i inne stacje należące do Sony w wybranych krajach w Europie i Ameryce Łacińskiej. Producentem wykonawczym i reżyserem serialu jest Oded Ruskin (False Flag, Beauty and the Baker). Wśród producentów wykonawczych są także: Julie Glucksman, Stana Katic i Maria Feldman (False Flag, Homeland). Serial reżyserowali także Kasia Adamik i Adam Sanderson. Polska reżyserka pracowała nad trzema finałowymi odcinkami serii. Twórcami scenariusza są Gaia Violo i Matt Cirulnick, a za podstawę posłużył im scenariusz do pilota serialu autorstwa Violo.

 

 

OPIS POSTACI

EMILY BYRNE Stana Katic

Po odzyskaniu wolności Emily musi rozpocząć życie od nowa, poza strukturami FBI. Chce znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej tajemniczej przeszłości. Kiedy kolejny morderca, na którego poluje, uderza, Emily wraca do FBI, aby wymierzyć sprawiedliwość.

NICK DURAND Patrick Heusinger

Agent FBI Nick Durand układa sobie życie ze swoją żoną Alice i synem Flynnem. Utrzymując też niełatwe stosunki ze swoją dotkniętą traumą byłą żoną, Emily. Napięcie w jego życiu osobistym rośnie, a Nick szuka ukojenia w pracy w FBI. Jego niezłomność zostaje wystawiona na próbę, kiedy w samym centrum Bostonu dochodzi do krwawego zamachu terrorystycznego.

ALICE DURAND Cara Theobold

Dotkliwie doświadczona w pierwszym sezonie Alice Durand odzyskuje siły i zamierza za wszelką cenę chronić swoją rodzinę. Po ataku terrorystycznym w Bostonie postanowiła wrócić do pracy jako terapeutka, mimo że może to popsuć jej relacje z Nickiem.

TOMMY GIBBS Angel Bonnani

Tommy Gibbs to ambitny i nieugięty śledczy z Bostonu, który stał na czele poszukiwań Emily Byrne. Wiele miesięcy po ich zakończeniu Tommy znów czuje, że coś przyciąga go do Emily – tym razem jednak staje się jej bratnią duszą. Para bohaterów odkrywa od dawna skrywaną tajemnicę, przez co szybko znajdują się na celowniku zabójcy.

JACK BYRNE Neil Jackson

Jack zrywa z nałogiem i staje na nogach, pracując jako ratownik medyczny w miejscowym szpitalu. Szuka celu i spełnienia, a jego nową przyjaciółką staje się Alice. Są sobie coraz bliżsi, a Jack dostrzega szansę na rozpoczęcie nowego życia, jakiego do tej pory nie doświadczył.

FLYNN DURAND Patrick McAuley

Flynn to nastoletni syn Nicka i Emily. Mieszka z ojcem i jego nową żoną, Alice, ale czuje coraz większą więź z Emily, matką, która zaginęła wiele lat temu. Zmaga się z traumą, jaką pozostawiło jego porwanie w pierwszym sezonie serialu. Flynn stara się utrzymać równowagę, której odzyskanie wymagało od niego ogromnego wysiłku.

WARREN BYRNE Paul Freeman

Warren Byrne to ojczym Emily, który przez ponad 25 lat pracował w bostońskiej policji. Nowe tajemnice z przeszłości Warrena komplikują jego relacje z Emily, a silna dotychczas więź między ojcem a córką zaczyna słabnąć.

DEREK CROWN Christopher Colquhoun

Agent specjalny Derek Crown stara się kierować pracą biura FBI w Bostonie po ataku terrorystycznym. Ściga seryjnego mordercę, siejącego spustoszenie w całym mieście. Czy uda mu się przezwyciężyć trudności, jakie stwarza związek z reporterką Ericą Lyle i współzawodnictwo z profilerką FBI, Julianne Gunnarsen?

CAL ISAAC Matthew Le Nevez

Po powrocie do FBI Emily Byrne zostaje partnerką agenta specjalnego Cala Isaaca, doświadczonego byłego żołnierza marynarki wojennej o rozbrajająco optymistycznym usposobieniu. Dzięki swojej mrocznej przeszłości w siłach specjalnych Cal rozumie, co trapi Emily. Z czasem może się okazać lojalnym i wspierającym kompanem bohaterki…jeśli tylko ona na to pozwoli.

JULIANNE GUNNARSEN Natasha Little

Julianne Gunnarsen jest zdystansowaną agentką FBI, która trafia do biura terenowego w Bostonie, aby pomóc w schwytaniu sprawcy krwawego ataku terrorystycznego. Umiejętności profilowania wykorzystuje nie tylko do analizowania samego terrorysty, ale stara się rozgryźć wszystkich wokół. Wkrótce skupia uwagę na swoim zawodowym partnerze, agencie specjalnym Nicku Durandzie.

ERICA LYLE Roxy Sternberg

Erica Lyle to ambitna reporterka telewizyjna, pełna zapału dziennikarka, która i nie cofnie się przed niczym, by zdobyć swoją historię. Jej ambicja wystawi na szwank związek z sekretnym kochankiem, Derekiem Crownem, kiedy śledcza skupi na nim zawodową uwagę w związku z pewną głośną sprawą.

VALERIE MCNAIR Penny Downie

Valerie McNair okazuje się zaginioną wiele lat temu biologiczną matką Emily. Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Lata ciężkiego życia i walki o przetrwanie odcisnęły na Valerie piętno – jest pełna niepokoju, porywcza i przewrażliwiona.

DR SEMO ODUWALE Hugh Quarshie

Dr Semo Oduwale jest nigeryjskim terapeutą, który prowadzi pierwszą w Bostonie grupę terapeutyczną dla dzieci. Na spotkania uczęszcza również Flynn Durand. Wieloletnie doświadczenie Semo sprawia, że pozostaje spokojny i opanowany nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Pilnie strzeże własnego życia, będąc jednocześnie bardzo sympatycznym i wspierając otaczające go osoby.

OPISY ODCINKÓW

ODCINEK 201 – „Casualties”

KRÓTKI OPIS: Emily Byrne stara się zrozumieć, dlaczego została porwana i pogodzić się ze swoją burzliwą przeszłością. Brutalny atak terrorystyczny paraliżuje centrum Bostonu, a sprawą ma się zająć agent specjalny Nick Durand i FBI.

STRESZCZENIE: Emily stara się zapomnieć o czasie spędzonym w niewoli, próbując wrócić do normalnego życia. Szuka odpowiedzi na pytania, wspierana przez detektywa Tommy’ego Gibbsa z Bostonu. W toku śledztwa pojawia się wątek byłego więźnia, który zna intymne szczegóły z przeszłości Emily. To zmusza ją do ponownej refleksji nad wszystkim, co się dotychczas wydarzyło. Flynn walczy z chaosem i traumatycznymi wydarzeniami w swoim życiu, przez co w małżeństwie Nicka i Alice rośnie napięcie. Wszystkie problemy osobiste schodzą na drugi plan, gdy w budynku Federal Annex w Bostonie ma miejsce krwawy atak terrorystyczny. Sprawca wymyka się, a Nick i wybitna profilerka FBI, agentka specjalna Julianne Gunnarsen, ruszają w pościg. Gdy szukają tropów w coraz szerzej zakrojonym śledztwie, jedno staje się jasne – odtąd nikt już nie jest bezpieczny.

ODCINEK 202 – „Madness”

KRÓTKI OPIS: Nick szuka terrorysty, który dokonał ataku na budynek Federal Annex, a Emily spotyka mroczną postać z przeszłości, której przybycie może zburzyć spokój dochodzącej do siebie agentki.

STRESZCZENIE: Zaskoczona nowymi informacjami o swojej przeszłości Emily z jeszcze większym zapałem stara się odkryć prawdę. Kiedy Flynn mimowolnie zakłóca tok prowadzonego dochodzenia, Emily musi zdecydować, co jest ważniejsze – syn, czy jej potrzeba uzyskania odpowiedzi na pytania. Alice wraca do pracy jako terapeutka w szpitalu Boston Mercy i zaprzyjaźnia się Jackiem Byrnem, który pracuje tam jako ratownik medyczny. W FBI robi się gorąco, gdy Nick i Julianne starają się jak najszybciej opracować profil terrorysty z Federal Annex. Agent specjalny Derek Crown ściera się z mediami i „wszechwiedzącym” Internetem. Opracowany profil terrorysty wskazuje, że jest on bardzo inteligentny i pełen gniewu – i nie zamierza zatrzymywać się w swoich działaniach.

ODCINEK 203 – „Guilty”

KRÓTKI OPIS: Podłamana szokującą stratą Emily musi wrócić do FBI, aby uzyskać odpowiedzi na dręczące ją pytania.

STRESZCZENIE: Emily trapi poczucie winy po tym jak zamordowano kogoś, kogo kiedyś odrzuciła. Wraca do FBI, aby zbadać tajemnicze zabójstwo, co spotyka się z uznaniem. Czy Emily jest na tropie kolejnego seryjnego mordercy? Współpracuje ze swoim nowym partnerem, agentem specjalnym Calem Isaakiem, co nie jest łatwe, bo Emily musi ukrywać osobisty związek ze sprawą, aby Cal nie powiązał faktów. Nick i Julianne są coraz bliżej poznania tożsamości terrorysty, obawiają się jednak, że może on przygotowywać następny atak – być może bardziej krwawy od poprzedniego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *