Bez kategorii

Adam Giza dołącza do zespołów „Panoramy” i „Wiadomości”

Redaktor Adam Giza od czerwca poprowadzi główne wydanie „Panoramy”. Będzie również przygotowywał dla „Wiadomości” materiały o tematyce zdrowotnej.

 

Będzie to wzmocnienie zespołu „Wiadomości”. Dzięki temu w głównym programie informacyjnym pojawi się więcej informacji dotyczących zdrowia i medycyny. Redaktor Adam Giza wzmocni też zespół prowadzących „Panoramę” – tak komentuje powody swojej decyzji Michał Adamczyk, dyrektor TAI.

Adam Giza z Telewizją Polską związany jest od 2017 roku. Dziennikarz i prezenter telewizyjny swoją przygodę z TVP zaczynał jako prowadzący programów „Dzień dobry, Polsko!” oraz „Halo Polonia”.

Adam Giza na antenach Telewizji Polskiej prowadził audycje o tematyce zdrowotnej. W TVP Info był gospodarzem programu „Koronawirus Poradnik”, w którym z ekspertami i autorytetami ze świata medycyny rozmawiał o sposobach walki z COVID-19, w TVP2 prowadził natomiast program „Zacznij od zdrowia”. Po wprowadzeniu „Narodowego Programu Szczepień” redaktor Giza zaczął prowadzić codzienny program informacyjny „Koronawirus Szczepionka”. Równolegle w TVP Polonia prowadził również, w pierwszej połowie 2021 roku, program „Alert COVID”. Aktualnie jest także prowadzącym w programach „Wstaje dzień” i „O tym się mówi” na antenie TVP Info.

Jego profesjonalizm i rzetelność zostały docenione kilkakrotnie przez środowisko medyczne – Stowarzyszenie Dziennikarzy dla Zdrowia nadało mu tytuł „Medycznego Dziennikarza Roku”. W 2023 roku został uhonorowany nagrodą „Mistrza Telewizyjnego Przekazu” za emitowany w TVP Info program „Info Med”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *