Radio

27. rocznica powstania Radia Maryja (wideo)

Tysiące pielgrzymów z całej Polski, wspólne świętowanie, koncerty i – co ważniejsze – modlitwa, której w tym roku przewodniczyć będzie metropolita szczecińsko-kamieński ks. abp Andrzej Dzięga. W Toruniu, już w sobotę, odbędą się uroczystości 27. rocznicy powstania Radia Maryja.

 

W służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie” – to hasło towarzyszy Radiu Maryja w wieloletniej posłudze.

– Ojciec święty Jan Paweł II powiedział: „Jesteście podobni do ewangelicznego siewcy, który wyszedł siać”. To jest to. Wszyscy jesteśmy wezwani do tego sianiawskazał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i Dyrektor Radia Maryja.

Wszyscy, bo Radio Maryja to nie tylko ojcowie redemptoryści w Toruniu, ale cała Rodzina Radia Maryja.

Pani Jadwidze katolicka rozgłośnia towarzyszy każdego dnia.

– Żyję tymi audycjami, uczestniczę w różnych spotkaniach, wyjazdach rekolekcjach. To jest styl życiapodkreśliła.

Pan Zygmunt radia słucha już ponad 20 lat. Przestać nie zamierza.

– Nasza przygoda z Radiem Maryja prawie tak długo trwa, jak Radio Maryjapowiedział.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

– Nie ma takiego medium w świecie, są pobożne, są katolickie, ale nie ma tego, co jest w Radiu Maryja, czyli że zajmuje się całym człowiekiem podkreślił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Rodzina Radia Maryja od początku broniła wartości chrześcijańskich – tłumaczył biskup toruński ks. bp Wiesław Śmigiel.

– W świadomości wielu ludzi nie mieściło się, że może być takie potężne medium, o takim dużym oddziaływaniu, i to medium, które mówi o sobie jednoznacznie, że jest medium katolickim, że jest katolickim głosem w naszych domachpowiedział ks. bp Wiesław Śmigiel.

Stąd – jak akcentował biskup toruński – tak częste ataki na radio, które przecież od początku wpisuje się w misję Kościoła, jaką jest ewangelizacja.

– Pojawiają się przeróżne ideologie. I w takim świecie potrzebujemy medium, które będzie odważnie mówiło o Jezusie Chrystusie, o Kościele, i Radio Maryja to robiwskazał ks. bp Wiesław Śmigiel.

Ks. bp Wiesław Śmigiel przypominał, że ewangelizacja i katechizacja to wciąż zadanie aktualne, któremu muszą sprostać katolickie media w Polsce. Radio Maryja wpisuje się w to zadanie poprzez docieranie do tych, o których świat współczesny zapomniał.

– W Rodzinie Radia Maryja bardzo często są ludzie, którzy wcześniej nie odnajdywali się w innych wspólnotach, które są w Kościele – podkreślił.

I ci ludzie – jak każdego roku – pojawią się w Toruniu na wspólnym świętowaniu. Już w najbliższą sobotę uroczystości 27. rocznicy powstania katolickiej rozgłośni. Początek o godz. 12.00. Mszy św. o godz. 15.30 przewodniczyć będzie metropolita szczecińsko-kamieński ks. abp Andrzej Dzięga. W Toruniu pojawi się tysiące pielgrzymów. Stąd apel, z jakim zwraca się policja.

– Tutaj apel do wszystkich, ponieważ tych pojazdów może być bardzo dużo, aby nie trzymać się bardzo blisko pojazdu poprzedzającegopoinformowała podinsp. Wioletta Dąbrowska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Toruniu.

To pozwoli uniknąć kolizji. Podinspektor Wioletta Dąbrowska przypomina też, że kiedy to policjanci kierują ruchem, ich sygnały są przed sygnałami świetlnymi.

– Wszędzie tam, gdzie policjanci ruchu drogowego będą kierować na skrzyżowaniach ruchem, w pierwszej kolejności są wszystkie sygnały dawane właśnie przez policjantówprzypomniała.

 

7 komentarzy do “27. rocznica powstania Radia Maryja (wideo)

 • Szczęść Boże na kolejne lata dla tego wspaniałego Radia Maryja, dla ojca Tadeusza Rydzyka i dla całego środowiska toruńskiego !!!

  Odpowiedz
 • Z okazji pięknego Jubileuszu życzę wszystkiego najlepszego dla Radia Maryja, dla pracowników, dla słuchaczy, a szczególnie dla ojca Tadeusza Rydzyka za prowadzenie tak wspaniałej i potrzebnej stacji radiowej !!!

  Odpowiedz
 • Tak jak każde media – Radio Maryja i TV Trwam – też mają swoją rocznicę. Robią to w patriotycznym stylu. To jest ważne!

  Odpowiedz
 • Przyjazd ważnych osób w państwie świadczy o tym, że Radio Maryja i TV Trwam jest ważnym medium w Polsce

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *