Zapowiedzi TV

Szalom na Szerokiej 2017 z TVP2

2 i 16 lipca w Dwójce dwuczęściowy Koncert Finałowy 27. Festiwalu Kultury Żydowskiej Szalom na Szerokiej 2017. Wydarzenie co roku przyciąga do Krakowa kilkutysięczną międzynarodową publiczność. Tegoroczna edycja Festiwalu, największego i jednego z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie, dedykowana jest Jerozolimie.
 
Koncert Finałowy „Szalom na Szerokiej” to zwieńczenie kilkudniowego, niezwykle bogatego w artystyczne wydarzenia Festiwalu Kultury Żydowskiej odbywającego się w Krakowie w dniach 24 czerwca – 2 lipca. O udział w Festiwalu zabiegają najwybitniejsi artyści, a każdego roku uczestniczy w nim blisko 30 tys. osób z całego świata. Organizowany 1 lipca na krakowskim Kazimierzu Koncert Finałowy zamyka tę wyjątkową imprezę prezentując w ciągu 7 godzin muzykę żydowską z całego świata (muzyka klezmerska, ludowa, chasydzka i in.). W tym roku wydarzenie poprowadzą Marcelina Zawadzka i Janusz Makuch, a wystąpią m.in.: Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, Paul Shapiro (USA), Junun (Izrael/Indie), Gili Yalo (Izrael), Neta Elkayam (Izrael), Dudu Tassa (Izrael).
Tegoroczny 27. Festiwal Kultury Żydowskiej dedykowany jest Jerozolimie, która w 1967 r. została ponownie zjednoczona. W ciągu 7 dni festiwalowych goście m.in. mają możliwość dowiedzieć się jakie są społeczne, kulturowe i polityczne skutki tego faktu, poznać historię i współczesność miasta, a także dowiedzieć się, czym żyje obecnie kultura żydowska w Izraelu i diasporze.
Koncert Finałowy „Szalom na Szerokiej 2017” w TVP2:
część 1: 2 lipca (niedziela) godz. 22:35
część 2: 16 lipca (niedziela) godz. 23:45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *