Agora wydaje przewodnik po męskiej seksualności

W środę, 31 stycznia br. nakładem Agory ukazała się „Sztuka obsługi penisa”. To nie tylko opowieść o męskich przyrodzeniach, ale również bezpruderyjny i trafiający w sedno problemów współczesnego mężczyzny przewodnik po „samczej” seksualności.
 

 
Niektórzy mężczyźni przyprowadzają penisa do seksuologa, tak jak przyprowadza się psa do weterynarza: – Proszę, oto on. Niech pan go uzdrowi, a ja poczekam sobie na korytarzu. Penis nie jest obcym ciałem, dzikim zwierzęciem, czempionem, który musi wygrywać seksualne olimpiady. Nie jest też nieposłusznym sługą, którego trzeba przywoływać do porządku niebieskimi pigułkami. Jest częścią męskiego ciała, o którą trzeba umieć zadbać tak samo jak o serce, wątrobę i mózg, a wtedy będzie dłużej służył – nie tylko dla własnej przyjemności.
„Sztuka obsługi penisa” nie tylko pozwala rozwiązywać problemy z gatunku „dlaczego nie mogę, nawet jeśli bardzo chcę”, ale też pomaga uwolnić się od nierealnych oczekiwań i stereotypów na temat tego, co mężczyzna w łóżku powinien zaprezentować. Seksuolodzy alarmują – w dzisiejszym świecie seks stał się luksusem. Panowie! Spieszmy się temu zaradzić. Panie! Spieszcie się posiąść sztukę obsługi penisa… i całej reszty mężczyzny.
– „Sztuka obsługi penisa” to książka pełna cennych i praktycznych informacji na temat seksualności mężczyzny (a nie tylko jego penisa!). Napisana przystępnie i interesująco, w oparciu o prace zarówno zagranicznych, jak i polskich autorów, może ułatwić nie tylko życie intymne, ale także zrozumienie specyfiki męskiej seksualności. Autorzy skutecznie rozprawiają się z różnymi mitami i stereotypami, ograniczającymi radosne przeżywanie chwil bliskości między partnerami. Rozmowa, poprowadzona lekko i okraszona dowcipem, przypadnie do gustu współczesnym użytkownikom internetu – powiedział o książce seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz.
– „Sztuka obsługi penisa” to coś więcej niż tylko rozmowa o penisie. Chyba że, patrząc przez pryzmat penisa, myślimy o złożoności męskiej seksualności. To poradnik i dla mężczyzn, i dla kobiet, bo dużo w nim o relacjach w związku, wiele praktycznych porad, jak je zrozumieć i poprawić. Książka świetnie wyjaśnia także mechanizm uzależnień w seksie powiedział o książce seksuolog Zbigniew Izdebski.
Andrzej Gryżewski jest psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (CBT), seksuologiem, psychologiem, certyfikowanym edukatorem seksualnym. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Opublikował – jako autor lub współautor – kilkaset artykułów i książek na temat seksualności, psychologii i psychoterapii. Przemysław Pilarski jest dramatopisarzem, scenarzystą, dramaturgiem. Publikował m.in. w „Ha!arcie”, „Machinie”, „Czasie Kultury” i „Dialogu”. Wspólnie z Andrzejem Gryżewskim opublikował książkę „Jak facet z facetem. Rozmowy o seksualności i związkach gejowskich”.
Od 31 stycznia br. książkę „Sztuka obsługi penisa” można kupić w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl. Więcej o wydaniu na stronie Wydawnictwa Agora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *