MediaZapowiedzi TV

„James Cameron: historia science fiction” – polska premiera dziś na AMC

Sześcioodcinkowa seria odkryje przed widzami wszystkie tajemnice gatunku. O swoich doświadczeniach opowiedzą m.in. Steven Spielberg, George Lucas, Ridley Scott, Christopher Nolan, Arnold Schwarzenegger, Will Smith, Sigourney Weaver i wielu innych

Polska premiera serialu „James Cameron: historia science fiction” odbędzie się na kanale AMC w poniedziałek 7 maja o godz. 21:00. Każdy z sześciu odcinków dokumentalnej serii to godzinna autorska opowieść o gatunku, którego niekwestionowanym mistrzem jest zdobywca wielu nominacji i nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, scenarzysta, reżyser i producent, James Cameron.


Science fiction to jeden z najpopularniejszych gatunków w kulturze popularnej. W każdym z odcinków nowej serii odkryjemy jego korzenie, przyjrzymy się futurystycznym wizjom twórców i dowiemy się, co najbardziej ich fascynuje. Seria obfituje w wywiady ze słynnymi twórcami i artystami, których kariera miała wielki wpływ na rozwój gatunku science fiction, m.in. Stevenem Spielbergiem, George’em Lucasem, Ridleyem Scottem, Christopherem Nolanem, Arnoldem Schwarzeneggerem, Willem Smithem i Sigourney Weaver. „James Cameron: historia science fiction” to niezwykła podróż w głąb gatunku, która przybliży jego przyszłość oraz pozwoli lepiej zrozumieć skąd biorą się pomysły na kolejne produkcje science fiction.

Producentami wykonawczymi serii „James Cameron: historia science fiction” są James Cameron, Maria Wilhelm, Ken Druckerman oraz Banks Tarver z ramienia Left/Right TV. Współtwórcami serii są showrunner Jeff Cooperman oraz Mike Mezaros.


Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 7 maja o godz. 21:00. Na kolejne zapraszamy w każdy poniedziałek o tej samej porze. Na serię składa się sześć odcinków.

„AMC Visionaries” to seria dokumentalna, w której przełomowi artyści przedstawiają wcześniej nieopowiedzianą historię poszczególnych gatunków. Oprócz wyemitowanego już serialu „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu”, stacja AMC ogłosiła już kolejne projekty wchodzące w skład serii, w tym m.in. „AMC Visionaries: Eli Roth’s History of Horror” oraz „AMC Visionaries: Rap Yearbook”.

„JAMES CAMERON: HISTORIA SCIENCE FICTION”
POLSKA PREMIERA SERII 
7 MAJA O GODZ. 21:00 
WYŁĄCZNIE NA KANALE AMC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *