Prasa - Ksiązka

30-lecie „Tele Tygodnia”

18 stycznia 2023 „Tele Tydzień” obchodzi jubileusz 30-lecia. Magazyn od pierwszego wydania stał się liderem rynku prasowego w Polsce i pozostał nim do tej pory ze średnią sprzedażą na poziomie 492 tys. egzemplarzy*. W styczniowych wydaniach czasopisma czytelnicy znajdą rocznicowy cykl poświęcony jubileuszowi – w kolejnych numerach redakcja przypomina najważniejsze wydarzenia z trzech dekad obecności pisma na rynku w show biznesie, w Polsce i na świecie.

 

W bieżącym numerze można przeczytać życzenia urodzinowe od gwiazd, oraz wywiad z wieloletnią felietonistką pisma – Lidią Stanisławską.

Pierwszy numer „Tele Tygodnia” ukazał się w styczniu 1993 roku i był jedynym magazynem telewizyjnym w Polsce, który oprócz zestawienia programów zawierał newsy, ciekawostki i wywiady z gwiazdami. Od początku „Tele Tydzień” był kompendium wiedzy na temat programu telewizyjnego, wzbogaconym o informacje ze świata gwiazd, porady zdrowotne i prawne, przepisy kulinarne, historie z życia, krzyżówki oraz gry z nagrodami.

W miarę upływu lat zmieniał się rynek telewizyjny, przybyło stacji telewizyjnych, pojawiła się bogata i oferta platform streamingowych. „Tele Tydzień” reaguje na te zmiany zwiększając ilość programów telewizyjnych z 20 początkowo do prawie 100 aktualnie, wprowadzając nowe rubryki, dbając o różnorodność i aktualność tematów oraz szatę graficzną.

Dzisiejszy „Tele Tydzień” to kompletny przewodnik po świecie telewizji i platform streamingowych, który w skondensowany i klarowny sposób dostarcza informacji co warto obejrzeć, jakie produkcje są planowane w najbliższym czasie, a wszystko to wzbogacone o szczegółowy kalendarz transmisji sportowych, wywiady z gwiazdami, streszczenia filmów i seriali, zapowiedzi ciekawych dokumentów oraz porady z zakresu zdrowia i urody, zagadnień konsumenckich, turystyki, przepisy kulinarne oraz krzyżówki.

 

 

*Źródło: Audyt PBC, Sprzedaż Wydań; sumy sprzedanych egzemplarzy i średnie jednorazowe za 1-9/2022. (To są dane dostępne w naszym intranecie. Mamy dane za cały rok i są na poziomie 489,6 tys. egz ale musielibyśmy napisać że to dane własne a to chyba mniej wiarygodne niż dane PBC, a liczby zbliżone)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *