„Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką” – książka Mai Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska – mistrzyni świata i dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, multimedalistka mistrzostw świata i Europy, napisała poradnik rowerowy dla całej rodziny. Książka „Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką”, której współautorką jest dziennikarka Karolina Oponowicz, ukazała się na rynku dziś – 11 kwietnia br., nakładem Wydawnictwa Agora.
 

 
Który sport jest najfajniejszy i dlaczego jest to kolarstwo górskie? Jak wybrać odpowiedni rower i kask? Co zrobić, gdy brakuje motywacji by iść na trening? Ile pączków można zjeść w tłusty czwartek? I najważniejsze: jak zostać mistrzem? Te i wiele innych pytań Maja Włoszczowska, jedna z najpopularniejszych polskich sportsmenek, regularnie słyszy od swoich kibiców, amatorów kolarstwa, a także tych, którzy po prostu kochają sport. Teraz odpowiada na nie w formie książki, którą napisała wspólnie z dziennikarką Karoliną Oponowicz.
W książce „Rowerem na szczyt” Maja Włoszczowska zabiera czytelników na przejażdżkę po świecie rowerów i profesjonalnego sportu. Porady przeplatane są anegdotami z jej życia i kariery sportowej, a także opowieściami o sprzęcie, treningach, diecie, regeneracji, zwycięstwach i porażkach, dyscyplinach rowerowych, konkurentach i przyjaciołach wśród zawodników oraz wielu, wielu innych sprawach, które zainteresują nie tylko kolarzy, ale też wszystkich fanów aktywnego życia.
– Pamiętam, jak Maja zaczynała swoją przygodę z kolarstwem na organizowanych przez Langteam zawodach GrandPrix MTB. Od tamtej pory osiągnęła w tej dyscyplinie sportu więcej, niż niejeden sportowiec mógłby sobie wymarzyć, nieustannie dając nam powody do radości. Swoją pasją do sportu zaraża innych. Bardzo się cieszę, że postanowiła się podzielić doświadczeniem i wiedzą. „Rowerem na szczyt” to fantastyczny przewodnik dla wszystkich amatorów kolarstwa. Bo od kogo się uczyć, jak nie od naszej mistrzyni – powiedział o książce Czesław Lang, kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata.
Książkę wzbogacają liczne zdjęcia oraz infografiki, np. pokazujące, z czego składa się rower, jak wygląda trasa wyścigu olimpijskiego, co ma w środku kolarski pampers czy jakie mięśnie pracują w ciele kolarza.
Książkę „Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką” można kupić w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl. Więcej o wydaniu można przeczytać na stronie Wydawnictwa Agora.
Więcej informacji o książkowych nowościach Agory: Facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA.
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *