PolecaneRadio

Agora i SFS Ventures nowymi udziałowcami Grupy Eurozet

Czech Media Invest zakończył proces negocjacji dotyczący sprzedaży swoich udziałów w Eurozet sp. z o.o. Nabywcami zostały spółki Agora S.A. oraz SFS Ventures s.r.o. z siedzibą w Pradze.

 

Spółka SFS Ventures, z 60% udziałów, została udziałowcem większościowym Eurozet. Agora weszła w posiadanie 40% udziałów w spółce. Grupa Eurozet pozostaje niezależnym podmiotem, a to oznacza, że będzie kontynuować strategię rozwoju z obecnym Zarządem, w niezmienionym składzie.

SFS Ventures jest spółką prawa czeskiego; większość udziałów w niej jest własnością spółki zależnej Sourcefabric z.ú. z siedzibą w Pradze (Republika Czeska), oferującej rozwiązania typu open source dla mediów. Udziałowcem mniejszościowym SFS Ventures jest Media Development Investment Fund – fundusz założony w 1996 roku, który zainwestował do tej pory prawie 200 milionów dolarów w 115 firmach medialnych w 39 krajach na całym świecie.

Grupa Agora to jedna z największych grup medialnych w Polsce, która obchodzi w tym roku 30-lecie swojego istnienia, a na rynku radiowym działa od ponad 20 lat. Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jest właścicielem trzech muzycznych marek radiowych stacji lokalnych: Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda, internetowego radia Tuba.FM oraz większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia TOK FM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *