3 pytania do Aleksandry Woźniak z okazji Walentynek

Dzień Świętego Walentego to dla Romance TV wyjątkowo ważne święto. Z tej okazji ambasadorka najbardziej romantycznego kanału w Polsce odpowie na trzy pytania dotyczące pierwszej miłości, walentynek i bycia romantycznym.

 

Jak opisałabyś uczucie, jakim jest pierwsza miłość?

Aleksandra Woźniak: Kiedy zakochujemy się po raz pierwszy, jest to dla nas zupełnie nowe, dotąd nieznane uczucie. Wszystko, czego wtedy doświadczamy jest tak intensywne, że zostaje w naszej pamięci na wiele lat. Często pierwsza miłość jest trochę naiwna, niedojrzała. Oczywiście zdarza się, że nigdy nie wygasa i zostaje z ludźmi na całe życie. Myślę, że pierwsza miłość to piękne uczucie, które wzbogaca naszą świadomość prawdziwej miłości. Tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie siłę młodzieńczego zakochania zachęcam do włączenia Romance TV w walentynki, kiedy to stacja wyemituje nową, włoską odsłonę najsłynniejszej historii miłosnej na świecie, czyli dramat „Romeo i Julia“.

Walentynki – świętować czy nie?

Aleksandra Woźniak: Zdecydowanie walentynki należy świętować! Jednak nie ma uniwersalnego sposobu na celebrowanie tych chwil, każda para powinna świętować je tak, jak lubi. Uważam, że nie należy ulegać presji i spędzać walentynek według utartych schematów. Najważniejsze jest, by być czujnym na potrzeby ukochanej osoby i pamiętać o tym, co w tym dniu najważniejsze, czyli o uczuciach. Jeśli od dawna marzycie o romantycznej kolacji we dwoje lub wspólnym wyjeździe w góry, zróbcie to w walentynki! A może od miesięcy planujecie wieczór z dobrym filmem w domu, tylko ciągle coś wam przeszkadza? Teraz jest na to idelany dzień.

Czy potrafimy jeszcze być romantyczni wobec siebie nawzajem?

Aleksandra Woźniak: Oczywiście, że nawet w dziesiejszych czasach, pełnych pośpiechu i natłoku zajęć, wciąż potrafimy być romantyczni. Jednak w jaki sposób i jak często to okazujemy to bardzo indywidualna kwestia. Jedni wyrażają to poprzez efektowne czyny, jak obsypywanie kwiatami i podarunkami, dla innych są to małe, ale jednakowo ważne gesty, jak czułe słowo i pocałunek na dzień dobry. W moim przypadku romantyzm to podanie kawy do łóżka w sobotni poranek, wsparcie okazywane na co dzień, wzajemny szacunek. Bez względu na różnorodność naszych gestów, romantyzm w związku jest niezwykle ważny, gdyż właśnie dzięki niemu nasze uczucia nie gasną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *