Antenna Group kupuje Sony Pictures Television Network

Antenna Group przejmuje portfolio Sony Pictures Television Network w Europie Środkowo-Wschodniej – 22 kanały płatnej telewizji oraz dwa serwisy OTT na 12 rynkach.

 

Międzynarodowa grupa medialna Antenna, prowadząca inwestycje i działalność w Amerce Północnej, Europie oraz Australii, porozumiała się z Sony Pictures Television w sprawie zakupu kanałów płatnej telewizji AXN, Sony i Viasat w Europie Środkowo-Wschodniej oraz usług na żądanie w ramach dużej inwestycji w regionie.

– Antenna Group nieustająco poszukuje możliwości inwestycji w sektorze medialnym na całym świecie, region Europy Środkowo-Wschodniej pozostaje dla nas ważnym celem. Inwestujemy w tym regionie od ponad 20 lat, starając się zapewnić lokalnie najlepsze programy rozrywkowe i informacyjne. To przejęcie jest kolejnym krokiem w tym kierunku, jednocześnie otwierającym perspektywę dalszego wzrostu na tych rynkach – mówi Theodore Kyriakou, Dyrektor Generalny Antenna Group

Zawierając umowę obejmującą wiele rynków i kanałów, Antenna Group chce umocnić swoją pozycję w regionie z potencjałem do dalszego zwiększania swojego udziału w rynku mediów w Europie Środkowo-Wschodniej, w ramach realizacji celu dotarcia do ponad 100 mln odbiorców. Nowo nabyte kanały rozrywkowe i usługi na żądanie osiągają 90 proc. penetracji rynku płatnej telewizji z ponad 24 mln abonentów na 12 terytoriach: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Słowacja, Chorwacja, Serbia, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Macedonia Północna i Czarnogóra.

– Cieszę się, że mogę powitać w Antenna Group zespoły Sony Networks w Warszawie, Budapeszcie i Bukareszcie. Razem wznowimy nasze starania na rzecz zapewnienia rozrywki rzeszom fanów, którzy zaufali AXN i Viasat, a tym samym potwierdzimy naszą pozycję jako preferowanego partnera dostarczającego treści dla operatorów płatnej telewizji i reklamodawców, którzy podzielają nasze ambicje rozwijania rynku płatnej telewizji w Europie Środkowo-Wschodniej – dodaje Adam Theiler, Dyrektor Generalny Pay TV Antenna Group B.V.

22 kanały, które obejmują marki AXN i Viasat, zapewniają mieszankę oryginalnych produkcji i międzynarodowych programów produkowanych przez największe studia, w tym Sony Pictures Entertainment, CBS, Warner Bros, NBC Universal, Disney i eOne. Antenna Group będzie dążyć do rozszerzenia oferty kanałów, dostarczając wiadomości i rozrywkę, w tym światowej klasy treści wyprodukowane przez studia, a także produkcje lokalne, jednocześnie zwiększając oglądalność i maksymalnie wykorzystując potencjał w zakresie dystrybucji. Antenna Group będzie szukać dalszych możliwości inwestycyjnych w firmy produkujące treści, kanały telewizyjne i serwisy OTT w tym regionie.

Antenna Group jest międzynarodową, organizacją mediową dostarczającą treści i tworzącą kontent rozrywkowy, która posiada i zarządza zróżnicowanym portfolio globalnych aktywów medialnych na wielu platformach: telewizja, OTT, radio, platformy cyfrowe, muzyka, branża wydawnicza i edukacja, w Europie, Ameryce Północnej i Australii. Antenna była jednym z pierwszych inwestorów w Facebooka, Twittera i Spotify. Grupa Antenna posiada szerokie portfolio inwestycji w media, w tym m.in. inwestycje w The Raine Group, VICE Media oraz firmę produkującą filmy i programy telewizyjne Imagine Entertainment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *