Zapowiedzi TV

Wielkanoc w TVP3 Wrocław

Koncerty, filmy dokumentalne, wyjątkowe reportaże. Telewizja Wrocław przygotowała specjalny, świąteczny program dla swoich widzów.
 

WIELKA SOBOTA (31 MARCA) 
Przed jedynym w tym dniu wydaniem programu informacyjnego Fakty mamy dla naszych widzów specjalne świąteczne życzenia. Początek o 18:20.
O 19:25 koncert wielkopostny Każda rzecz ma swój czas. Teksty wykonywanych utworów mówią o życiu, śmierci, przemijaniu i wieczności. Większość z nich to psalmy i fragmenty Biblii.
Warto zostać z nami dłużej i obejrzeć film Jolanty Krysowatej Zmartwychwstania miało nie być. Jest to wzruszająca historia o demoralizacji, upadku wszelkich zasad, obojętności na drugiego człowieka, pragnieniu przetrwania za wszelką cenę. Zaczynamy o 20:15.
WIELKANOC (1 KWIETNIA) 
Świąteczny poranek rozpoczniemy specjalnymi życzeniami dla naszych widzów. Początek o 10:00. Następnie zapraszamy na dobrze Wam znane programy: Teraz wieśAgroFakty i Wschód.
O 18:30 z informacjami z regionu czekać będzie ekipa Faktów. To jedyne w tym dniu wydanie serwisu.
Ok. godz. 19:10 przypomnimy naszą produkcję w ramach cyklu „Dolny Śląsk pełen historii”. Dolina pałaców i ogrodów to fabularyzowany dokument opowiadający o losach rodu Schaffgotschów, którzy tworzyli historię Kotliny Jeleniogórskiej już od średniowiecza. Przez stulecia ród ten wywierał wpływ na okolicę i brał udział w najważniejszych wydarzeniach każdej epoki.
Wieczorem kolejny film z cyklu „Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego. Każdy z dziecięciu odcinków stanowi wariację na temat jednego z Dziesięciu Przykazań. Początek o 20:55.
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (2 KWIETNIA) 
W poniedziałkowy ranek przywitamy Was filmem dokumentalnym „Jan Paweł II – wśród nas i dla nas”, który został zrealizowany z amatorskich materiałów nagrywanych podczas wizyt papieża w naszym regionie. Włączcie TVP3 Wrocław już o 10:00.
Po jedynym w tym dniu wydaniu programu informacyjnego Fakty polecamy Waszej uwadze film Kryptonim ORĘDOWNICY. Studencki Komitet Solidarności. Dokument opowiada historię ludzi, którzy po śmierci Stanisława Pyjasa dokonali wyborów, które zaważyły na ich życiu. Samokształcenie, opór i zamiłowanie do wolności – o tym opowiedzą bohaterowie filmu Marcina Bradkego. Po 40 latach odniosą się oni do swoich młodzieńczych decyzji. Początek o 18:45.
O 19:40 kultowa Hydrozagadka Andrzeja Kondratiuka. Podczas fali upałów w Warszawie znika woda. Superbohater As podejmuje się rozwiązania zagadki. To trzeba zobaczyć!
Na zakończenie dnia, o 20:55, koncert Raz Dwa Trzy… Dwadzieścia pięć. Kinga Preis, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, Muniek Staszczyk to tylko część znanych artystów, którzy wzięli udział w jubileuszu 25-lecia zespołu Raz Dwa Trzy. Koncert został zrealizowany w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *