Internet & Gry - Reklama

Babbel uruchamia darmowe kursy językowe dla Ukraińców na swojej platformie

Babbel, platforma do nauki języków online, której jednym z celów jest budowanie wzajemnego zrozumienia międzykulturowego, wie, jak ważna jest nauka języków obcych dla przesiedlonych społeczności. Dziś firma ogłasza uruchomienie kursów języka ukraińskiego. Kursy te, stworzone zgodnie z najwyższymi standardami jakości Babbel, oferują rodzimym użytkownikom języka ukraińskiego możliwość darmowej nauki niemieckiego, polskiego lub angielskiego w wielokrotnie nagradzanej aplikacji Babbel. Treść kursów jest odpowiednia dla wszystkich, od początkujących do średniozaawansowanych. Jest dostępna bezpłatnie, co może ułatwić uchodźcom przeniesienie się do Niemiec, Polski i innych krajów. Jako najlepiej sprzedająca się na świecie platforma do nauki języków, Babbel jest gotowy na przyjęcie milionów ukraińskich uczniów. Kursy językowe są dostępne w aplikacji Babbel, którą można pobrać w Apple App Store, Google Play oraz na babbel.com. Kursy są również dostępne za pośrednictwem tej strony, która zawiera dodatkowe oferty dla uchodźców z Ukrainy: ua.babbel.com.

 

– Babbel uruchamia kursy językowe dla Ukraińców do nauki niemieckiego, polskiego i angielskiego.

– Kursy stworzone zostały przez ekspertów i obejmują poziomy od początkującego do średnio-zaawansowanego, umożliwiają szybką naukę.

– Darmowe kursy są dostępne za pośrednictwem aplikacji i platformy internetowej Babbel, zostały dostosowane tak, by mogło skorzystać z nich miliony uczniów.

Język to często coś więcej niż umiejętność. Może być wybawieniem, umożliwiając dostęp do najważniejszych informacji i podstawowych usług, zmniejszając trudności w komunikacji oraz ułatwiając wzajemne zrozumienie między ludźmi czy społecznościami. Nie buduje ścian, a mosty – coś, czego teraz świat potrzebuje bardziej, niż kiedykolwiek. Dla Babbel, oferowanie kursów językowych za darmo jest w pełni zgodne z naszymi wartościami i celem. W sytuacji, gdy miliony uchodźców rozpoczęło ucieczkę do krajów Unii Europejskiej, zaistniała pilna potrzeba opracowania tych kursów w czasie krótszym niż miesiącpodkreśla Arne Schepker, CEO Babbel.

Nasze kursy, stworzone przez ekspertów językowych w rodzimym języku ukraińskim umożliwiają szybsze uczenie się i zapamiętywanie, co pozwala na prowadzenie bardziej zaawansowanych rozmów. W tym przypadku oznacza to takie kursy, które można zastosować w rzeczywistych sytuacjach, by zaspokoić pilne potrzeby językowe uchodźców z Ukrainy.Arne Schepker, CEO Babbel.

Dla użytkowników języka ukraińskiego uczących się języka angielskiego i niemieckiego, kursy dostępne są na poziomach A1 i B1, od nowicjusza do średnio-zaawansowanego. Obejmują wprowadzenie, podstawowe wyrażenia, zadawanie pytań i opisywanie wydarzeń. Dla osób ukraińskojęzycznych uczących się języka polskiego dostępne są poziomy od A1 do A2, od nowicjusza do początkującego, które obejmują wprowadzenie, wyrażenia potoczne i opowiadanie o życiu codziennym. Kursy te zostały opracowane z zachowaniem rygorystycznych zasad obowiązujących w całej ofercie językowej Babbel, w oparciu o badania naukowe, doświadczenia uczniów i wiedzę dydaktyczną. Kursy dla nowicjuszy będą dostępne od razu, natomiast kursy dla początkujących i średniozaawansowanych ukażą się w ciągu najbliższego miesiąca.

Oprócz kursów językowych, Babbel opracował szereg materiałów dodatkowych, w tym artykuły poradnikowe na temat przyjazdu do Niemiec i Polski, a także słowniczek do nauki języka ukraińskiego dla obywateli krajów przyjmujących. Ponadto Babbel udostępnia przestrzeń biurową dla ukraińskich organizacji humanitarnych w biurze w Berlinie, gdzie centrum wolontariatu oferuje wsparcie w zakresie opieki i zakwaterowania uchodźców, w tym działania na rzecz integracji dzieci, kampanie informacyjne, call-center i organizację dostaw pomocy.

Wszystkie inicjatywy Babbel na rzecz ukraińskich uchodźców można znaleźć tutaj: ua.babbel.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *