Andrzej Rogoyski powołany na prezesa Polskiego Radia

Rada Mediów Narodowych wybrała Andrzeja Rogoyskiego na prezesa Zarządu Polskiego Radia. Przewodniczący rady nadzorczej Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, który pełnił do tej pory obowiązki prezesa spółki, był jedynym kandydatem na jej prezesa.

 

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podkreślił, że Andrzej Rogoyski to człowiek, który już zrobił dużo dobrego dla Polskiego Radia najpierw jako przewodniczący Rady Nadzorczej, a przez ostatnie miesiące jako członek Rady Nadzorczej oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa. „Naszym zdaniem jest to bardzo korzystny i dobry dla radia wybór” – powiedział dziennikarzom Krzysztof Czabański. Dodał, że Andrzej Rogoyski ustabilizował sytuację w Polskim Radiu przez te parę miesięcy. – Zarząd ze sobą współpracuje, dobrze pracuje z dyrekcjami poszczególnymi anten i innych części Polskiego Radia, także to dobrze rokuje – powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

 

Foto: Piotr Polak

 

Andrzej Rogoyski podkreślił, że jako prezes Polskiego Radia stawia przede wszystkim na bliską współpracę z wszystkimi pracownikami. – Chcę, aby wszyscy poczuli, że tworzymy wspólnotę radiową, która się opiera różnego rodzaju podziałom: politycznym, społecznym, osobistym. To jest oczywiście trudne zadanie, ale ja uważam, że to się da zrobić, a przynajmniej, jeśli chodzi o zdecydowaną większość pracowników jestem przekonany, że taką wspólnotę będziemy tworzyć – powiedział dziennikarzom. Wśród najważniejszych zadań wymienił wzmocnienie programowe poszczególnych anten i rozwój technologiczny radia.

Andrzej Rogoyski został oddelegowany do wykonywania czynności prezesa Polskiego Radia przez radę nadzorczą 6 sierpnia, kiedy zawieszono w obowiązkach prezesa spółki Jacka Sobalę. 28 sierpnia Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Sobalę z funkcji prezesa Polskiego Radia. Andrzej Rogoyski wszedł do rady nadzorczej Polskiego Radia pod koniec 2016 roku. Jest adwokatem, zastępcą przewodniczącego Trybunału Stanu. Członkiem zarządu firmy pozostaje Mariusz Staniszewski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *