Technologia - Promocje

Aplikacja mBanku już zintegrowana z Huawei Mobile Services

Aplikacja mBanku, od maja dostępna w AppGallery, została zintegrowana z Huawei Mobile Services. Oznacza to, że użytkownicy najnowszych urządzeń Huawei opartych o HMS otrzymują pełnoprawne, w pełni transakcyjne narzędzie do wygodnego zarządzania swoimi finansami.

 

mBank był pierwszym bankiem, który w maju tego roku wprowadził swoją aplikację mobilną do AppGallery. Do tej pory była ona dostępna dla użytkowników starszych modeli urządzeń opartych o GMS. Teraz będą mogli się nią cieszyć użytkownicy najnowszych smartfonów i tabletów Huawei, w tym najnowszego smartfona Mate 40 Pro.

– Integracja aplikacji partnera z HMS jest naszym priorytetem, cieszymy się, że z aplikacji mBanku mogą już korzystać użytkownicy wszystkich naszych urządzeń, niezależnie od modelu. Mamy wśród użytkowników wielu klientów mBanku, którzy na tę wiadomość czekali. Takie sukcesy sprawiają, że zaufanie sektora finansowego do AppGallery rośnie mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

– W mBanku aplikacja mobilna to nie dodatek do bankowości internetowej a pełnoprawny kanał dostępu. Dziś korzysta z niej regularnie ponad 2,2 mln naszych klientów. Od początku było dla nas jasne, że będziemy się rozwijać i udostępniać aplikację na systemy ważne dla naszych klientów
mówi Leszek Piekut, kierujący wydziałem rozwoju kanału mobile w mBanku.

mBank to ikona mobilności – aż czterech na pięciu aktywnych klientów korzysta z banku na smartfonie. W tej grupie, użytkownicy urządzeń Huawei stanowią około 20%. mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Był pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznacza kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Wspólnie z klientami tworzy najbardziej mobilny bank w Polsce.

Aplikacja mBanku na urządzeniach Huawei z HMS obsługuje płatności mobilne Blik (nie obsługuje płatności Google Pay).

Aplikacja mBanku oferuje użytkownikom takie funkcje jak QR kody, skanowanie faktur oraz Mapy, które dla urządzeń Huawei z HMS zostaną udostępnione niebawem.

W AppGallery znajduje się już osiem aplikacji bankowych, w tym dwie z nich są zintegrowane z HMS – to właśnie aplikacja mBanku i aplikacja IKO należąca do PKO Banku Polskiego. Te dwie aplikacje są dostępne zarówno na urządzeniach Huawei z GMS, jak i na najnowszych smartfonach i tabletach opartych o HMS. Aplikacje PeoPay i PeoPay Kids należące do Banku Pekao S.A., a także aplikacje Idea Banku, Nest Banku oraz dwie aplikacje Getin Noble Banku – Getin Mobile i Noble Mobile, są na razie dostępne dla użytkowników urządzeń Huawei z GMS. Ich integracja z HMS jest w toku. Pod koniec listopada Huawei ogłosił również współpracę z Bankiem Millennium, dzięki czemu aplikacja banku będzie dziewiątą bankową aplikacją w AppGallery – i tak jak w przypadku poprzedników, w pierwszym etapie na urządzenia z GMS, następnie z HMS.

W sklepie znajduje się już ponad 1000 polskich aplikacji, a w skali globalnej jest ich już ponad 96 tysięcy. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 490 milionów aktywnych użytkowników z całego świata. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

Z myślą o użytkownikach sklepu z aplikacjami AppGallery, powstała dedykowana strona na Facebooku: https://www.facebook.com/AppGalleryPL, na której można znaleźć nie tylko najświeższe oferty i informacje o najnowszych aplikacjach, ale również wymieniać się doświadczeniami i opiniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *