Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

8TKO – nowy brand w świecie sportów walki – z najbliższą galą na żywo w Fightklubie!

Organizacja Enfusion poszukuje nowych wyzwań i prób doszlusowania popularnością do ONE Championship i GLORY. Jej najnowszą inicjatywą jest 8TKO, gala w formie turnieju w jednej kategorii wagowej. Najbliższa odsłona w sobotę w Fightklubie!

 

8TKO to rewolucyjny pomysł Enfusion, którym organizacja chce rzucić rękawice swoim największym konkurentom z pogranicza MMA i kick-boxingu, ONE Championship i GLORY. Ogłoszono go światu dopiero w tym roku, a na gospodarza pierwszych eventów wybrano holenderski Alkmaar. Format będzie bardzo zbliżony do znanego z K-1 World Grand Prix.

W określonej kategorii wagowej do rywalizacji stanie 12 zawodników, którzy najpierw będą mierzyli się w eliminacjach. Zwycięzcy tych walk zapewnią sobie przepustkę do turnieju finałowego. W nim w fazie pucharowej walczyła będzie ósemka – sześciu powyższych fighterów oraz dodatkowo dwóch z dzikimi kartami, z których jedna będzie zarezerwowana dla obrońcy tytułu z poprzedniego roku.

Na takich zasadach odbędą się turnieje w kategoriach do 61, 70 i 80 kg oraz w wadze open. Dwa tygodnie temu, także w Alkmaarze, miały miejsce premierowe zawody, w wadze do 70 kg. W najbliższy weekend w Holandii w szranki staną zawodnicy o 10 kg ciężsi. Będzie to jednocześnie pierwszy turniej z cyklu 8TKO, jaki kibice w naszym kraju będą mogli zobaczyć na żywo w Fightklubie!

– Enfusion zawsze pozostawało w cieniu większych organizacji, które podpisują ekskluzywne kontrakty z najlepszymi zawodnikami. To spowodowało, że musieliśmy wymyśleć coś nowego i innowacyjnego, co jednocześnie pozwoliłoby nam pielęgnować naszą tradycję mówił w podcastie Telegraaf „De Rechtse Directe” Edwin van Os, Dyrektor Generalny Enfusion – Tak zrodził się pomysł na 8TKO, formułę, dzięki której chcemy osiągnąć najwyższy poziom, umożliwiający nam konkurowanie z największymi potentatami w branży. Wolimy jednak podzielić się po równo dużym tortem, niż mieć na własność mały. Rynek jest na tyle chłonny, że na pewno znajdzie się w nim miejsce także i dla nas. 

Nowa organizacja pierwotnie nosiła nazwę T8KO, wymawianą jako Tate KO. Był to wyraz uznania dla słynnego, choć i kontrowersyjnego weterana Enfusion, Andrew Tate’a, który wraz ze swoim bratem Tristianem mieli być partnerami medialnymi cyklu. Ostatecznie organizacja wycofała się z tego pomysłu kiedy Tate został… aresztowany przez policję. Uzgodniono, że do czasu zakończenia dochodzenia nazwa zostanie zmieniona, dlatego jej finalne brzmienie to 8TKO.

W najbliższą sobotę w Alkmaarze będzie miał miejsce turniej eliminacyjny w wadze do 80 kilogramów. Przed nami sześć pojedynków z udziałem zawodników, którzy w środowisku kick-boxingu są już rozpoznawalnymi markami. Niektórzy z nich mają na koncie po kilkanaście pojedynków w Enfusion, co gwarantuje, że przed nami fantastycznie zapowiadający się wieczór, który obfitować powinien w znakomite walki.

Gala 8TKO Enfusion w sobotę 18 marca o godz. 21.15 na żywo w Fightklubie! 

Main Card gali 8TKO Enfusion: 

Soufiane Aouland Abdelkhalek (Maroko) vs Mohamed Touchassie (Holandia) 

Joe Johnson (Anglia) vs Ismael Ouzgni (Maroko) 

Franck Rubanguka (Belgia) vs Marvin Monteiro (Wyspy Zielonego Przylądka) 

Misha Eradus (Holandia) vs Juraj Tuturaj (Słowacja) 

Matthieu Ceva (Francja) vs Mehdi Rebroub (Maroko) 

Devon Leeuwin (Belgia) vs Mahmoud Sfef (Holandia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *