Sport w TV

#7strefa po turnieju finałowym Pucharu Polski

Za nami rozgrywki Pucharu Polski. Trofeum po raz kolejny trafiło do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Czas jednak wrócić do ligowej rzeczywistości. Co się dzieje w obozie GKS Katowice?

 

Miniony weekend dostarczył siatkarskim kibicom ogrom emocji. We wrocławskiej Hali Stulecia rozgrany został turniej finałowy Pucharu Polski. Po raz siódmy w historii triumfatorem była ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego udowodnili, że nie tylko w lidze nie mają sobie równych.

Bardzo dobrze w rozgrywkach PlusLigi radzi sobie ostatnio GKS Katowice. Wygląda na to, że trener Piotr Gruszka znalazł receptę na grę swojego zespołu. Siatkarze GieKSy od trzech kolejek są niepokonani i z dorobkiem 24 punktów zajmują siódmą lokatę w ligowym zestawieniu. Do miejsca premiowanego miejscem w fazie play-off brakuje im bardzo niewiele. Przewyższająca ich PGE Skra Bełchatów ma dokładnie taki sam dorobek punktowy. Co się dzieje w obozie katowiczan?

Ciekawie przedstawia się również rywalizacja w Lidze Siatkówki Kobiet. Co prawda pozycję lidera niezmiennie obsadza Chemik Police, lecz za jego plecami robi się coraz bardziej emocjonująco. Developres SkyRes Rzeszów w ostatnich dwóch kolejkach pokonał właśnie Chemika oraz ŁKS Commercecon Łódź, czyli bezpośrednich rywali do czołowych lokat w żeńskiej lidze. Jak wygląda sytuacja w LSK?

W ostatnim czasie miały miejsce inne interesujące wydarzenia. Jednym z nich jest objęcie stanowiska prezesa PLS przez byłego reprezentanta Polski Pawła Zagumnego. Co ma do powiedzenia mistrz świata z 2014 roku?

Powyższe tematy omówi Krzysztof Wanio i jego goście. Będą nimi wicemistrz świata z 2006 roku Grzegorz Szymański, dziennikarz Przeglądu Sportowego Kamil Drąg i ekspert Polsatu Sport Ireneusz Mazur.

Magazyn #7strefa od godziny 17:00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *