Technologia - Promocje

Aktualizacja Galaxy Watch4 oferuje jeszcze lepsze możliwości personalizacji i dbania o dobrostan

Nowa aktualizacja serii Galaxy Watch4 pozwala użytkownikom osiągać wyznaczone cele za sprawą udoskonalonych funkcji w zakresie zdrowia i dobrostanu, daje im też znacznie większe pole do wyrażania siebie dzięki wielu opcjom personalizacji.

 

Firma Samsung Electronics ogłosiła dziś aktualizację dla Galaxy Watch4 i Galaxy Watch4 Classic, która ułatwi użytkownikom osiąganie celów w dziedzinie zdrowia i dobrostanu, a także pozwoli im jeszcze lepiej podkreślić indywidualny styl. Użytkownicy będą mogli cieszyć się z udoskonaleń, takich jak zaawansowany trening interwałowy dla biegaczy i rowerzystów, nowy program analizy snu czy nowa analiza składu ciała[1]. Właściciele Galaxy Watch4 zyskają ponadto kolejne sposoby dostosowania zegarka do swojego indywidualnego stylu za sprawą ulepszonych tarcz oraz nowej kolekcji stylowych pasków.

– Jesteśmy świadomi rosnących potrzeb użytkowników smartwatchy, dlatego za pomocą najnowszej aktualizacji pragniemy zapewnić posiadaczom Galaxy Watch4 wszystko, czego mogą potrzebować na swojej wyjątkowej drodze do osiągnięcia dobrostanu – mówi Janghyun Yoon, Executive Vice President and Head of Software Platform at Mobile eXperience Business, Samsung Electronics. – Cieszymy się, mogąc zapewnić im nowe możliwości, które wpisują się w naszą szerszą inicjatywę holistycznego podejścia do dobrostanu użytkowników.

 

 

Motywacja do ruchu

Najnowsza aktualizacja dotycząca analizy składu ciała daje użytkownikom lepszy wgląd w stan ich zdrowia. Samsung Health będzie teraz oferować informacje o składzie ciała dzięki Centr[2], cyfrowemu programowi fitness prowadzonemu przez Chrisa Hemswortha i mającemu na celu zmianę nawyków zdrowotnych i fitnessowych, a także sposobu myślenia użytkowników. Co więcej, posiadacze Galaxy Watch4 otrzymają możliwość bezpłatnego skorzystania z 30-dniowego okresu próbnego[3], obejmującego nieograniczony dostęp do Centr.

Niezależnie od tego, czy użytkownik chce dopiero rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną, czy intensywnie trenuje do zbliżającego się maratonu, nowa funkcja celów interwałowych firmy Samsung opracowana z myślą o rowerzystach i biegaczach pozwala wstępnie ustawić czas, dystans i liczbę serii w ramach treningu. Wystarczy to zrobić, a Galaxy Watch4 poprowadzi użytkownika przez specjalnie dostosowaną sesję treningową obejmującą na przemian ćwiczenia o dużej i małej intensywności. Efekt? Skuteczny, celowany trening za każdym razem.

Firma Samsung kontynuuje także współpracę z najlepiej ocenianymi aplikacjami, takimi jak adidas Running i Strava, by pomóc użytkownikom jeszcze lepiej wykonywać wyznaczone ćwiczenia.

Lepszy sen

Bazujący na doskonałym śledzeniu snu oferowanym przez Galaxy Watch4, nowy program analizy snu pomaga użytkownikom w wyrabianiu jeszcze lepszych nawyków w tym zakresie. Śledzi on sen użytkownika przez 7 dni, po czym prosi go o wypełnienie dwóch ankiet, by przypisać mu jeden z ośmiu zwierzęcych symboli – najlepiej oddający jego nawyki w zakresie snu. Następnie poprowadzi użytkownika przez trwający od 4 do 5 tygodni program treningowy – obejmujący misje, listy kontrolne, artykuły dotyczące snu, medytacje i regularnie sporządzane raporty – aby pomóc mu poprawić jakość snu.

Dla budzenia się z poczuciem, że jesteśmy wypoczęci, kluczowe są cisza i spokój. Galaxy Watch4 rozpoznaje, gdy użytkownik zasypia, po czym automatycznie wyłącza światła obsługiwane przez Samsung SmartThings, zapewniając lepsze warunki do snu[4].

Lepsze wglądy na rzecz zdrowszego serca

Za sprawą połączenia z zaawansowaną technologią czujnika BioActive oraz aplikacją Samsung Health Monitor[5], Galaxy Watch4 wykonuje pomiar ciśnienia krwi[6] i EKG[7], umożliwiając użytkownikom monitorowanie zdrowia serca w dowolnym miejscu i czasie. Aplikacja Samsung Health Monitor, po raz pierwszy wprowadzona w roku 2020, jest dziś dostępna w 43 krajach na całym świecie, zaś w marcu tego roku będzie dostępna w 11 kolejnych – m.in.: w Kanadzie, Wietnamie i RPA.

Większy wybór pasków i tarcz

Aktualizacja Galaxy Watch4 sprawia, że wrażenia z użytkowania urządzenia ubieralnego stają się jeszcze doskonalsze – pod każdym względem. Użytkownicy mogą jeszcze lepiej spersonalizować tarczę smartwatcha, nadając jej prawdziwie niepowtarzalny charakter, dzięki dodatkowym barwom i nowym rodzajom cyfrowych zegarów. A nowe kolory pasków[8], takie jak burgundowy i kremowy, oraz nowy pasek materiałowy i w formie bransoletki sprawią, że zegarek zyska jeszcze bardziej indywidualny styl.

Rozbudowa kompatybilności w ramach ekosystemu Android

W roku 2021 Samsung i Google zaprezentowały opracowany wspólnie system operacyjny Wear OS™ Powered by Samsung, zapewniający płynniejsze połączenia pomiędzy urządzeniami Android i bezproblemowy dostęp do większej liczby aplikacji, w tym Google Maps, Google Pay i YouTube Music, za pośrednictwem Google Play. Niebawem, dzięki dodatkowej aktualizacji, użytkownicy będą mogli streamować z aplikacji YouTube Music muzykę przez Wi-Fi bądź LTE na swoim Galaxy Watch4. Oznacza to, że nie będą musieli brać ze sobą telefonu, by móc cieszyć się ulubioną muzyką podczas pracy czy w drodze.

Podczas wstępnej konfiguracji użytkownicy mogą teraz za jednym dotknięciem instalować na Galaxy Watch4 swoje ulubione aplikacje smartfonowe[9], i cieszyć się płynną obsługą różnych urządzeń od pierwszych chwil korzystania z nich.

Dostępność [10] [11]

Aktualizacja oprogramowania będzie dostępna dla Galaxy Watch4 i Galaxy Watch4 Classic za pośrednictwem aplikacji Galaxy Wearable, począwszy od dnia, w którym odbędzie się wydarzenie Galaxy Unpacked, czyli od 9-tego lutego. Nowe paski do zegarków pojawią się w sprzedaży w pierwszej połowie marca.

 

 

[1] Funkcja jest przeznaczona wyłącznie do ogólnych celów w zakresie fitnessu i dobrostanu. Nie jest przeznaczona do użycia w celach wykrywania, diagnozowania ani leczenia jakichkolwiek schorzeń bądź chorób. Pomiar dokonywany jest wyłącznie dla celów referencyjnych użytkownika. Po poradę prosimy zgłosić się do specjalisty. Nie dokonuj pomiaru składu ciała, jeśli masz wszczepiony rozrusznik serca lub inne wszczepione urządzenia medyczne. Nie dokonuj pomiaru składu ciała, jeśli jesteś w ciąży. Wyniki pomiaru mogą nie być dokładne, jeśli masz mniej niż 20 lat. Dostępność funkcji może różnić się w zależności od kraju.

[2] W momencie wprowadzenia na rynek informacje w Centr będą dostępne tylko w języku angielskim.

[3] 30-dniowy okres próbny umożliwiający bezpłatne korzystanie z Centr dostępny tylko dla użytkowników Samsung Health, którzy połączą swój Galaxy Watch4 z urządzeniem mobilnym. Z oferty skorzystać mogą wszyscy użytkownicy, którzy zarejestrują się w Centr poprzez Samsung Health na stronie Centr.com. Oferta wyłącznie dla nowych klientów Centr; nie dotyczy osób, które są już klientami Centr. Usługa Centr jest dostępna na całym świecie. W ramach wszystkich typów subskrypcji pierwsze 30 dni nieograniczonego dostępu do Centr oferowanych jest bezpłatnie. Opłata naliczana jest od momentu zakończenia 30-dniowego okresu próbnego; subskrypcja będzie odnawiana automatycznie. Rezygnacja z automatycznego odnawiania subskrypcji możliwa jest w dowolnym momencie.

[4] Wymaga najnowszej wersji aplikacji mobilnych Samsung Clock (v. 12.1.10.5), Samsung SmartThings (v. 1.7.59.23) i SmartThings Framework (v1.4.1). Dostępne na inteligentnych urządzeniach zarejestrowanych w SmartThings.

[5] Wymaga smartfonu Samsung Galaxy z systemem Android 7 lub nowszym oraz aplikacji Samsung Health Monitor dostępnej tylko w sklepie z aplikacjami Samsung Galaxy. Z uwagi na krajowe ograniczenia dotyczące zezwoleń / rejestracji w charakterze sprzętu medycznego, aplikacja Samsung Health Monitor działa tylko w przypadku zegarków i smartfonów zakupionych w państwach, w których usługa jest obecnie dostępna.

[6] Funkcja pomiaru ciśnienia krwi jest dostępna w wybranych krajach; nie jest dostępna w USA. Aby zapewnić dokładność pomiarów ciśnienia krwi, użytkownicy powinni kalibrować urządzenie raz na cztery tygodnie przy wykorzystaniu tradycyjnego mankietu do pomiaru. Aplikacja pomiaru ciśnienia krwi nie jest w stanie zdiagnozować nadciśnienia, innych problemów zdrowotnych, jak również sprawdzać występowania oznak zawału. Pomiar nie ma na celu zastąpienia tradycyjnych metod diagnozowania lub leczenia ordynowanych przez wykwalifikowany personel medyczny.

[7] Funkcja pomiaru EKG jest dostępna tylko w wybranych krajach. Aplikacja pomiaru EKG nie ma na celu zastąpienia tradycyjnych metod diagnozowania lub leczenia. Aplikacja nie jest przeznaczona dla osób ze zdiagnozowaną arytmią inną niż migotanie przedsionków, a także dla użytkowników, którzy nie skończyli 22 lat. Użytkownicy nie powinni interpretować wyników pomiaru ani podejmować na ich podstawie jakichkolwiek działań bez konsultacji z wykwalifikowanym personelem medycznym.

[8] Sprzedawane osobno. Dostępność może się różnić w zależności od kraju.

[9] Dotyczy wyłącznie kompatybilnych z zegarkiem aplikacji pobranych za pośrednictwem Google Play Store. Wymaga najnowszej wersji Google Play Store zainstalowanej na połączonym urządzeniu.

[10] Dostępność może się różnić w zależności od kraju lub operatora. Aktualizacja będzie początkowo dostępna na wersjach z Bluetooth; na wersje LTE zostanie udostępniona później.

[11] Aktualizacja aplikacji wymaga smartfonu z systemem Android 8.0 lub nowszym, ponad 1,5 GB RAM oraz najnowszą wersją aplikacji mobilnej Samsung Health (v.6.21).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *