„Ameryka Wybiera”. Wydanie specjalne poświęcone wyborom prezydenckim w USA

Już we wtorek, 3 listopada, od g. 22:30 aż do g. 5:00 w środę, widzowie Polsat News będą mogli śledzić na bieżąco przebieg wyborów prezydenckich w USA w specjalnym programie „Ameryka Wybiera”, który poprowadzą Grzegorz Dobiecki, Jan Mikruta oraz Agnieszka Laskowska i Marta Budzyńska.

 

Wśród gości programu m.in. były Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, były szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski oraz Daniel Fried, były ambasador USA w Polsce.

Relacje zza oceanu prowadzić będzie korespondentka Polsat News w Stanach Zjednoczonych – Magda Sakowska.

3 listopada. To będzie ultraważny wtorek. Nie tylko dla Ameryki, ale również dla całego świata. W tym dniu obywatele USA zadecydują, kto przez następne cztery lata obejmie stery w Białym Domu, a tym samym zostanie niekoronowanym liderem demokratycznego świata. Czy będzie to ubiegający się o reelekcję, nominowany przez Partię Republikańską Donald Trump? Czy może kandydat Demokratów – Joe Biden?

Obok tego wydarzenia nie można przejść obojętnie. Dlatego Polsat News szykuje swoim widzom i wszystkim interesującym się sprawami międzynarodowymi specjalny program „Ameryka Wybiera”. To tutaj, już od g. 22:30 aż do g. 5:00 w środę, 4 listopada, będzie można na żywo śledzić najnowsze informacje o wyborach w USA. Nie zabraknie również rozmów z ekspertami w Polsce i USA oraz postaciami świata polityki.

„Ameryka Wybiera” poprowadzą dziennikarze Polsat News: Grzegorz Dobiecki i Jan Mikruta, znani z programu „Dzień na świecie”. Grzegorz Dobiecki we wtorkowym „Ameryka Wybiera” będzie rozmawiał m.in. z Aleksandrem Kwaśniewskim, Prezydentem RP w latach 1995-2005 oraz Witoldem Waszczykowskim, byłym ministrem spraw zagranicznych w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

– To będzie niesamowity wieczór, pełen emocji, a może także zwrotów akcji rodem z najlepszych amerykańskich produkcji. Amerykanie już mogą oddawać głosy, a w związku z pandemią znacznie ułatwiono możliwość głosowania korespondencyjnego. Wielu ekspertów zastanawia się czy ta forma będzie miały wpływ na ostateczny wynik. A tym m.in. będą mogli Państwo dowiedzieć się w naszym programie, na którym gorąco zapraszam 3 listopada, od 22:30 do Polsat Newsmówi Grzegorz Dobiecki, prowadzący program „Ameryka Wybiera”.

Jan Mikruta porozmawia z gośćmi z USA, wśród nich z Danielem Friedem, byłym ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce. Dziennikarz będzie również prezentował aktualne wyniki wyborów oraz wyjaśni ten nazywany „najbardziej skomplikowanym” system wyborczy w USA i przedstawi preferencje wyborcze Amerykanów w poszczególnych stanach.

– Kto przez najbliższe cztery lata urzędował będzie w Gabinecie Owalnym w Białym Domu? Co reelekcja Donalda Trumpa, bądź wybór Joe Bidena, a tym samym  powrót prezydenta Demokraty – i wiceprezydenta w administracji Baracka Obamy – oznaczać może dla Amerykanów, Europy, Polski i całego świata? Jaki wpływ na ostateczny wynik wyborów będzie miała pandemia koronawirusa? Jak zadecydują poszczególne stany? Tego wieczoru warto śledzić „Ameryka Wybiera” w Polsat News, gdzie od 22:30 nasi goście dostarczą najciekawszych opiniimówi Jan Mikruta, prowadzący „Ameryka Wybiera”.

Program „Ameryka Wybiera” poprowadzą również Agnieszka Laskowska i Marta Budzyńska, które będą rozmawiać z zaproszonymi gośćmi oraz prezentować ciekawe fakty dotyczące wyborów oraz samych kandydatów. A to wszystko z wykorzystaniem w studiu Polsat News, technologii rzeczywistości rozszerzonej.

Sytuację za oceanem na bieżąco relacjonować będzie korespondentka Polsat News w USA – Magda Sakowska. Poznamy również reakcje europejskich stolic na amerykańskie doniesienia.

„Ameryka Wybiera” już we wtorek, 3 listopada, od g. 22:30 tylko w Polsat News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *