AMD otwiera 2019 rok wraz z kompletnym portfolio produktów do systemów mobilnych

Firma AMD (NASDAQ: AMD) zaprezentowała dziś pierwszych członków mobilnej linii produktów na 2019 rok, które obejmują wszystkie segmenty notebooków: 2 generację mobilnych procesorów AMD Ryzen Serii 3000 dla ultracienkich notebooków i tych służących do grania, napędzane szybkim i efektywnym rdzeniem „Zen”[i] mobilne procesory AMD Athlon Serii 300 dla najpopularniejszych rodzajów laptopów i zoptymalizowana 7 generacja procesorów AMD Serii A, która pomoże zwiększyć wydajność Chromebooków.

Ponadto począwszy od tego kwartału gracze, twórcy i entuzjaści będą mogli instalować pakiet Radeon™ Software Adrenalin na wszystkich systemach z procesorami AMD Ryzen ze zintegrowanym układem graficznym Radeon, aby móc korzystać z najnowszych funkcji i optymalizacji dla gier.

— Skonstruowane, aby zapewnić jak najlepsze możliwości systemom mobilnym za sprawą niezrównanego zestawu funkcji, potężnej wydajności i długiego czasu pracy na baterii, które pomogą sprostać wyzwaniom dnia[i],[ii]

— Już w tym kwartale pakiet Radeon™ Software Adrenalin zapewni niezrównane możliwości systemom z procesorami AMD Ryzen z układami graficznymi Radeon

„Użytkownicy oczekują, że mobilne komputery będą sobie świetnie radzić zarówno w podstawowych zadaniach realizowanych każdego dnia, jak i przy wymagających obliczeniowo wyzwaniach, a nasze najnowsze portfolio procesorów mobilnych AMD oferuje dokładnie to na wszystkich poziomach rynkowych.powiedział Saeid Moshkelani starszy wiceprezes i główny menedżer działu Client Compute w AMD. Użytkownicy notebooków chcą móc zaznać najnowszych funkcji podczas transmisji na żywo, grania czy pracy. Cieszymy się mogąc spełnić te oczekiwania w jeszcze większej niż dotąd liczbie notebooków napędzanych przez podzespoły AMD, ponieważ ich błyskawiczna praca, mocna grafika i długi czas pracy na baterii przekładają się na przełomową rozrywkę użytkowników.”

2 generacji mobilne procesory: w tym najszybszy procesor dla ultracienkich laptopów[i]

Skonstruowane w oparciu o 12-nanometrowy proces technologiczny nowe mobilne procesory AMD Ryzen™ Serii 3000 zapewniają najlepszą w swojej klasie wydajność4, olśniewającą rozrywkę i najnowocześniejsze funkcje, a także ulepszenia wykraczające wyraźnie ponad to, co oferuje konkurencja4.

 • Nowe mobilne procesory AMD Ryzen to:
 • angażujące i przyjemne funkcje, jak „Wake on Voice” czy „Modern Standby”, a także płynna rozgrywka i obsługa transmisji w jakości 4K HDR[ii]
  • do 10 godzin działania podczas odtwarzania wideo1
  • procesor AMD Ryzen 7 3700U, który może obrabiać multimedia o 29% szybciej niż Intel Core i7-8550U[iii], i AMD Ryzen 5 3500U, który wczytuje strony internetowe o 14% szybciej niż Intel Core i5-8250U[iv]
 • Poczynając od 1 kwartału klienci będą mogli zakupić pierwsze notebooki z 2 generacji mobilnymi procesorami Ryzen, a kolejne systemy będą pojawiać się w kolejnych kwartałach 2019 roku. Te nowe komputery będą wprowadzane przez takich producentów, jak Acer, ASUS, Dell, HP, Huawei, Lenovo i Samsung.
 • Od 1 kwartału 2019 firma AMD planuje zapewniać na stronie AMD.com regularne aktualizacje sterowników Radeon Software Adrenalin dla wszystkich procesorów Ryzen z układami graficznymi Radeon Vega, aby użytkownicy mogli korzystać na wsparciu dla nowych gier, nowych funkcjach, lepszej wydajności i stabilności.
 • Firma AMD oferuje także bazujące na architekturze „Zen” mobilne procesory Athlon, dzięki czemu klienci mają lepszy wybór, a wydajny sprzęt jest dostępny w prawie każdym budżecie. Dostępność w komputerach globalnych producentów OEM to także początek 2019 roku.

Specyfikacja:

Model produktu Liczba rdzeni /
wątków
Współczynnik TDP Taktowanie Boost / bazowe Układ graficzny Radeon Liczba rdzeni GPU Maks. taktowanie GPU Suma pamięci podręcznej L2+L3
AMD Ryzen™ 7 3750H 4/8 35W 4,0 / 2,3 GHz Vega 10 1400 MHz 6 MB
AMD Ryzen™ 7 3700U 4/8 15W 4,0 / 2,3 GHz Vega 10 1400 MHz 6 MB
AMD Ryzen™ 5 3550H 4/8 35W 3,7 / 2,1 GHz Vega 8 1200 MHz 6 MB
AMD Ryzen™ 5 3500U 4/8 15W 3,7 / 2,1 GHz Vega 8 1200 MHz 6 MB
AMD Ryzen™ 3 3300U 4/4 15W 3,5 / 2,1 GHz Vega 6 1200 MHz 6 MB
AMD Ryzen™ 3 3200U 2/4 15W 3,5 / 2,6 GHz Vega 3 1200 MHz 5 MB
AMD Athlon 300U 2/4 15W 3,3 /2,4 GHz Vega 3 1000 MHz 5 MB

7 generacja procesorów AMD Serii A: wszechstronność dla Google Chromebook

 • 7 generacja procesorów AMD Serii A zapewnia idealne możliwości: od płynnego przeglądania internetu po codzienną pracę bez trudu, obsługę mediów społecznościowych, transmisje na żywo czy gry w przeglądarce. Procesor AMD A6-9220C zapewnia:
  • Nawet o 23% szybsze przeglądanie internetu i nawet o 24% lepszą wydajność w aplikacjach przeglądarkowych w porównaniu do odpowiednio procesorów Intel Pentium N4200 i Celeron N3350[v],[vi]
  • Nawet 3,2-krotnie wyższą wydajność przy obsłudze poczty elektronicznej i nawet o 74% wyższą wydajność w aplikacjach biurowych w porównaniu do odpowiednio procesorów Intel Pentium N4200 i Celeron N33508,9
  • Nawet o 42% szybszą edycję zdjęć i o 43% wyższą wydajność w grach przeglądarkowych w porównaniu do odpowiednio procesorów Intel Pentium N4200 i Celeron N33508,9
 • Poczynając od modeli Acer Chromebook 315 i HP Chromebook 14 wiodący globalni producenci OEM planują wprowadzić kilka napędzanych podzespołami AMD Chromebooków w 2019 roku. Dzięki temu na rynek trafią szybkie i efektywne komputery, których czas pracy na baterii dotrzyma kroku potrzebom użytkowników.

Specyfikacja:

Model produktu Liczba rdzeni /
wątków
Współczynnik TDP Taktowanie Boost / bazowe Układ graficzny Radeon Liczba rdzeni GPU Maks. taktowanie GPU Pamięć podręczna L2
AMD A6-9220C 2/2 6W 2,7 / 1,8 GHz Serii R5 3 / 192
(GCN 1.2)
720 MHz 1MB
AMD A4-9120C 2/2 6W 2,4 / 1,6 GHz Serii R4 3 /192
(GCN 1.2)
600 MHz 1MB

W czasie targów CES 2019 Dr Lisa Su prezes i dyrektor generalna AMD poprowadzi keynote CES, który rozpocznie się w środę 9 stycznia o godzinie 9:00 lokalnego czasu w Venetian Palazzo Ballroom. Ponadto wszyscy uczestnicy CES 2019 mogą w dniach 8-11 stycznia zobaczyć najnowsze mobilne portfolio produktów i technologii AMD w Club AMD zlokalizowanym w Venetian Expo Sands Titan 2303-2305. Zapraszamy na stronę AMD po więcej informacji.

Wypowiedzi partnerów

„Współpracujemy w partnerstwie z AMD i jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem linii szybkich, responsywnych i solidnych Chromebooków napędzanych procesorami AMD Serii A. powiedział Chris Chiang, wiceprezes ds. zarządzania produktem w Acer Pan America. Nowy Acer Chromebook 315 zapewnia znakomitą wydajność, aby użytkownicy mogli zrobić więcej wraz z rosnącym wyborem aplikacji Android i rozszerzeń Chrome korzystając na powalających doznaniach wizualnych zapewnianych przez nagradzane układy graficzne Radeon oraz polegając na procesorach AMD, które realizują zadania szybko i niezawodnie.”

„ASUS z oddaniem dostarcza graczom wszystkich szczebli najbardziej innowacyjny sprzęt.powiedziała Vivian Lien, Head of Global Marketing for Gaming i dyrektor ds. marketingu w ASUS North America.Jesteśmy podekscytowani mogąc zapowiedzieć nowe notebooki dla graczy z serii TUF – ASUS FX505 i 705DY, które będą pierwszymi napędzanymi przez procesory AMD Ryzen 7 3750H i Ryzen 5 3550H i karty graficzne Radeon RX 560X, czyli przez wydajny zestaw do grania w podróży. To unikalne rozwiązanie, które zapewnia najlepsze w swojej klasie możliwości rozgrywki szerokiej grupie użytkowników.”

„Jesteśmy podekscytowani mogąc zaoferować rozwiązania z 2 generacji procesorami Ryzen Mobile i układami graficznymi Radeon w naszych popularnych laptopach Inspiron 5000 i modelach 2-w-1 w nadchodzących miesiącach, bo dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom jeszcze większy wybór w odpowiedzi na ich zapotrzebowania komputerowe. — powiedział Ray Wah, starszy wiceprezes ds. produktów konsumenckich i dla małego biznesu w firmie Dell.Najnowsze mobilne procesory AMD Ryzen z układami graficznymi Radeon Vega powinny zapewnić użytkownikom taką wydajność wielowątkową, jakiej oczekują, a przy tym umożliwić im skorzystanie z nowoczesnych funkcji komputerowych, jakich im potrzeba.”

„Stworzyliśmy Chromebooki, żeby komputery stały się lepsze dla każdego, a w miarę jak Chrombooki ewoluują ten cel nie przestaje obowiązywać. powiedział John Solomon, wiceprezes ds. Chrome OS w Google. Poprzez wprowadzenie Chromebooków z procesorami AMD Serii A klienci będą mieli jeszcze większy wybór przystępnych Chromebooków do ich codziennych potrzeb.”

„Chromebooki pozostają szybko rozwijającym się rynkiem, gdzie konsumenci szukają zróżnicowanych produktów i zachwycających funkcji, które pomogą im w pracy i zabawie.powiedział Kevin Frost, wiceprezes ds. komputerów konsumenckich w HP Inc. Firma HP jest podekscytowana współpracą z AMD przy tworzeniu pierwszego napędzanego sprzętem AMD urządzenia dla Chrome OS – HP Chromebook 14, który zapewnia znakomitą wydajność, wzbogaconą rozrywkę i to co najlepsze z ekosystemu Google i Chrome OS, czyli miliony aplikacji Android dostępne poprzez Google Play. Dzięki mnóstwu tych aplikacji można robić praktycznie wszystko na stylowym komputerze.”

„W miarę jak integracja życia z pracą staje się coraz bardziej popularna i w miarę, jak ludzie szukają coraz większej elastyczności w swoim stylu życia, to zaczynają oni potrzebować dostępnych narzędzi, aby pozostać produktywnymi i móc cieszyć się rozrywką kiedykolwiek i gdziekolwiek.powiedział Johnson Jia, starszy wiceprezes i główny menedżer ds. komputerów konsumenckich i inteligentnych urządzeń w Lenovo Intelligent Devices Group.Nowe laptopy Lenovo IdeaPad S540 i IdeaPad S340 zostały zaprojektowane dla ewoluujących potrzeb użytkowników, a dzięki mocy najnowszych mobilnych procesorów AMD Ryzen stanowią znakomity balans wydajność i przenośności pozwalając ludziom pracować w podróży na własnych warunkach.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *