30 lat RMF FM

Dokładnie 15 stycznia 1990 roku o godzinie 12:00 w fale eteru popłynęły dźwięki piosenki zespołu Toto „Africa”. Tak swoją działalność zainaugurowało radio RMF FM.

 

 

 

W 2017 roku stacja kończyła 27 lat. Razem z nami świętowały też gwiazdy, które dołączyły do tego wyjątkowego wydarzenia. Życzenia urodzinowe dla RMF FM złożyli m.in. Sarsa, Blue Cafe, Bednarek, Feel, Kombii, Margaret, Red Lips, Szymon Chodyniecki, Jula, Mateusz Ziółko i Natalia Szroeder.

Dodatkowo, w ramach swoich 27. Międzygalaktycznych Urodzin, radio RMF FM przygotowało specjalny konkurs dla słuchaczy. By zgarnąć cenne nagrody, wystarczyło dołączyć do wydarzenia na Facebooku, zaprosić znajomych oraz zostawić tam swój zwariowany wpis w formie filmiku, zdjęcia lub wiersza. Zgłoszeń było mnóstwo, a z okazji naszych urodzin rozdaliśmy wiele atrakcyjnych prezentów!

Radio RMF to pierwszy komercyjny nadawca radiowy w Polsce, który emisję swego programu rozpoczął 15 stycznia 1990 roku. Stacja jest od wielu lat najpopularniejszą rozgłośnią w kraju, proponującą swoim słuchaczom przebojową, najlepszą muzykę i najistotniejsze fakty.

Rozgłośnia nadaje program muzyczno-informacyjny, emitowany 24 godziny na dobę. Profil muzyczny stacji obejmuje największe przeboje z ostatnich 30 lat (format Adult Contemporary). RMF FM uznawane jest za jedno z najszybszych, najbardziej wiarygodnych i rzetelnych źródeł informacji. Stacja korzysta z największych agencji informacyjnych oraz szerokiej sieci własnych korespondentów i reporterów zlokalizowanych w Polsce i w najważniejszych regionach świata.

RMF to dla milionów Polaków symbol rozgłośni, która wprowadziła na polski rynek najnowszą technologię oraz światowe rozwiązania w dziedzinie mediów. Siedziba RMF FM na Kopcu Kościuszki w Krakowie dysponuje najnowocześniejszym newsroomem w kraju. Codzienną pracę dziennikarzy wspiera zaawansowana technologia produkcji i emisji przekazu radiowego.

RMF to nie tylko biznes radiowy, to również działalność w sektorze rozrywki. Stacja jest organizatorem największych wydarzeń promocyjnych i akcji specjalnych w kraju, obejmuje patronatem medialnym ważne wydarzenia w muzyczne, kulturalne i sportowe oraz jako sponsor wspiera wartościowe osoby i inicjatywy.

RMF FM to radio, które w swojej historii zorganizowało największe wydarzenia promocyjne, wyemitowało najdłuższy w historii polskiej radiofonii serwis informacyjny oraz przyciąga największą liczbę słuchaczy. Z RMF FM związany był również absolutny rekord w historii polskiej radiofonii w jej obecnym kształcie. W okresie marzec-maj 2009 stacja zanotowała 27,4 proc. udział w rynku radiowym (źródło: Radio Track Millward Brown SMG/KRC, udział w czasie słuchania, ogół badanych). Oznacza to, że ponad 1/4 czasu poświęconego na słuchanie radia w Polsce przypadło na RMF FM. W naszym kraju nadaje ponad 200 stacji radiowych, a RMF FM jest nieprzerwanie liderem rynkowym od 2001 r.

Działania stacji były wielokrotnie doceniane przez uznane konkursy i wyróżnienia branżowe. Jedno z najważniejszych to tytuł Radio Roku 2000/2001, przyznany w kategorii Medium Roku, podczas warszawskich targów MEDIA TREND 2001. W uznaniu osiągnięć rozgłośni, redakcja branżowego pisma „Media i Marketing Polska” ogłosiła w maju 2003 r. Radio RMF FM Stacją Radiową Roku 2003.

Marka RMF FM jest najsilniejszą polską marką radiową, ustępując w kategorii Media jedynie marce TVN (źródło: Ranking Rzeczpospolitej „Polskie marki 2009” z grudnia 2009 r.). Według badań słuchalności, RMF FM jest najchętniej słuchaną stacją radiową w Polsce (źródło: Radio Track Millward Brown SMG/KRC, zasięg dzienny, znajomość wspomagana, styczeń-czerwic 2009, ogół badanych), gromadzącą przed odbiornikami ponad 10 mln słuchaczy w ciągu przeciętnego dnia. To wynik wyjątkowy również w skali europejskiej. 82 proc. Polaków pytanych o stację radiową podaje RMF FM. Nazwę radia znają jednak niemal wszyscy (znajomość wspomagana wynosi ponad 98 proc.).

Sygnał RMF FM dostępny jest za pośrednictwem ponad 50 nadajników naziemnych, platform satelitarnych, większości sieci kablowych i Internetu.

W styczniu 2010 roku stacja obchodziła swoje 20-lecie. RMF FM wszedł w drugą dekadę XXI wieku jako znacząca i stabilna organizacja, której obszarem działalności są media, szeroko pojęta rozrywka oraz nowoczesna technologiaInternet i przekaz multimedialny to wyzwanie, które RMF FM podejmuje już od wielu lat. RADIO jest i pozostanie główną aktywnością Grupy RMF, w skład której oprócz RMF FM wchodzą również stacje RMF MAXXX i RMF Classic oraz RMF ON – internetowa platforma oferująca blisko 98 tematycznych kanałów radiowych. W kolejne dziesięciolecie RMF wszedł z profesjonalną, nowoczesną ofertą programową wychodzącą naprzeciw potrzebom słuchaczy i odbiorców nowych mediów. Poszczególne stacje i ich pasma programowe przygotowywane są do tego, by docelowo być odbieranym w każdym nowym kanale dystrybucji medialnej, jaka będzie dostępna dla odbiorców. RMF odegrał w tym nowym medialnym rozdaniu jedną z czołowych ról.

Rozgłośnia nadaje program muzyczno-informacyjny, emitowany 24 godziny na dobę. Profil muzyczny stacji obejmuje największe przeboje z ostatnich 30 lat. RMF FM uznawane jest również za jedno z najszybszych, najbardziej wiarygodnych i rzetelnych źródeł informacji.
Stacja korzysta z największych agencji informacyjnych oraz szerokiej sieci własnych korespondentów i reporterów zlokalizowanych w Polsce i w najważniejszych regionach świata.

Wielokrotnie wyróżniona nagrodami Superbrands, tytułem najlepszej stacji radiowej roku czy jednego z najbardziej opiniotwórczych mediów w kraju systematycznie umacnia swoją pozycję rynkową zwiększając udział w czasie słuchania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *