BadaniaPlatforma Canal+Sport w TV

700 000 widzów finałowego meczu WTA 1000 w Madrycie

Iga Świątek i Aryna Sabalenka stoczyły trzysetową batalię w finale turnieju WTA 1000 w Madrycie. Po pasjonującym, stojącym na bardzo wysokim poziomie, pełnym zwrotów akcji meczu Aryna Sabalenka pokonała polską tenisistkę 6:3, 3:6, 6:3. Spotkanie z udziałem pierwszej i drugiej rakiety świata w CANAL+ SPORT2 i w serwisie streamingowym CANAL+ online przyciągnęło przed ekrany ponad 700 000 widzów!

 

Iga Świątek do Madrytu pojechała świeżo po obronie tytułu w Stuttgarcie, gdzie zainaugurowała tegoroczne zmagania na “mączce”, a w finale pokonała właśnie Sabalenkę. Białoruska tenisistka bardzo liczyła na rewanż w Madrycie i tak też się stało. Obie tenisistki bez większych problemów awansowały do sobotniego finału, który był zwieńczeniem kilkudniowej rywalizacji. Finalistki turnieju WTA w stolicy Hiszpanii zaprezentowały tenis na najwyższym poziomie. Po kapitalnym, ponad dwugodzinnym widowisku, Aryna Sabalenka pokonała Igę Świątek 6:3, 3:6, 6:3.

Finał z udziałem pierwszej i drugiej rakiety świata w CANAL+ SPORT2 i w serwisie streamingowym CANAL+ online przyciągnął przed ekrany ponad 700 000 widzów!

Iga Świątek nie będzie miała zbyt dużo czasu na odpoczynek. W tym tygodniu rozpocznie rywalizację w kolejnym turnieju, tym razem w Rzymie. Rywalizację w stolicy Włoch będzie można śledzić na sportowych antenach CANAL+ i w serwisie streamingowym CANAL+ online. Polska tenisistka powalczy tam o trzecie zwycięstwo z rzędu. W sezonie 2021 zdeklasowała w finale Karolinę Pliskovą 6:0, 6:0. Przed rokiem pokonała Ons Jabeur 6:2, 6:2.

Świętek w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie ma wolny los. W drugiej zmierzy się z Anastazją Pawliuczenkową lub Sarą Errani. To spotkanie odbędzie się 11 lub 12 maja. W turnieju głównym zagra też Magda Linette, która podobnie jak Świątek, w pierwszej rundzie ma wolny los. W drugiej zmierzy się z Lindą Noskovą lub Shelby Rogers.

Zmagania najlepszych tenisistek świata w ramach cyklu WTA można śledzić na sportowych antenach CANAL+ i w serwisie streamingowym CANAL+ online. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują wygodnego dostępu do rozgrywek sportowych na żywo oraz bogatej oferty seriali, filmów i dokumentów na żądanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *