„Akta Fajbusiewicza” nowy program kryminalny na Crime+Investigation Polsat (wideo)

Michał Fajbusiewicz wraca do nierozwiązanych spraw, które od lat nie dają mu spokoju. Najnowsza polska produkcja telewizji Crime+Investigation Polsat.

 

 

 

 

 

Z okazji 10-lecia telewizji Crime+Investigation Polsat na antenie pojawi się szereg lokalnych produkcji, w tym najnowszy program prowadzony przez legendę polskiego dziennikarstwa Michała Fajbusiewicza. Podczas swojej kariery Michał Fajbusiewicz pracował nad setkami spraw kryminalnych – jest jednak kilka historii, które mimo upływu lat wciąż nie dają mu spokoju i pozostają nierozwiązane. Dziennikarz powraca do nich w swoim nowym programie „Akta Fajbusiewicza”, który będzie pokazywany w piątki o 22:00 od 10 kwietnia na Crime+Investigation Polsat. Program jest realizowany przez firmę Jolanta Gwardys Media, za produkcję z ramienia A+E Networks odpowiada Agnieszka Kubiak.

„Michał Fajbusiewicz jest fenomenem. Kiedyś poprosiliśmy naszych najaktywniejszych fanów w social mediach o odpowiedzi na kilka pytań na temat tego, co cenią w naszej stacji. Nie było osoby, która nie wspomniała Fajbusiewicza. W programie „Akta Fajbusiewicza” Michał wraca do spraw, które nie dają mu spokoju, które są nierozwiązane, które zostały umorzone z powodu niewykrycia sprawcy. Cztery sprawy, z czego jedna bardzo osobista, ponieważ dotyczy sympatii Michała sprzed lat – łódzkiej dziennikarki Barbary Chrzczonowicz” komentuje Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.

Michal Fajbusiewicz od ponad 30 lat zajmuje się sprawami kryminalnymi i dzięki Jego zaangażowaniu wiele z nich zostało rozwiązanych. Są jednak przypadki, które nie znalazły finału w postaci ukarania sprawców. Coraz częściej do tych spraw sięgają policjanci z tzw. zespołów „Archiwum X” i po latach z sukcesem je rozwiązują. Michał Fajbusiewicz podąża tym śladem i po raz kolejny wraca do śledztw, które wydają się być zapomniane i odłożone na półkę, ponieważ wierzy, że nigdy nie jest za późno na poznanie prawdy.

„W programie Michał Fajbusiewicz pokonał setki kilometrów, spotkał się z rodzinami ofiar, policjantami i śledczymi. Dopytywał, co zrobili, co zamierzają zrobić w tych sprawach i po raz kolejny poprosi widzów – jak to robił przed laty – by pomogli mu w ujęciu sprawcy. Do takich spraw należą m.in: zabójstwo trzynastoletniej uczennicy gimnazjum Izy Strzałkowskiej z Gdyni, zamordowanej niedaleko swojego domu czy sprawa zabójstwa Urszuli Rataj z Poznania, która zginęła na oczach swojej trzyletniej córeczki. W programie analizujemy także dwie sprawy z Łodzi m.in. zaginięcie Iwony Mogiła-Lisowskiej w 1992 roku, której ojciec do tej pory szuka mordercy swojego dziecka.”opowiada Jolanta Gwardys, reżyserka i producentka programu.

Michał Fajbusiewicz, uznany dziennikarz, autor i publicysta, wieloletni prowadzący popularnego programu „Magazyn kryminalny 997” z telewizją Crime+Investigation Polsat związany jest już od ponad 5 lat, w czasie których zrealizował kilka cyklów kryminalnych m.in. „Z archiwum 997”, „Cała prawda o zbrodni”, „Skazani: wyznania zza krat”, a także„Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *