4KUniverse rozszerza zasięg w całej Azji i Pacyfiku poprzez AsiaSat 9

Nowy kanał telewizyjny 4K HDR, 4KUniverse i wiodący azjatycki operator satelitarny, AsiaSat, zawarli wieloletnią umowę na dystrybucję 24-godzinnego kanału przez AsiaSat 9 na obszarze Azji i Pacyfiku.

 

 

 

4KUniverse było częścią kanału demonstracyjnego 4K-SAT UHD AsiaSat zainicjowanego w 2015 r., Nadającego kilka godzin programów UHD dziennie. Teraz, mając udział w rynku telewizji 4K i dekodery 4K, które gwałtownie rosną, operatorzy telewizyjni chcą oferować najlepszą możliwą rozdzielczość (zakres dynamiki 4K HDR), aby ich klienci mogli cieszyć się najlepszą jakością oglądania.

4KUniverse to ogólny kanał telewizyjny 4K HDR z zakresu rozrywki. Jego szeroko zakrojone programy UHD dla azjatyckiej publiczności obejmują poranne transmisje z serialu dla dzieci „Eddie is Yeti”; w ciągu dnia z wegańską serią kulinarną „Plant-Based by Nafsika”; po raz pierwszy w serialu rozrywkowym „Model Turned Superstar” z supermodelką Victoria’s Secret Alessandra Ambrosio; oraz wieczorne transmisje nowych dokumentów, takich jak film o ekstremalnych nartach w Patagonii „Imperium wiatrów”.

4KUniverse nadaje w Azji przez AsiaSat 9 w 122 ° E, w 4K HLG (Hybrid Log-Gamma) HDR z WCG (Wide Color Gamut), który jest obecnie najwyższej jakości, opłacalnym komercyjnie obrazem w transmisji. Kanał będzie dostępny za pośrednictwem lokalnych licencjonowanych partnerów dystrybucyjnych na całym zasięgu satelity C, w tym na kluczowych rynkach azjatyckich, takich jak Hongkong, Chiny kontynentalne, Tajlandia, Singapur, Tajwan, Korea Południowa, Japonia, Indonezja i Filipiny.

„Cieszę się, że mogę ogłosić umowę z AsiaSat, ponieważ nie możemy się doczekać wzrostu zasięgu 4KUniverse w regionie Azji i Pacyfiku”, powiedział Matthew Mancinelli, założyciel i dyrektor generalny 4KUniverse. „Oferując kanał 4KUniverse swoim klientom, platformy telewizyjne i telecos mogą promować regularnie zaplanowane transmisje 4K HDR. Czas, aby klienci uwolnili pełny potencjał swoich nowych telewizorów ”. 

„Uruchomienie 4KUniverse z pełnym harmonogramem programu UHD dostosowanym do azjatyckiej publiczności jest ekscytującym dodatkiem do rosnącej dzielnicy wideo AsiaSat 9. Jesteśmy wdzięczni za to, że po raz kolejny zostaliśmy wybrani przez 4KUniverse jako długoterminowego partnera UHD w Azji ”powiedziała Ina Lui, starszy wiceprezes ds. Handlowych, rozwoju biznesu i strategii AsiaSat.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *