#7strefa o finałach LSK i skomplikowanej sytuacji ONICO

Końcówka sezonu zarówno w Lidze Siatkówki Kobiet, jak i PlusLidze dostarcza kibicom wielu emocji. W decydującej rywalizacji o tytuł mistrza Polski wśród pań zabraknie dotychczasowego dominatora Chemika Police. ONICO Warszawa, które pewnym krokiem zmierzało po pierwszy w historii triumf w PlusLidze boryka się z ogromnymi problemami. Czy uda się je rozwiązać zanim będzie za późno?

 

Tego, co wydarzyło się w żeńskiej edycji krajowych rozgrywek chyba nikt się nie spodziewał. Chemik Police, który od pięciu lat nie pozwolił nikomu zbliżyć się do mistrzowskiego tronu w półfinale musiał uznać wyższość Grota Budowlanych Łódź i to już po drugim starciu. Pierwszy raz w historii będziemy więc oglądać łódzki finał w Lidze Siatkówki Kobiet.

Ciekawie zapowiada się również finisz PlusLigi. Aluron Virtu Warta Zawiercie w pierwszym starciu półfinałowym sensacyjnie wygrał 3:1 w Kędzierzynie-Koźlu. Jurajscy Rycerze nie zdołali jednak postawić kropki nad „i” w rewanżu przed własną publicznością mimo, że wygrywał już 2:0!

Wiele dzieje się wokół ONICO Warszawa. Ekipa, która wyrosła na faworyta do mistrzostwa na ostatniej prostej musi zmagać się z poważnymi problemami. Jak grom z jasnego nieba uderzyła informacja o poważnej kontuzji Bartosza Kurka. MVP mistrzostw świata z 2014 roku nie pojawi się już na boisku w tym sezonie. Żeby tego było mało podczas meczu z Jastrzębskim Węglem urazu nabawił się również najlepiej punktujący siatkarz stołecznej ekipy Bartosz Kwolek. Jego zderzenie pod siatką z Dawidem Konarskim wyglądało bardzo źle. Przyjmujący został zniesiony z parkietu i już na niego nie wrócił. Ciężko oczekiwać, by wrócił do zdrowia przed meczem rewanżowym w Jastrzębiu-Zdroju.

Burzę wywołała kwestia transferu medycznego, którego miało dokonać ONICO. Kontuzjowanego Kurka miał zastąpić siatkarz Trefla Gdańsk Maciej Muzaj. Do tego jednak nie doszło, bo Polska Liga Siatkówki SA nie wyraziła na to zgody. Dlaczego zarząd PLS podjął taką decyzję? Czy była ona słuszna?

Wszystkie tematy poruszą Krzysztof Wanio i jego goście, a będą nimi:
– Katarzyna Sielicka – była siatkarka ŁKS Commercecon Łódź
– Joanna Kaczor – była reprezentantka Polski, brązowa medalistka mistrzostw Europy 2009
– Kamil Drąg – dziennikarz Przeglądu Sportowego

Magazyn #7strefa od godziny 19:00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *