3. kolejka Ligi Europy: Lech Poznań – Standard Liege w TVP2 i TVP Sport

Za piłkarzami Lecha druga potyczka w fazie grupowej Ligi Europy. Po wyjazdowej porażce z Rangers FC piłkarze z Poznania rozegrają kolejne spotkanie na własnym stadionie. Transmisja meczu ze Standardem Liege w czwartek 5 listopada na żywo w TVP.

Polski zespół zakończy tym spotkaniem pierwszą część fazy grupowej. Zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Żurawia zaczęli rozgrywki od porażki przy Bułgarskiej 2:4 z Benfiką. W 2. kolejce ulegli na Ibrox Rangers FC 0:1 po golu Alfredo Morelosa w 68. minucie.

Teraz przed Kolejorzem starcie ze Standardem Liege. Polska drużyna ma na rozkładzie już innego przedstawiciela ligi belgijskiej. W decydującej rundzie eliminacji okazała się lepsza od Charleroi.

Standard to dziesięciokrotny mistrz Belgii. W poprzednim sezonie, zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii, został sklasyfikowany na piątym miejscu.

Zespół prowadzony przez Philippe’a Montaniera jak na razie w grupie D Ligi Europy nie zdobył punktu. Najpierw uległ Rangersom 0:2, a potem poniósł porażkę 0:3 w Lizbonie.

Z kolei w Jupiler League plasuje się na piątej pozycji, z 18 punktami zdobytymi w 10 kolejkach. Tuż nad nim jest Charleroi.

da mecz rozpocznie się o 18:55.

Mecz na żywo będzie można oglądać w TVP 2, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. Skomentują go Mateusz Borek oraz Jacek Zieliński.

Transmisja live rozpocznie się o 17:30 w TVP Sport oraz online na naszej stronie oraz apliacji.

Nie będzie to jedyne spotkanie Lecha w listopadzie w Telewizji Polskiej. Po trzytygodniowej przerwie dojdzie do rewanżu w Belgii ze Standardem. Wcześniej zapraszamy na transmisję hitu PKO Ekstraklasy Legia – Lech. W następnej kolejce pokażemy na żywo mecz Kolejorza z Rakowem Częstochowa.

Lech Poznań – Standard Liege. 3. kolejka Ligi Europy. Szczegóły transmisji

Kiedy: 5 listopada (czwartek)

O której mecz: godz. 18:55

Transmisja: studio w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna od 17:30, mecz w TVP 2,

TVPSPORT.PL i aplikacji od 18:50

Komentatorzy: Mateusz Borek, Jacek Zieliński

Prowadzący studio: Rafał Patyra

Goście/eksperci: Robert Podoliński, Marcin Żewłakow