39. Rajd Polskie Safari już w weekend (wideo)

Motowizja zaprasza na 39. Rajd Polskie Safari, który odbędzie w najbliższy weekend 3 i 4 sierpnia. Będzie to runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, Pucharu Polski w Rajdach Baja, Dacia Duster Elf Cup, a także mistrzostw Czech i strefy Europy Centralnej.

 

 

Rajd Polskie Safari to jeden z najstarszych rajdów terenowych w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 1973 roku z inicjatywy Pawła Tetera. Nazwa inspirowana była sukcesami Sobiesława Zasady w legendarnym Rajdzie Safari rozgrywanym w Kenii.

Tegoroczna edycja składa się z trzech odcinków specjalnych, które kierowcy przejadą dwukrotnie. Bazą rajdu ponownie będzie Przasnysz, gdzie znajdzie się padok, a także odbędzie się ceremonia startu i mety. W sumie do przejechania będzie prawie 300 kilometrów.

„Rajd Polskie Safari to jedna z wielu wspaniałych imprez organizowanych przez Automobilklub Polski oraz Automobilklub Rzemieślnik. Współpraca podczas tak ważnych zawodów to wielki zaszczyt. Rajdy terenowe od lat są niezwykle popularne i mam nadzieję, że dołożymy kolejną cegiełkę do rozwoju tej dyscypliny sportu motorowego”powiedział Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

 

RAJD POLSKIE SAFARI JUŻ W TEN WEEKEND!

Motowizja zaprasza na 39. Rajd Polskie Safari, który odbędzie w najbliższy weekend 3 i 4 sierpnia. Będzie to runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, Pucharu Polski w Rajdach Baja, Dacia Duster Elf Cup, a także mistrzostw Czech i strefy Europy Centralnej.Więcej o tym wydarzeniu tutaj: https://motowizja.pl/dla-mediow/motowizja-patronem-medialnym-rajdu-polskie-safari/

Opublikowany przez Motowizja Piątek, 2 sierpnia 2019

 

Motowizja domem polskiego motosportu

Podsumowanie Rajdu Polskie Safari będzie można zobaczyć na antenie Motowizji w magazynie Baja Raport w czwartek, 8.08 o godzinie 21:05. Baja Raport to tegoroczna nowość w ramówce Motowizji poświęcona rajdom terenowym. Na antenie stacji można także znaleźć relacje z innych najważniejszych krajowych zawodów – Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross, Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Driftingowych Mistrzostw Polski, Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Kartingowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Pit Bike SM. Kompleksową ofertę dla fanów polskiego motosportu uzupełnia magazyn Motowizja Sport PL emitowany naprzemiennie z Baja Raport w co drugi czwartek o 21:05.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *