BadaniaSport w TVTVN Discovery Polska

9 milionów widzów Pucharu Świata w skokach narciarskich w TVN Grupa Discovery

W miniony weekend w Niżnym Tagile odbyła się inauguracja sezonu 2021/22 Pucharu Świata w skokach narciarskich. Oba konkursy transmitowane były przez TVN, Eurosport 1 i Player, a piątkowe kwalifikacje dodatkowo w Eurosporcie 1. W trakcie sobotnich i niedzielnych zawodów TVN był zdecydowanym liderem oglądalności w Polsce, osiągając podczas pierwszego konkursu wynik lepszy niż trzej główni konkurenci łącznie.

 

– 9 milionów widzów przed ekranami w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze

– 30%-owy udział TVN i Eurosport 1 na rozpoczęcie turnieju skoków

– TVN z wynikami kilkukrotnie przewyższającymi konkurencję

– Eurosport 1 z najlepszym otwarciem sezonu od 2003 roku

Sobotni i niedzielny konkurs miłośnicy skoków mogli śledzić w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze. W sumie, na wszystkich tych platformach transmisje przyciągnęły przed ekrany aż 9 milionów widzów. TVN i Eurosport 1 miały łącznie aż 30-procentowy (w sobotę) i 25-procentowy (w niedzielę) udział w rynku. Oznacza to, że niemal co trzeci widz oglądający w tym czasie telewizję kibicował naszym skoczkom w rozpoczętym właśnie konkursie pokazywanym w TVN i Eurosporcie. Eurosport 1 był z kolei w czasie transmisji płatnym kanałem nr 1 w Polsce i uplasował się w czołówce najchętniej oglądanych w tym paśmie kanałów – na 4. pozycji w sobotę i 3. w niedzielę.

SOBOTA, 20.11.2021
Live+VOSDAL, 16:00 – 17:40:59

 

 

NIEDZIELA, 21.11.2021
Live+VOSDAL, 16:00 – 17:40:59

 

 

– W naszym studiu była energia, świeżość, merytoryczne informacje, nowe technologie i świetna współpraca prowadzących. Jak zawsze swoją klasę pokazali też komentatorzy. Wyniki oglądalności są bardzo obiecujące i już nie możemy się doczekać kolejnych konkursów i pierwszych sukcesów polskich skoczków powiedział Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

W sobotę najlepiej z polskich skoczków spisał się Kamil Stoch, który zajął piąte miejsce. Dawid Kubacki był 13., a pozostali reprezentanci Polski nie awansowali do drugiej serii. W niedzielę punkty Pucharu Świata zdobyli Piotr Żyła (15. miejsce) i Andrzej Stękała (30. miejsce).

Wszystkim relacjom ze skoczni towarzyszyły studia. W TVN prowadził je duet Sebastian Szczęsny i Damian Michałowski, a wśród gości znaleźli się Jakub Kot, Kamila Karpiel i Sebastian Karpiel-Bułecka. Widzowie mogli oglądać między innymi wizualizacje w technologii rozszerzonej rzeczywistości, a także teleportacje skoczków do studia. W Eurosporcie studia wokół konkursów prowadził Michał Korościel.

Zawody w Niżnym Tagile zainaugurowały emocjonujący sezon skoków narciarskich w TVN Grupa Discovery. Wszystkie konkursy rozgrywane poza Polską transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze, a rywalizacja w Wiśle i Zakopanem w Eurosporcie 1 i Playerze. Kwalifikacje rozgrywane w piątki będą transmitowane w Eurosporcie 1 i Playerze, a niedzielne – o ile sygnał z nich będzie produkowany, co jest decyzją lokalnych nadawców – dostępne będą wyłącznie w serwisie player.pl. Niezrównana oferta zimowa TVN Grupa Discovery obejmuje także między innymi Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie dowolnym, snowboardzie, short tracku, a także Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *