„Wings for Life World Run” na antenie TVN24

Już 6 maja na antenie TVN24 transmisja z globalnego biegu „Wings for Life World Run”. W 12 miejscach na świecie, dokładnie o tej samej godzinie, wystartują wszyscy ci, którzy chcą wspomóc tych, którzy nie mogą już biec. Dochód z imprezy będzie przekazany na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. W Polsce ten charytatywny wyścig rozpocznie się w Poznaniu. Za kierownicą samochodu pościgowego, który jednocześnie stanowi ruchomą metę, usiądzie Adam Małysz. Jak Polacy poradzą sobie w tej międzynarodowej rywalizacji? Czy powtórzą sukces z ubiegłego roku?
 

 
To wyjątkowa sportowa inicjatywa, która odbędzie się już po raz piąty. Biegacze z całego świata – laicy, amatorzy i profesjonaliści w każdym wieku – wyruszą o godzinie 13.00 polskiego czasu (11:00 AM UTC), by pomóc tym, którzy mają przerwany rdzeń kręgowy. Pół godziny po starcie zawodników do biegu dołączy, kierowany przez Adama Małysza, samochód pościgowy. Gdy dotrze do uczestnika, to koniec jego sportowych zmagań. Ostatni mężczyzna i ostatnia kobieta dogonieni przez samochód pościgowy zostaną  Globalnymi Mistrzami.
W ubiegłorocznej edycji Polacy znaleźli się w światowej czołówce – pierwsze miejsce zajęła Dominika Stelmach, która biegła w Santiago, drugie w kategorii mężczyzn należało do Bartosza Olszewskiego, który wystartował w Mediolanie. Łącznie 155 288 zarejestrowanych uczestników zebrało 6,8 mln euro i wspólnie pokonało 1 431 183 km. Ambasadorami akcji są m.in. Monika Kuszyńska, Monika Pyrek, Michał Kościuszko czy Julia Torla. W biegu weźmie udział także ekipa TVN24.
Emisja: 6 maja (niedziela), godz. 12:50 na antenie TVN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *