Arkadiusz Ekiert pokieruje od 1 sierpnia 2017 roku Naczelną Redakcją Gospodarczą Polskiego Radia

Arkadiusz Ekiert pokieruje od 1 sierpnia 2017 roku Naczelną Redakcją Gospodarczą Polskiego Radia. Do tego czasu Małgorzata Byrska pozostanie p.o. Redaktora Naczelnego. Arkadiusz Ekiert jest dziennikarzem radiowym.
 
Od 2001 roku pracuje w Polskim Radiu w Programie Trzecim. Zajmuje się głównie problematyką ekonomiczną i gospodarczą. Pracował też w programie Pierwszym Polskiego Radia, gdzie był współprowadzącym audycję „Sygnały Dnia”.
Ekiert był w latach 2004 – 2007 lektorem „Teleexpressu” w Telewizji Polskiej. Od 2008 roku w Społecznej Akademii Nauk prowadzi zajęcia z warsztatów radiowych. Ukończył w 2000 roku podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim.
W roku 1992 był inicjatorem i współzałożycielem prywatnego lokalnego radia „Vanessa” w Raciborzu. Przez 4 lata był jego redaktorem naczelnym. Pracował też w śląskich rozgłośniach radiowych takich jak Radio Knurów, Radio Bielsko czy Radio Delta. Współpracował też z Polskim Radiem Katowice. Przygodę z dziennikarstwem radiowym rozpoczął jeszcze na studiach. Ukończył Wydział Pedagogiczno-Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego – filia w Cieszynie. Kształcił się w charakterze nauczyciela muzyki. W trakcie studiów pracował w Studenckim Studiu Radiowym „Helicon”. Był też
jego redaktorem naczelnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *