Premiera 2. sezonu wstrząsającej produkcji własnej CBS Reality już 6 listopada

Matka to jedna z najważniejszych postaci w życiu każdego człowieka. Jej wpływ – pozytywny czy negatywny – niemal zawsze odciska się na jej dzieciach. Czy można więc uznać, że matki morderców są poniekąd współodpowiedzialne za czyny swoich córek czy synów? Na te i wiele innych trudnych pytań spróbują odpowiedzieć twórcy serialu dokumentalnego „Matki morderców”. Na poruszające odcinki serii będącej produkcją własną CBS Reality zapraszamy codziennie od 6 do 10 listopada o godz. 21:00.

 

Gospodarz programu, dziennikarz kryminalny Donal MacIntyre, w każdym odcinku przedstawi widzom sylwetkę jednego mordercy i z pomocą ekspertów przeanalizuje jego relację z matką. Dzięki przedstawieniu relacji osób bezpośrednio związanych ze sprawą (takich jak bliscy ofiary, policjanci prowadzący śledztwo), rekonstrukcji zdarzeń oraz zaprezentowaniu opinii ekspertów z pola psychologii i kryminalistyki, program zaznajamia widza ze szczegółami wstrząsających historii.

W pierwszym odcinku poznamy historię Marka Howe’a, którego czyny wstrząsnęły opinią publiczną Wielkiej Brytanii w 2013 r. Chłopiec dorastał otoczony opieką i miłością swojej matki, Tiny, która samotnie wychowywała syna i córkę w Leicester. Ojciec Marka opuścił swoją rodzinę, gdy chłopiec był małym dzieckiem. Tina, świadoma faktu, że wychowywanie się bez ojca może być trudne dla jej syna, robiła wszystko, by stworzyć w domu atmosferę troski i wsparcia. Mark jednak z biegiem czasu coraz bardziej zamykał się w sobie, był nękany w szkole, nie miał przyjaciół i większość dnia spędzał w swoim pokoju, grając w gry komputerowe. W końcu, gdy Tina poślubiła starszego od siebie o dwa lata kierowcę samochodów ciężarowych, Mark wszedł z nią w otwarty konflikt – nastolatek mimo sprzeciwu matki palił duże ilości marihuany i nadal spędzał czas na graniu w wypełnione przemocą gry komputerowe i na rozmawianiu przez media społecznościowe z osobami, które poznawał online. Swoim internetowym znajomym często powtarzał, jak bardzo nienawidzi matki.

Sfrustrowany i samotny Mark, w zaciszu swojego pokoju z rosnącą fascynacją oglądał amerykański serial, którego głównym bohaterem jest seryjny zabójca i psychopata prowadzący z pozoru zupełnie normalne życie i pracujący jako policyjny śledczy. Nastolatek coraz bardziej poddawał się obsesji dotyczącej tej fikcjonalnej postaci – po jakimś czasie zaczął także wykazywać niezdrowe zainteresowanie nożami, których używał do dźgania różnych przedmiotów w swoim pokoju.

W końcu Mark przeniósł swoje zainteresowanie z obiektów martwych na żywe – 23 lipca chłopak wziął 30-centymetrowy nóż i udał się do sypialni matki, gdzie zaatakował ją z niesłychaną wściekłością.

Na premierowe odcinki 2. sezonu serialu dokumentalnego „Matki morderców”, będącego produkcją własną CBS Reality, zapraszamy od 6 do 10 listopada o godz. 21:00.

Lista odcinków:

1. 21-letni Mark Howe z zimną krwią zaatakował nożem swoją matkę, zadając jej 53 rany. Kobieta wykrwawiła się na śmierć. Emisja: 6 listopada.

2. Peter Moore przez lata mieszkał z uwielbiającą go bez zastrzeżeń matką. Kiedy umarła, zaczął mordować bez litości… Emisja: 7 listopada.

3. Michael Ryan był oczkiem w głowie swojej matki – mimo to dokonał jednej z najstraszniejszych masakr w historii Wielkiej Brytanii, kiedy w 1987 r. zastrzelił 16 osób i ranił 16 innych. Emisja: 8 listopada.

4. Peter Sutcliffe to jeden z najsłynniejszym brytyjskich zabójców – w brutalny sposób zamordował co najmniej 15 kobiet. Czy można jednak za to winić jego niezdrową relację z matką? Emisja: 9 listopada.

5. Thomas Hamilton zastrzelił w 1996 roku 16 dzieci oraz ich nauczyciela, po czym popełnił samobójstwo. Czy fakt, że przez lata jego rodzina wmawiała mu, że jego matka jest jego siostrą, miał znaczenie w kontekście straszliwej zbrodni, jaką Hamilton popełnił w wieku 43 lat? Emisja: 10 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *