MediaPolsatZapowiedzi TV

Agatha Christie na Polsat Viasat History

W grudniu na kanale Polsat Viasat History pojawią się dwie produkcje, których główną bohaterką będzie jedna z najbardziej znanych angielskich pisarek – Agatha Christie. Pierwsza z nich, „Anglia z powieści Agathy Christie”, ukaże Anglię widzianą oczami pisarki, natomiast „W głowie Agathy Christie” przybliży widzom sylwetkę samej autorki, opowie o jej własnej historii i o tym, co najbardziej wpłynęło na jej twórczość. Premiera dokumentu „Anglia z powieści Agathy Christie” odbędzie się 10 grudnia o 18:50, a premiera „W głowie Agathy Christie” – 17 grudnia o 18:50, na kanale Polsat Viasat History.

 

W filmie dokumentalnym „Anglia z powieści Agathy Christie” widzowie będą mieli okazję poznać miejsca, w których rozgrywała się akcja słynnych powieści pisarki. Będą to takie miejscowości jak: Beacon Cove w Devon czy Ealing w Londynie oraz Ugbrook House, Abney Hall, Brown’s Hotel oraz Greenway Estate, które było cichą, wiejską przystanią Christie. W dokumencie pojawią się również wspomnienia rodziny i przyjaciół autorki kryminałów, które pomogą nam zrozumieć, w jaki sposób wykorzystywała ona konkretne lokalizacje na terenie Anglii. Podążając śladami Agathy, widzowie będą mieli okazję odwiedzić między innymi Beacon Cove – miejsce, w którym młoda Agatha pływała ze swoim siostrzeńcem, kiedy ten ledwo uszedł z życiem… Wspomnienie tego wydarzenia zostało opisane w jej powieści z 1939 roku „I nie było już nikogo”. W Ealing natomiast widzowie dowiedzą się, jaki wpływ na stworzone przez Agathę historie miała jej ciotka, która fascynowała się plotkami i doniesieniami o morderstwach z lokalnych wiadomości.

Kryminały Agathy Christie są znane na całym świecie, jednak co wiemy o ich autorce? Program
„W głowie Agathy Christie” zagłębi się w jej biografię i postara się odpowiedzieć na pytanie, co sprawiło, że najbardziej utytułowana pisarka kryminałów na świecie odniosła tak wielki sukces. Jednym z gości programu będzie dr John Curran, który spędził lata na zgłębianiu najcenniejszych elementów spuścizny Agathy – jej osobistego archiwum, zbioru zawierającego jej listy, rękopisy i 73 skrupulatnie prowadzone notatniki, w których dokumentowała wszystko, co widziała i słyszała.

Rozmowy z rodziną pisarki również pomogą widzom zrozumieć fenomen jej talentu. Dowiemy się, jak samotne dzieciństwo pobudziło wyobraźnię Agathy, jak praca farmaceutki podczas I wojny światowej dała jej wiedzę na temat medycyny, a II wojna światowa uświadomiła jej, jak kruche jest ludzkie życie. Wszystko to sprawiło, że Agatha Christie pisała aż trzy do czterech książek rocznie!

By dowiedzieć się więcej o życiu i twórczości tej fenomenalnej powieściopisarki, zapraszamy na premierę programu „Anglia z powieści Agathy Christie” 10 grudnia o 18:50, a następnie na premierę „W głowie Agathy Christie” 17 grudnia o 18:50, na kanale Polsat Viasat History

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *