„Drogi wolności” – premiera już 2 września!

W jubileuszowym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, TVP przygotowała wyjątkową produkcję. Burzliwe losy krakowskiej rodziny Biernackich ukazane na tle wielkich wydarzeń historycznych oraz miłość, żądza, zdrada i honor. Premiera „Dróg wolności” na antenie Jedynki w niedzielę, 2 września, o godz. 20:10 w TVP1.

„Drogi wolności” to intrygująca historia trzech młodych sióstr, w role których wcielają się Paulina Gałązka (Marynia), Katarzyna Zawadzka(Alina) i Julia Rosnowska (Lala). Fabuła serialu w dużej mierze inspirowana jest pamiętnikami Polek z początków XX wieku. Akcja serialu rozgrywa się w latach 1914-1926. Ważnym elementem będzie także ukazanie roli nowinek technicznych, które miały wpływ na codzienność Polaków.

Na fali kończącej się wojny bohaterki zakładają w Krakowie tygodnik „Iskra”. Jego pierwszy numer, po wielu perturbacjach, ukazuje się 11 listopada 1918 roku, a tematem przewodnim jest przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania. Pismo wydawane przez młode bohaterki pozwala na zarysowanie historycznego tła serialu, w którym nie zabraknie informacji m.in. o Pokoju Brzeskim, odzyskaniu niepodległości, Powstaniu Wielkopolskim, powstaniu rządu Paderewskiego, początkach wojny polsko-bolszewickiej, podpisaniu Traktatu Wersalskiego, Bitwie Warszawskiej, przegranym plebiscycie na Warmii i Mazurach, Powstaniu Śląskim, uchwaleniu konstytucji marcowej, prawach wyborczych dla kobiet, Powstaniu Krakowskim, a także zamachu majowym.
W filmie zobaczymy również Annę PolonyJulię RosnowskąPaulinę GałązkęKatarzynę

ZawadzkąIzę KunęBernadettę Machała-KrzemińskąAdama CywkęAdriana ZarembęDamiana Kreta i innych.

„Drogi wolności”. Niedziela, 2 września, godz. 20:10. TVP1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *