Zapowiedzi TV

„Armide” w poniedziałkowy wieczór w Jedynce

Czarodziejka Armide uwodzi i pomaga uwięzić oddział krzyżowców. Wychwalana za niezwykłe osiągnięcie, sama nie do końca jest zadowolona, bowiem jeden z wrogów, potężny Rinaldo, oparł się jej urokowi. TVP1 zaprasza na operę „Armide” Jeana Baptisty Lully’ego w poniedziałek, 5 lutego, o godz. 20:25.
 
Hidraoth, król Damaszku, a jednocześnie wuj czarodziejki, namawia Armide, żeby porzuciła pole walki i założyła rodzinę. Jednak Armide przysięga, że pokocha tylko Rinalda. Niespodziewanie dociera do nich wiadomość, że Rinaldo uwolnił schwytanych krzyżowców.
Armide i Hidraoth wysyłają demony, które mają rzucić urok na Rinalda. Czarodziejka chce go zabić, ale nie jest w stanie tego zrobić, bo zakochuje się w swoim wrogu. Demony przenoszą Rinalda i Armide na pustynię. Tam czarodziejka uświadamia sobie, że miłość Rinalda jest wyłącznie efektem czarów. Jeszcze nie wie, jak tragicznie skończy się ich historia…
TVP zarejestrowała polską prapremierę legendarnej opery JeanaBaptisty Lully, zrealizowaną przez Warszawską Operę Kameralną, podczas IX Festiwalu Oper Barokowych.
Teatr Telewizji. Opera – „Armide”. Poniedziałek, 5 lutego, godz. 20:25. TVP1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *