AMD przebiło swoje plany sprzed 6 lat, by 25-krotnie zwiększyć efektywność energetyczną

Dziś firma AMD ogłosiła, że nie tylko spełniła, ale znacznie przekroczyła wyznaczony w 2014 roku cel inicjatywy 25×20 zdefiniowany jako 25-krotne zwiększenie efektywności energetycznej mobilnych procesorów. 

 

Wprowadzając na rynek procesor AMD Ryzen™ 7 4800H firma osiągnęła poziom aż 31,7-krotnie lepszy, a przy tym oferuje on wiodącą wydajność wśród procesorów do laptopów. Lepsza efektywność energetyczna przekłada się na istotne korzyści dla użytkownika, ponieważ urządzenie może działać dłużej na baterii i mieć lepszą wydajność przy niższym koszcie energetycznym i mniejszym wpływie na środowisko.

Firma AMD osiągnęła cel swojej inicjatywy 25×20 poprzez:

  • Opracowanie wiodących architektur CPU i GPU, które są mocno zintegrowane w układzie SoC, w tym w szczególności wielokrotnie nagradzanych wielu generacji architektury „Zen”,
  • Opracowanie innowacji w zarządzaniu energią realizowanym w czasie rzeczywistym,
  • Rozwój magistrali AMD Infinity Fabric™,
  • Optymalizacje zużycia energii na poziomie tranzystorów i krzemu,
  • Szybkie wdrożenie przełomowych procesów technologicznych.

To tak jakby samochód o mocy 100 KM i zasięgu 300 km w tym czasie zyskał moc 500 KM i zasięg 1890 km. Jeśli korporacja wymieniłaby 50 000 laptopów na bazie platformy AMD z 2014 roku na modele aktualnej generacji z 2020 roku mogłaby zaoszczędzić ok. 1,4 miliona KWh elektryczności i 971 000 kg emisji dwutlenku węgla.

Poprzez spełnienie swoich zamierzeń inicjatywy 25×20 firma AMD nie tylko zapewnia lepsze i większe możliwości użytkownikom własnych rozwiązań, ale także podkreśla swoje zaangażowanie na rzecz środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *