50 Śmiałych 2021 w wyjątkowym wydaniu „Wysokich Obcasów”

Janina Ochojska, Magdalena Różczka, Magdalena Biejat, Janina Bąk, Katarzyna Zillmann, Anita Włodarczyk czy Maja Kleczewska – to wybrane przykłady z grona 50 Śmiałych kobiet 2021 roku. Wraz z piątkowym numerem „Gazety Wyborczej”, 31 grudnia br. ukaże się specjalne wydanie „Wysokich Obcasów” w całości poświęcone wybranym przez redakcję magazynu bohaterkom mijających 12 miesięcy.

 

Redaktorki „Wysokich Obcasów” na łamach tygodnika publikują co roku listę 50 niezwykłych kobiet, które ich zdaniem są przykładem dla innych i pokazują m.in. jak pomagać potrzebującym, zarażają empatią, walczą z mobbingiem, molestowaniem i przemocą domową, przełamują tabu, „przebijają sufity”, walczą o klimat i zwierzęta, mają odwagę protestować przeciw odbieraniu praw kobietom oraz znajdują siłę, odwagę i upór, aby zmieniać świat na lepsze.

– Koniec roku świętujemy, po raz kolejny wskazując kobiety, których działania nas zachwyciły i dają nam nadzieję. Debata redakcyjna wokół tego numeru jest co roku gorąca – ta lista mogłaby być znacznie dłuższa, wybór jest trudny. Wiele Śmiałych wyróżnionych przez nas w poprzednich latach nie przestaje działać. Do nich dołączają nowe. Poznajcie Śmiałe 2021 rokupisze we wstępie wyjątkowego numeru „Wysokich Obcasów” redaktorka magazynu Paulina Reiter.

W tym roku redakcja tygodnika wyróżniła m.in. kobiety zaangażowane w sytuację na granicy polsko-białoruskiej, m.in. Janinę Ochojską, Magdalenę Różczkę, Martynę Wojciechowską i Magdalenę Biejat za dobroć, za człowieczeństwo, za przyzwoitość i za odruch serca, który nakazuje pomóc drugiemu człowiekowi, gdy jego życie jest zagrożone; Janinę Bąk za odwagę wyznania, że cierpi na chorobę psychiczną; Teoniki Rożynek za przebijanie szklanego sufitu w muzyce; Anitę Włodarczyk za trzeci złoty medal olimpijski i „pozostanie sobą, nawet gdy przyszły sukcesy”; Katarzynę Włodkowską za zachowanie tajemnicy dziennikarskiej mimo nacisków, Katarzynę Zillmann za coming out i sukcesy sportowe oraz Maję Kleczewską za kobietę Konrada w „Dziadach”.

Te i inne kobiety wyróżnione przez redakcję tytułem „50 Śmiałych 2021” to osoby m.in. ze świata nauki, kultury, sportu czy biznesu znane z pierwszych stron gazet, ale także lokalne aktywistki dotychczas szerzej nieznane opinii publicznej.

Na tegorocznej okładce wyjątkowego numeru „Wysokich Obcasów” znalazł się rysunek Agaty „Endo” Nowickiej, a na nim podobizny Janiny Ochojskiej, Mai Ostaszewskiej, Marysi Złonkiewicz, Jarmiły Rybickiej, Anny Alboth, Magdaleny Różczki oraz innych kobiet na granicy.

Specjalne wydanie „Wysokich Obcasów” ukaże się na rynku prasy wraz z „Gazetą Wyborczą” w piątek, 31 grudnia br. w cenie 8,99 zł. Numer wspiera kampania promocyjna w internecie oraz autopromocja w papierowym wydaniu „Gazety Wyborczej” i w serwisie Wysokieobcasy.pl. Działania reklamowe przygotował zespół marketingu „Wysokich Obcasów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *