MediaZapowiedzi TV

„Animal Impossible” w BBC Earth

Tim Warwood i Adam Gendle to zwariowani kumple i jednocześnie utytułowani mistrzowie snowboardu, znani z zamiłowania do ekstremalnych sportów i szalonych wybryków. Tym razem swoją energię postanowili wykorzystać w celu zweryfikowania stereotypów oraz mitów na temat zwierząt. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że eksperymenty przeprowadzają głównie na sobie.

 

Czy koty zawsze lądują na czterech łapach? Czy kałamarnica jest w stanie zatopić statek? Czy pajęcza sieć rzeczywiście jest mocniejsza niż stal? Ciekawość prowadzących zdaje się nie mieć granic.

W trakcie programu nieustraszona dwójka dokonuje niemal kaskaderskich wyczynów, a wszystko po to, by zdobyć odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące królestwa zwierząt.

Premiera „Animal Impossible” 24 lipca o godz. 19:55 w BBC Earth

Odcinek 1: Koty zawsze spadają na cztery łapy

Sprawdzenie, czy koty zawsze spadają na cztery łapy nie jest aż tak łatwe jakby mogło się wydawać – Gendle nie może przecież po prostu zrzucić kota z wysokości, więc zamiast tego para prezenterów wyrusza na poszukiwanie najszybszych przedstawicieli tej rodziny zwierząt na Ziemi, odkrywając przy okazji, czym jest prędkość graniczna i jaki jest sekret karakala. Momentem kulminacyjnym odcinka okazuje się eksperyment z grawitacją, a raczej jej brakiem, który ma na celu sprawdzić czy istnieje wyjątek od tytułowej reguły.

Lokalizacje: Namibia, USA, Wielka Brytania

Eksperyment: Prezenterzy sprawdzają swoją wiedzę na temat kotów, odbywając lot bez grawitacji.

Odcinek 2: Orzeł potrafi unieść dziecko

Zainspirowani filmikiem znalezionym w internecie, pokazującym porwanie dziecka przez orła, prezenterzy postanawiają sprawdzić, czy drapieżniki te naprawdę są aż tak silne. Aby to przeanalizować muszą zmierzyć się łeb w łeb z tym najpotężniejszym ptakiem drapieżnym na świecie, wspinając się na wieżę w afrykańskiej dziczy, ucząc się jak zbudować ptaka-robota oraz testując jeden z najbardziej zaawansowanych helikopterów na świecie w podnoszeniu ciężarów. Czy uda im się udowodnić, że orły potrafią unieść dziecko?

Lokalizacja: RPA, Niemcy, Wielka Brytania

Eksperyment:    Tim i Gendle spędzają całe miesiące trenując bielika olbrzymiego o imieniu Nikita w podnoszeniu ciężarów o wadze równiej jej masie ciała – ostatecznie udaje jej się przefrunąć z zabawkowym czołgiem o wadze 6 kg nad fosą zamku.

Odcinek 3: Rekiny to ludojady

Gendle jest przekonany, że rekiny nie jedzą ludzi, Tim nie jest zaś tego taki pewien – dwójka przyjaciół wyrusza więc na przygodę, w trakcie której spotykają rekina-robota, odkrywają, że ryby pielęgnicowate mają całkiem dobrą pamięć oraz odbywają emocjonujące spotkanie
z ogromnym żarłaczem białym.

Lokalizacje: RPA, USA, Niemcy

Eksperyment: Gendle pływa  w ocenie w towarzystwie żarłaczy białych.

Odcinek 4: Jeżeli zaatakuje cię niedźwiedź, udawaj martwego

Tim i Gendle badają, jakie jest najlepsze i najbezpieczniejsze wyjście z sytuacji, w której stajemy oko
w oko z niedźwiedziem. Dowiadują się przy okazji jak potężne są niedźwiedzie grizzly oraz poznają prawdę na temat misiów panda. Z całą swoją nowo zdobytą wiedzą będą próbować przechytrzyć prawdziwego niedźwiedzia w naturze.

Lokalizacje: Chiny, USA, Wielka Brytania

Eksperyment:  Tim udaje martwego podczas spotkania z pandą wielką. Następnie
w Montanie, prezenterzy razem próbują zabezpieczyć obozowisko przed szalejącymi niedźwiedziami grizzly.

Odcinek 5: Pajęcza sieć jest mocniejsza od stali

Jeśli prawdą jest, że pajęcza sieć jest mocniejsza od stali, to dlaczego wszystko nie jest z niej zbudowane? Pająki produkują średnio 7 różnych typów sieci, każda do budowania innej części pajęczyny. Działa to podobnie jak materiały budowlane do naszych budynków. Tylko ich budulec nigdy się nie kończy! Tim i Gendle odkrywają niezwykłe właściwości tego materiału, zbierają pajęczą sieć, doją genetycznie modyfikowane kozy, a na koniec muszą się zmierzyć z kaskaderskim wyczynem godnym spider-mana!

Lokalizacje: Kostaryka, Chiny, USA

Eksperyment:  Tim zwisa na linie 300 metrów nad kanionem w Utah, a później musi zamienić bezpieczną linę na pajęczą sieć i sprawdzić czy ta go utrzyma.

Odcinek 6: Byki nienawidzą koloru czerwonego

Reakcja byków na czerwony kolor jest znana każdemu, więc weryfikowanie prawdziwości tego faktu wydaje się absurdem, nasi prezenterzy podejmują jednak to wyzwanie i przy okazji uczą się jak zostać kowbojem, spotykają na swojej drodze parę dzikich byków, dowiadują się jak świat wygląda oczami byka oraz odkrywają, co czerwony kolor oznacza dla nas, nim ostatecznie jeden z prezenterów wychodzi na spotkanie z bykiem… ubrany cały na czerwono.

Lokalizacje: USA, Chiny, Wielka Brytania

Eksperyment: Tim zakłada czerwony kombinezon i wchodzi do zagrody, w której znajduje się byk.

Odcinek 7: Nie da się oszukać psa tropiciela

Psy tropiące są niesamowite, ale człowiek z pewnością jest w stanie przechytrzyć psi nos. Nasi prezenterzy postanawiają sprawdzić czy da się oszukać węch najlepszego przyjaciela człowieka.
W trakcie swojej podróży przekonują się jak niezwykłe są psie nosy, dzięki spotkaniu z watahą wilków, przemycając narkotyki pod nosem amerykańskich urzędników celnych i w końcu uczestnicząc w policyjnym pościgu z psami, w którym to jeden z prezenterów jest uciekinierem.

Lokalizacje: USA, Maroko, Wielka Brytania

Eksperyment: Tim i Gendle wykorzystują swoją wiedze I próbują przechytrzyć psa tropiącego o imieniu Cedric. Czy Timowi  uda się zamaskować specyficzny zapach Gendle’a?

Odcinek 8: Kałamarnica olbrzymia jest w stanie zatopić statek

Czy kałamarnica olbrzymia jest w stanie zatopić statek? Pomysł niczym z powieści fantasy, ale czy istnieje cień szansy, że jest to jednak możliwe? Tim i Gendle wyruszają w podróż, aby przekonać się czy kałamarnica olbrzymia w ogóle istnieje. Na swojej drodze spotykają ośmiornicę-zapaśnika oraz płyną łodzią podwodną, aby ostatecznie przekonać się na własnej skórze czy kałamarnica rzeczywiście może zatopić statek.

Lokalizacje: Kanada, Wielka Brytania

Eksperyment: Tim i Gendle projektują gigantyczną mackę-robota, aby sprawdzić czy uda się jej z sukcesem zatopić statek.

Odcinek 9: Piranie mogą cię pożreć w kilka sekund

Czy piranie mogą cię pożreć w kilka sekund? Scena jak z horroru, ale czy ryby te rzeczywiście są aż tak groźne? Prezenterzy udają się do RPA, aby ujawnić pewną starą historię prezydenta USA, poznają lokalnych rybaków, przeprowadzają eksperyment przy użyciu mechanicznych szczęk i w końcu jeden z nich decyduje się przepłynąć przez akwarium pełne piranii.

Lokalizacje: Gujana, Wielka Brytania

Eksperyment:  Gendle wchodzi do akwarium pełnego dzikich piranii.

Odcinek 10: Węgorz może cię zabić

Prezenterzy wyruszają na przygodę do RPA, aby odnaleźć najbardziej niebezpieczne elektryczne zwierzę na świecie. Zanim jeden z prezenterów udowodni czy węgorz może rzeczywiście zabić człowieka Tim i Gendle odkrywają, że to nie wolty zabijają a ampery, że to zwierzęta zainspirowały wynalezienie elektryczności oraz, że rośliny potrafią się ruszać.

Lokalizacja: Gujana, Niemcy, Wielka Brytania, USA

Eksperyment: Tim i Gendle udają się do fabryki TASER w Arizonie, aby doświadczyć impulsu prądu elektrycznego o wysokim napięciu. Obaj przeszli wcześniej rygorystyczne badania lekarskie, które niestety Tim oblał z powodu dawanej kontuzji na snowboardzie.

W programie wystąpiło:

  • 2 kumpli
  • 2 łodzie podwodne
  • 2 węgorze
  • 4 psy tropiące
  • 4 ośmiornice olbrzymie
  • 5 zwierząt-robotów
  • 7 żarłaczy białych
  • 10 faktów na temat zwierząt
  • 12 krajów
  • 25 wygłodniałych piranii
  • 30 modyfikowanych genetycznie kóz
  • 36 eksperymentów
  • 50 morderczych misiów panda
  • 68 ekspertów
  • 70 bizonów
  • 100 wściekłych byków
  • 130 km pajęczej sieci
  • 860 woltów napięcia elektrycznego
  • 7000 piłeczek ping pongowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *