Internet & Gry - ReklamaMedia

Lipiec na Showmax (wideo)

W lipcu na Showmax, poza premierowymi odcinkami The Affair, Cloak & Dagger czy Dziewczyn nad wyraz, znajdziemy również przegląd największych zagranicznych hitów filmowych z Francji, Hiszpanii, Japonii i Danii. Czekają na nas m.in. Templariusze. Miłość i krew – najdroższy film w historii skandynawskiej kinematografii, oraz jedno z dzieł ulubionego przez Europejczyków japońskiego reżysera, Kiyoshi Kurosawy, pt. Zanim znikniemy.

 

 

Lipiec to też miesiąc wielkich finałów. 4 lipca poznamy zakończenie losów Kobiet mafii Patryka Vegi, a już tydzień później Showmax zaserwuje widzom ostatni odcinek przejmującej Opowieści podręcznej, która nie przestaje szokować i w przemyślany sposób wprowadza kolejne, jeszcze bardziej uciążliwe dla ludzkiej psychiki wątki. Czy June uda się spełnić obietnicę, jaką złożyła córce podczas ostatniego spotkania i wyswobodzi je obie spod jarzma Gileadu? O tym przekonamy się już 12 lipca.

 

Czerwcowe pakiety specjalne:

NIE TYLKO HOLLYWOOD

Templariusze. Miłość i krew (Arn: Tempelriddaren), Cienie (La mécanique de l’ombre), Szklana trumna (El ataúd de cristal), Darkland (Underverden), Zanim znikniemy (Sanpo suru shinryakusha), Między nami wampirami (The Little Vampire)

KINO GROZY Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA

Krucyfiks (The Crucifixion), Stygmaty (Stigmata), Słudzy diabła (Satan’s Slaves),

WIELKIE DZIEŁA WIELKICH REŻYSERÓW

Joel i Ethan Coen – Barton Fink, Kevin Smith: Szczury z supermarketu (Mallrats), David Lynch: Dzikość serca(Wild at Heart), Kathryn Bigelow: Detroit, Judd ApatowCzterdziestoletni prawiczek (The 40-Year-Old Virgin), Woody Allen: Broadway Danny Rose, David Cronenberg: Wideodrom (Videodrome)

BAJKI DLA DOROSŁYCH

Królewna Śnieżka i Łowca (Snow White and the Huntsman), Ja, Frankenstein (I, Frankenstein), Wstrząsy (Tremorrs)

Opisy lipcowych premier na Showmax:

Darknet, sezon 1

Premiera: 12 lipca

Czym jest Darknet? Stroną internetową udzielającą porad w ważnych kwestiach. Zastanawiasz się, jak dyskretnie usunąć zwłoki? Pisz na Darknet! Ten tajemniczy portal jest też elementem łączącym historie z sześciu intrygujących odcinków kanadyjskiego serialu będącego adaptacją japońskiego formatu pod tytułem Torihada. Opowieści z pogranicza horroru i techno-thrillera przedstawiają dziwaczne sytuacje, w których zwykli ludzie doświadczają niepokojących, a czasem przerażających zdarzeń.

Darknet został przyjęty bardzo ciepło przez krytyków na całym świecie. Serial jest popularny szczególnie wśród fanów alternatywnych i niezależnych form przekazu artystycznego. Reżyserami poszczególnych segmentów są uznani brytyjscy twórcy, specjalizujący się w gatunkach science fiction i horroru, jak chociażby Brett Sullivan (Orphan Black) czy Rodrigo Gudiño (The Last Will and Testament of Rosalind Leigh).

Co ciekawe, strona http://darknetfiles.com/ naprawdę istnieje! Zawiera jednak bardzo niepokojące treści, ponieważ miłośnicy formatu mogą tam wgrywać filmy i scenariusze związane z tematyką serialu. Wchodzicie na własną odpowiedzialność. Jeśli jednak nie macie odwagi, wpadnijcie na Showmax 12 lipca, aby przekonać się, jak niesamowitym projektem jest Darknet.

 

 

Wyklęci (Misfits), sezony 1-5

Premiera: 19 lipca

Jeśli uważacie, że superbohaterowie Marvela są zbyt cukierkowi, mutanci z X-Men za mało ciekawi, a Batman i Superman to pompatyczni nudziarze, mamy dla Was coś specjalnego. Nadchodzą Wyklęci – pięcioro przebywających w więzieniu desperatów, którzy w wyniku silnych wyładowań atmosferycznych zyskują niezwykłe moce. Przemądrzały krytykant Nathan (Robert Sheehan) staje się nieśmiertelny, imprezowiczka Alisha (Antonia Thomas) pobudza seksualnie każdego, kogo dotknie, nieśmiały Simon (Iwan Rheon) zyskuje moc niewidzialności, agresywna Kelly (Lauren Socha) czyta ludzkie myśli, a wysportowany Curtis (Nathan Stewart-Jarrett) potrafi zmieniać przeszłość. Razem tworzą grupkę dziwacznych bohaterów, a swoje moce wykorzystują niekoniecznie w służbie dobra.

Wyklęci to niezwykle popularny pięciosezonowy brytyjski serial telewizyjny. To od roli w tej produkcji swoją karierę rozpoczął Iwan Rheon, znany chociażby z Gry o tron czy marvelowskiego InhumansWyklęci stanowią zabawny, ale też mocno niepoprawny politycznie pastisz gatunku superbohaterskiego. Dzięki sporej dawce humoru, ale też nieszablonowych akcji, każdy odcinek dostarcza wielkich emocji.

Mimo że w kolejnych sezonach obsada serialu ulega zmianie, całość wciąż robi dobre wrażenie. Jednym z głównych bohaterów Wyklętych jest Londyn, ale nie ten znany z pocztówek. Miasto jest szare i nieprzyjazne, pełne betonowych blokowisk i miejsc, gdzie beznadzieja jest jedynym stanem, którego doświadczają na co dzień ich mieszkańcy. Całość przesiąknięta jest brytyjską estetyką, dzięki której widz może zobaczyć, że nie tylko Amerykanie mają receptę na opowieści superbohaterskie.

 

 

Magicy (The Magicians), sezon 2

Premiera: 26 lipca

Serial stworzony na podstawie bestsellerowej serii Leva Grossmana Czarodzieje zyskał wielką popularność jako odpowiednik przygód Harry Pottera, dla nieco starszych widzów. Druga seria właśnie wylądowała na Showmax. Jest dużo bogatsza pod względem fabularnym od premierowej, świetnie przyjętej odsłony. Nowe odcinki produkcji przedstawiają dalsze losy głównych bohaterów obrazu: Alice, Quentina, Julii, Eliota, Penny’ego, Margo oraz Kady. Jedni są zajęci poszukiwaniem sposobu zabicia Bestii, inne postacie natomiast starają się pokonać kochającego krew i ludzkie mięso  boga – Reynarda. Każdy z wrogów czarodziei pragnie ich śmierci, adepci magii muszą więc zrobić wszystko co w ich mocy, by powstrzymać niebezpiecznych przeciwników.

Nie tylko Hollywood

Dania/Finlandia: Templariusze. Miłość i krew (Arn: Tempelriddaren)

Premiera: 26 lipca

Najdroższy film w historii skandynawskiej kinematografii. Jego budżety wyniósł 30 milionów dolarów. Produkcja łączy materiał historyczny z elementami fikcji, zawiera także odniesienia do rzeczywistych postaci i wydarzeń. Obraz doczekał się kontynuacji w postaci produkcji Arn – Królestwo na końcu drogi oraz miniserialu Templariusze. Miłość i krew. W jednej z ról występuje hollywoodzki aktor Stellan Skarsgård (Avengers) oraz jego syn Gustaf Skarsgård znany z serialu Wikingowie. Produkcja Templariusze. Miłość i krew przedstawia losy Arna Magussona, młodego szwedzkiego rycerza, który przyłącza się do Templariuszy i wyrusza na krucjatę do Ziemi Świętej. Przeżywa tam wiele mrożących krew w żyłach przygód. Poznaje też kilka historycznych postaci, np. sułtana Saladyna. Film był kręcony w Dunfermline, Edynburgu, historycznym regionie Lothian (Szkocja, Wielka Brytania), Lidköping, Trollhättan (Szwecja) oraz Arfudzie (Maroko).

Francja/Belgia: Cienie (La mécanique de l’ombre)

Premiera: 26 lipca

Cienie to debiutancki obraz młodego francuskiego reżysera Thomasa Kruithofa, z Françoisem Cluzetem, znanym z roli w przeboju Nietykalni, w roli głównej. Film opowiada o pragnącym uporządkować swoje życie księgowym, który przez przypadek mocno je komplikuje. Realizując zlecenie polegające na przepisywaniu na maszynie treści taśm nagranych w trakcie podsłuchiwania francuskich oficjeli, trafia na materiał świadczący o powiązaniach władzy z libijskimi przestępcami. Jak łatwo się domyśleć, jest to preludium do pełnej niebezpieczeństw gry pozorów.

Hiszpania: Szklana trumna (El ataúd de cristal)

Premiera: 26 lipca

Ten niezwykły film z jedną aktorką przywodzi na myśl takie produkcje jak Pogrzebany czy Piła. Piękna artystka (Paola Bontempi) wsiada do luksusowej limuzyny, która okazuje się straszliwą pułapką. Drzwi do pojazdu się zatrzaskują i bohaterka staje się ofiarą perfidnej gry. Aby przeżyć, musi wypełniać polecenia podawane przez głos dobiegający z głośników.

 

 

Dania: Darkland (Underverden)

Premiera: 26 lipca

Zaid jest cenionym duńskim lekarzem. Syn imigrantów z Bliskiego Wschodu na stałe zakorzenił się w Skandynawii. Jego żona właśnie spodziewa się dziecka i wydaje się, że czeka ich już tylko świetlana przyszłość. Sielanka kończy się, gdy brat Zaida zostaje śmiertelnie pobity, a podejrzenie pada na pewien arabski gang. Bohater porzuca swoje spokojne życie i wchodzi w buty mściciela samotnie wymierzającego sprawiedliwość na ulicach miasta. Darkland to z jednej strony brutalne kino akcji, z drugiej gęsty dramat psychologiczny z podłożem społecznym. Podejmując wiele aktualnych kwestii, snuje opowieść o tym, jak daleko może posunąć się człowiek w obronie własnej tożsamości.

Japonia: Zanim znikniemy (Sanpo suru shinryakusha)

Premiera: 5 lipca

Japoński reżyser Kiyoshi Kurosawa to ulubieniec europejskiej krytyki (jego dzieła były doceniane między innymi w Cannes). W 2017 roku zrealizował obraz Zanim znikniemy, będący azjatycką odpowiedzią na filmy takie jak Nowy początekK-Pax czy Porywacze ciałZanim znikniemy opowiada o trzech przybyszach z odległej planety, którzy przybywają na Ziemię w celu stworzenia podwalin pod masową inwazję. Aby zrealizować swój plan, wchodzą w poszczególne społeczności, poznając mechanizmy ich działania. Ucząc się zasad kierujący ludzkością, odbywają swoisty rekonesans, który zmienia również ich samych. Czy będą w stanie ukończyć misję?

Dania/Niemcy: Między nami wampirami (The Little Vampire 3D)

Premiera: 19 lipca

Śmieszno-straszna animacja oparta na cyklu książek dla dzieci niemieckiej pisarki i malarki Angeli Sommer-Bodenburg. Film opowiada o trzynastoletnim wampirze, który spotyka zafascynowanego wszystkim co mroczne i niepokojące Tony’ego. Chłopcy szybko się zaprzyjaźniają, a następnie przeżywają wiele wspaniałych przygód, między innymi grają na nosie niestrudzonemu łowcy wampirów i spotykają dziwaczne latające krowy.

 

 

Kino grozy z prawdziwego zdarzenia

Krucyfiks (The Crucifixion)

Premiera: 26 lipca

Xavier Gens, reżyser specjalizujący się w kinie grozy, przedstawia film o opętaniu, piekielnych siłach i nieprawidłowościach w działaniu organizacji kościelnych. Duchowny trafia do więzienia, po tym jak doprowadził do śmierci zakonnicy podczas egzorcyzmów. Dziennikarka, próbując dowiedzieć się, jak było naprawdę, trafia do pewnego małego rumuńskiego miasteczka. Czy jest jednak gotowa na przerażającą prawdę?

 

 

Stygmaty (Stigmata)

Premiera: 26 lipca

Obraz wpisujący się w popularny w latach dziewięćdziesiąty nurt horroru biblijno-satanistycznego z Patricią Arquette (Zagubiona autostrada) i Gabrielem Byrne’em (Hereditary. Dziedzictwo) w rolach głównych. Na ciele ateistki Frankie zaczynają pojawiać się rany podobne do tych, które odniósł na krzyżu Jezus. Sprawa jest tak zagadkowa, że zaczynają interesować się nią kościelni oficjele. Czy zjawisko to ma boskie znamiona, czy to raczej sprawka szatana?

Słudzy diabła(Satan’s Slaves)

Premiera: 12 lipca

Niskobudżetowy horror będący remakiem głośnego amerykańskiego filmu pod tym samym tytułem z 1980 roku. W Indonezji produkcja została uznana za jeden z najbardziej przerażających obrazów tamtejszego kina, zyskując przy okazji wielką popularność. W weekend otwarcia zobaczyło go ponad milion widzów. Obraz Słudzy diabłaopowiada o rodzinie zmagającej się z tragedią śmierci schorowanej nestorki rodziny. Gdy starsza pani umiera, w domostwie zamieszkanym przez familię zaczynają dziać się przerażające rzeczy.

 

 

Wielkie dzieła wielkich reżyserów

Joel i Ethan Coen: Barton Fink

Premiera: 12 lipca

Jedno z najważniejszych dzieł braci Coen zostało odrzucone w Hollywood i docenione w Europie. Film zdobył tylko trzy nominacje do nagrody Oscara (za rolę drugoplanową dla Michaela Lernera, scenografię i kostiumy). Na festiwalu w Cannes w 1991 roku nikt już nie miał wątpliwości, że mamy do czynienia z jednym z najważniejszych obrazów w historii kinematografii. Barton Fink zdobył Złotą Palmę za najlepszy film. Doceniony został również reżyser Joel Coen i aktor odtwarzający główną rolę – John Turturro. Na taki dysonans mogła mieć wpływ fabuła obrazu. Barton Fink opowiada o utalentowanym dramaturgu teatralnym, który przyjeżdża do Hollywood, aby zrobić karierę jako scenarzysta filmowy. Wkrótce przekonuje się, że Fabryka Marzeń to istne piekło, gdzie nic nie jest takie, jak się wydaje.

Kevin Smith: Szczury z supermarketu (Mallrats)

Premiera: 12 lipca

Jeden z pierwszych obrazów Kevina Smitha, w którym wystąpiły kultowe postacie Jaya i Cichego Boba. Wirtuoz amerykańskiego kina niezależnego przedstawia historię młodych ludzi uwikłanych w zabawne, ale też skomplikowane relacje. Miejscem akcji jest jedna z miejskich galerii handlowych, w której można spotkać między innymi Bena Afflecka, Jasona Lee, Kevina Smitha, Shannen Doherty czy samego twórcę Marvela – Stana Lee.

David Lynch: Dzikość serca (Wild at Heart)

Premiera: 12 lipca

Kolejny film niedoceniony w Hollywood, a nagrodzony w Cannes. Zanim David Lynch stworzył swoje popkulturowe opus magnum w postaci Miasteczka Twin Peaks, zasłynął Dzikością serca, opowieścią o miłości dwojga wyrzutków, która przeciwstawia się nawet najbardziej bezwzględnym siłom zła. Po premierze Dzikości serca, Nicolas Cage, Laura Dern, Willem Dafoe, Diane Ladd i Isabella Rossellini stali się postmodernistycznymi wyznacznikami stylu, podobnie jak Love me tender śpiewane tylko żonie, kurtka z wężowej skóry czy rozbity nos głównego bohatera. Produkcja, mimo że przesiąknięta mroczną estetką Davida Lyncha, wciąż jest uważana za jedną z najpiękniejszych opowieści o miłości.

Kathryn Bigelow: Detroit

Premiera: 19 lipca

Laureatka Oscara za świetny Hurt Locker i reżyserka wybitnego Wroga numer jeden przedstawia opowieść o zamieszkach rasowych w Detroit z 1967 roku, sprowokowanych przez policyjny nalot na jeden z nocnych barów. Film z naturalistyczną manierą przedstawia dramatyczne wydarzenia, podchodząc do tematu rasizmu i uprzedzeń w dokumentalistyczny sposób – nie oceniając, a przedstawiając fakty. W rolach głównych występują między innymi John Boyega (Ostatni Jedi), Anthony Mackie (Avengers: Wojna bez granic), Jack Reynor (Transformers: Wiek zagłady). Film spotkał się z wielkim uznaniem afroamerykańskich społeczności. Kathryn Bigelow została doceniona za obiektywny ton w przedstawianiu wydarzeń. Tym razem obyło się jednak bez Oscarów. Detroit nie zdobyło ani jednej nominacji do Oscara.

Judd Apatow: Czterdziestoletni prawiczek (The 40-Year-Old Virgin)

Premiera: 19 lipca

Obraz, dzięki któremu Judd Apatow zyskał międzynarodową sławę, z obsadą charakterystyczną dla kolejnych jego produkcji. Oprócz portretującego głównego bohatera Steve’a Carella, w Czterdziestoletnim prawiczkuwystępują między innymi Paul Rudd, Seth Rogen, Jonah Hill i Leslie Mann. Film opowiada o nieśmiałym domatorze, który prowadzi ułożone życie, pracując w jednej z sieci handlowych. Gdy przez przypadek wyznaje kolegom, że jest czterdziestoletnim prawiczkiem, jego życie staje na głowie, ponieważ znajomi bohatera robią wszystko, aby stracił dziewictwo. Niespodziewanie nadarza się ku temu okazja, ponieważ na horyzoncie pojawia się wyzwolona samotna matka.

Woody Allen: Broadway Danny Rose

Premiera: 5 lipca

Mniej znany obraz Woody’ego Allena, choć doceniony nominacjami do Oscara za reżyserię i scenariusz oryginalny. Sam reżyser zagrał główną rolę w tym przezabawnym filmie opowiadającym o broadwayowskim agencie gwiazd, który zostaje wplątany w problemy sercowe jednego ze swoich klientów. W filmie występuje również Mia Farrow, ówczesna partnerka Woody’ego Allena.

David Cronenberg: Wideodrom (Videodrome)

Premiera: 5 lipca

Film nazwany przez Andy’ego Warhola Mechaniczną Pomarańczą lat 80. Max Renn (James Woods) jest właścicielem stacji kablowej, który przez przypadek trafia na piracki kanał emitujący bardzo brutalne transmisje, przedstawiające tortury na ludziach. Zafascynowany obrazami próbuje odnaleźć nadawcę programu. Wkrótce bohater doświadcza przeszywających bólów głowy oraz dziwacznych wizji i halucynacji. Jak się okazuje telewizja potrafi… dosłownie zmienić umysł.

Bajki dla dorosłych

Królewna Śnieżka i Łowca (Snow White and the Huntsman)

Premiera: 7 lipca

Przewrotna adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni braci Grimm. Kristen Stewart jako Śnieżka, Chris Hemsworth jako Łowca i Charlize Theron jako Zła Czarownica w mrocznej wersji historii spopularyzowanej przez disneyowską animację. Gdy Ravenna werbuje najemnika w celu zabicia księżniczki piękniejszej od niej samej, ten – zauroczony urodą młodej Śnieżki – sprzeciwia się swojej zleceniodawczyni i staje do walki w imię dobra.

Ja, Frankenstein (I, Frankenstein)

Premiera: 19 lipca

Kolejna wariacja klasycznej opowieść o Frankensteinie. Tym razem mamy do czynienia z konwencją fantasy, a w rolach głównych występują Aaron Eckhart, Miranda Otto, Bill Nighy i znana z Opowieści podręcznej Yvonne Strahovski. Po 200 latach potwór Frankensteina nosi imię Adam i wciąż jest nieśmiertelnym kolosem. Gdy świat pogrąża się w ciemności, a siły zła sięgają po niewinne życia, bohater musi opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu i wykorzystać swoje imponujące zdolności w toczącej się wojnie.

 

 

Wstrząsy(Tremors)

Premiera: 5 lipca

Klasyka horroru fantasy z Kevinem Baconem w roli głównej. Jeszcze nie tak dawno czekaliśmy na serialowy remake, jednak finalnie projekt został porzucony. Film z 1990 roku opowiada o odludnym miasteczku, gdzieś na amerykańskiej prowincji. Okolica terroryzowana jest przez gigantyczne larwopodobne stwory, żyjące pod ziemią. Dwójka głównych bohaterów wraz z miejscowymi mieszkańcami postanawia stawić im czoła. Wstrząsy, mimo że nie imponują efektami specjalnymi, do dziś uważane są za niezwykle udany film gatunkowy. Warto dodać, że wizerunek podziemnych potworów zainspirowany został pustynnymi stworami z Diuny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *