Kultura, muzyka, kino, moda

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w kinie Helios

Słynne nagrody – Złote Lwy, najlepsze tytuły rodzimej kinematografii i najważniejsza polska impreza filmowa, posiadająca status narodowego festiwalu filmowego. Dziś – w poniedziałek, 20 września 2021 r. rozpoczyna się w Gdyni 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Sieć kin Helios jest partnerem wydarzenia i zaprasza miłośników polskich filmów do swoich gdyńskich sal na seanse konkursowe.

 

Najważniejszym miejscem Festiwalu pozostaje od lat Teatr Muzyczny w Gdyni wraz z położonym obok Gdyńskim Centrum Filmowym. To tutaj mają miejsce uroczyste pokazy filmów w ramach Konkursu Głównego, spotkania z twórcami oraz pokazy i konferencje prasowe. Podczas tegorocznej edycji filmowego wydarzenia funkcję głównego Kina Festiwalowego dla szerokiej publiczności przejmie gdyńskie kino Helios, znajdujące się w CH Riviera. Na ekranie kina Helios zobaczyć będzie można już niebawem wielkie polskie produkcje, śledzić rywalizację w ramach poszczególnych sekcji konkursowych, a także spotkać twórców i miłośników kina.

O prestiżowe Złote i Srebrne Lwy w Konkursie Głównym, który startuje 20 września, ubiegać się będzie aż 16 pełnometrażowych filmów. Do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zakwalifikowały się 24 tytuły wyprodukowane przez szkoły filmowe oraz niezależnych producentów, a także w ramach programu „30 minut” Studia Munka – Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W trzeciej sekcji konkursowej rywalizować będą filmy mikrobudżetowe.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem: festiwalgdynia.pl.

Karnety na Festiwal można kupić przez internet – na stronie: system.festiwalgdynia.pl. Sprzedaż pojedynczych biletów ruszyła w poprzedni poniedziałek. Od 18 września karnety są dostępne również w kasach gdyńskiego kina Helios.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 52 kinami mającymi łącznie 291 ekranów i niemal 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (Gazeta.pl) oraz radia (stacje radiowe: Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *