Antena TV zamiast Silver TV w NTC

Według informacji do jakich dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika iż w NTC nie wystartuje zapowiadany jako „Silver TV” kanał Michała Winnickiego. Zmieni on nazwę na „Antena TV”. Nadawca złożył już wniosek do Urzędu Patentowego.

Antena TV to kanał skierowany do osób powyżej 50 roku życia. Program zapewni nie tylko rozrywkę, ale również szeroko pojętą informację i edukację, szczególnie w dziedzinie aktywizacji i zdrowego trybu życia.

Kilka tygodni temu Michał Winnicki w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zaznaczył, że nadal trwa procedura przyznania mu koncesji, ponieważ wciąż nie otrzymał on dokumentów od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zaznaczał, że choć mógłby wnieść sprzeciw do Urzędu Patentowego w sprawie wniosku Boruckiej, to tego nie zrobi, bo „jego celem nie są wojny sądowe”.

Zaznaczył wtedy, że pojawi się nowa nazwa kanału, ale nie chciał jej zdradzać. Jak wynika z naszych informacji, dopiero w ubiegłym tygodniu przedsiębiorca otrzymał decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie otrzymania koncesji.

– W dniu jej otrzymania niezwłocznie złożyliśmy wniosek do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o wydanie rezerwacji częstotliwości na MUX1. Aby sprawa była jasna, jeśli chodzi o obieg dokumentów, to na razie wnioskujemy o częstotliwość dla kanału „Silver TV”, a po jej przyznaniu – po uzyskaniu pozwoleń radiowych – dokonamy rebrandingu. To będzie najprostsza droga i formalnie najszybsza, bez konieczności robienia zamieszania w wielu urzędach. Do czasu rebrandingu będziemy się posługiwali nazwą Silver TV, bo mamy do niej pełne prawa i ona jest wpisana do prawomocnej koncesji tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl.

Dodaje, że nie może na razie określić terminu startu nowego kanału, ponieważ nie wie, kiedy Urząd Komunikacji Elektronicznej wyda decyzję w sprawie rezerwacji częstotliwości.

– Wiem, że już rozpoczęli procedurę, poinformowali innych nadawców obecnych na MUX-1 o wszczęciu postępowania w tej sprawie. Procedura już się rozpoczęła. Trudno powiedzieć, jak długo potrwa procedura w UKE, dlatego nie wiemy, kiedy ruszymy z pełnoprawną ramówką zaznacza.

 

źródło:Wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *