5. edycja Olsztyn Green Festival – znamy pierwszych artystów

Piotr Rogucki z zespołem Coma, Ania Rusowicz z projektem niXes i elektropopowa Pola Rise wystąpią na Olsztyn Green Festival 2018. W dniach 17 i 18 sierpnia br. fani polskiej muzyki popularnej już po raz piąty spotkają się nad jeziorem Ukiel w Olsztynie na kilkunastu koncertach, spotkaniach z artystami, warsztatach ekologicznych, zajęciach sportowych i aktywnościach dla całej rodziny.
 

Agora i Miasto Olsztyn po raz kolejny zapraszają na festiwal, na którym posłuchać można tego, co w polskiej muzyce najlepsze. Wydarzenie jest adresowane do osób, które – oprócz dobrej muzyki – cenią sobie też piękno natury oraz zdrowy styl życia. W poprzedniej edycji Olsztyn Green Festival udział wzięło ponad 25 tysięcy osób, które w efektownej scenerii mazurskiej przyrody słuchały 22 artystów polskiej sceny muzycznej.

Organizatorzy wydarzenia właśnie przedstawili pierwsze gwiazdy kolejnego festiwalu – na Olsztyn Green Festival 2018 wystąpią zespół Coma, projekt niXes i wokalistka Pola Rise.

Coma – to zespół znany fanom muzyki z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu. Grupa powstała w 1998 r., a w maju 2004 r. wydała swój pierwszy album pt. „Pierwsze wyjście z mroku”, bardzo dobrze przyjęty przez krytyków, branżę i publiczność. Płyta została nagrodzona m.in. Fryderykiem w kategorii: Album Roku – Rock. W tym samym roku Coma została laureatem 25. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Wokalista zespołu – Piotr Rogucki jest zdobywcą wielu nagród na festiwalach piosenki artystycznej, m.in.: 2. nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2002 r. czy Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2004. Wydał trzy albumy solowe: „Loki – wizja dźwięku”, „95-2003” i „J.P. Śliwa”. W ostatnich latach zespół Coma z powodzeniem koncertował w Wielkiej Brytanii, a w najbliższych planach ma trasę koncertową w lutym br. w Szkocji i jesienią w Irlandii.

niXes – to nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Połączenie elektroniki z elementami rocka psychodelicznego to unikatowa i oryginalna mieszanka nie tylko na rodzimym rynku muzycznym. W muzyce niXes słychać inspiracje sceną australijską i takimi zespołami, jak Tame Impala czy Pond. Zaskoczeniem jest, że Ania Rusowicz do tej pory kojarząca się z bigbitowym brzmieniem, sięgnęła po zupełnie odmienne środki artystycznego wyrazu. Jednocześnie niXes to projekt spójny i konsekwentny. „Próżne może okazać się doszukiwanie się analogii między big-bitem a niXes” – twierdzi sama artystka. Nietypowości projektowi dodają też teksty w języku angielskim, silnie nawiązujące do tematyki kosmosu i metafizyki.

Pola Rise – to młoda wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Zadebiutowała w 2015 r., zacierając granice między electropopem a muzyką alternatywną. Porównywana do Bjork, Lykke Li czy Banks, jako jedyna polska artystka została zaproszona do realizacji własnego Deezer Session, obok Eda Sheerana, Selah Sue czy London Grammar. Wraz z zespołem zagrała ponad 100 koncertów w Polsce i na świecie. W styczniu br. ukazała się jej debiutancka płyta „Anywhere But Here”.

Bieżące informacje o Olsztyn Green Festival publikowane są na profilu wydarzenia na Facebooku: Facebook.com/olsztyngreenfest.

Kontakt z organizatorami: olsztyngreenfestival@agora.pl

Bilety na festiwal można kupić na stronie Biletycjg24.pl. W przedsprzedaży dostępne są: bilet jednodniowy w cenie 55 zł oraz karnet 2-dniowy – 85 zł. Cena biletów w dniu imprezy to 70 zł za bilet jednodniowy i 100 zł za karnet 2-dniowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *