AMD wprowadza karty graficzne AMD Radeon RX 6600 – kolejna opcja do grania w 1080p

Firma AMD wprowadza dziś na rynek karty graficzne AMD Radeon RX 6600, które przeznaczone są przede wszystkim do grania w 1080p z oszałamiającą grafiką i wysoką liczbą klatek na sekundę. Dzięki zastosowanej architekturze AMD RDNA 2, 32 MB Infinity Cache oraz 8 GB pamięci GDDR6, a także innym zaawansowanym funkcjom gracze będą mogli cieszyć się znakomitą wydajnością jak na średniej klasy GPU.

 

Najważniejsze zalety kart AMD Radeon RX 6600 to:

  • AMD Smart Access Memory (SAM), czyli zwiększona wydajność po sparowaniu z procesorem AMD Ryzen 5000 lub 3000 na płycie głównej z chipsetem z serii 500 za sprawą udostępnienia CPU całej pamięci graficznej GDDR6.
  • AMD FidelityFX, czyli otwarty zestaw dodatkowych efektów dla twórców gier, który dostępny w ramach inicjatywy GPUOpen. Dzięki nim w wielu grach dostępne są funkcje poprawiające grafikę, optymalizację czy zwiększające wydajność, jak AMD FidelityFX Super Resolution (FSR). Funkcja ta jest już dostępna lub zapowiedziano jej wdrożenie w sumie w 50 grach i zapewnia nawet 2-krotnie wyższą wydajność w trybie „Performance” w porównaniu do natywnej rozdzielczości 1080p.
  • Zgodność z Microsoft Windows 11 – karty graficzne AMD Radeon są zoptymalizowane dla najnowszego systemu Windows 11 obsługując takie funkcje jak DirectX12 Ultimate, Auto HDR czy Microsoft DirectStorage i inne.

Karty graficzne AMD Radeon RX 6600 powinny trafić do sprzedaży jeszcze dziś w wiodących sklepach w wersjach firm ASRock, ASUS, Gigabyte, MSI, PowerColor, SAPPHIRE, XFX i Yeston.

Wyjściowa cena sugerowana to 329 USD.

W tym miesiącu będą też dostępne komputery z tym modelem karty graficznej w ofertach producentów OEM i lokalnych integratorów systemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *