Babilon Fight Night 1 w Polsacie Sport Fight, Polsacie Sport Extra, Super Polsacie i Polsacie

W piątek w Pruszkowie odbędzie się wielkie święto sportów walki! Na gali Babilon MMA Fight Night 1 zobaczymy walki w formule bokserskiej oraz MMA. W klatkoringu pojawią się m.in. Michał Cieślak (18-0, 12 KO), Daniel Rutkowski (7-2, 5 KO, 1 SUB) czy Daniel Skibiński (13-5, 2 KO, 2 SUB).

 

 

Najbliższa gala będzie różniła się od poprzednich. Do tej pory walki w formule bokserskiej oraz MMA były przeprowadzone na oddzielnych wydarzeniach, lecz Tomasz Babiloński postanowił je połączyć. Dlatego w piątek zobaczymy dwa starcia pięściarzy oraz osiem zawodników mieszanych sztuk walk (w tym pięć zawodowych i trzy amatorskie). Każde z nich to osobna historia, każde zapowiada się bardzo ciekawie.

W walce wieczoru Michał Cieślak skrzyżuje rękawice z Olanrewaju Durodola. Polak ostatnio pokonał przed czasem byłego tymczasowego mistrza wagi junior ciężkiej Youriego Kalengę, pokazując bardzo dojrzały boks. Pokonanie Nigeryjczyka otworzy mu drzwi do jeszcze większych pojedynków, ale z pewnością nie będzie to łatwa przeprawa. Durodola, jeśli wygrywa, to przez nokaut, ma bardzo ciężkie ręce i potrafi sprawiać niespodzianki. Potrafił przecież znokautować Dmitrija Kudriaszowa na jego terenie.

– Ma szybkość i zdolność zmiany pozycji. Jest naprawdę dobry w kontrataku. Jeśli posiadasz takie atuty, to zaliczasz się do grona dobrych pięściarzy. Zanim jednak zaliczymy go do najlepszych, pozwólmy mu wykonać milowy krok w jego karierze. Taką okazję otrzyma w piątek. Jeśli wygra, to być może się tam znajdziepowiedział Durodola.

Najważniejszym starciem w MMA będzie konfrontacja Daniela Rutkowskiego z Damianem Zorczykowskim. Stawką będzie pas organizacji w kategorii piórkowej. Obaj zawodnicy brylują w zapasach, więc niewykluczone, że o wszystkim może zdecydować stójka. Ten drugi przystąpi do tego starcia nieco spokojniejszy, gdyż w poniedziałek odniósł pierwsze zwycięstwo. A właściwie odniósł je wraz z żoną, która urodziła mu drugą córkę.

Wcześniej zobaczymy też efektownego Daniela Skibińskiego, który zmierzy się z Adriano Rodriguesem. Nie zabraknie też weterana Michała Kity. Jego przeciwnikiem będzie Łukasz Brzeski.

Karta walk:

Boks, waga junior ciężka: Michał Cieślak (18-0, 12 KO) – Olanrewaju Durodola (29-6, 27 KO)

MMA, waga piórkowa: Daniel Rutkowski (7-2, 5 KO, 1 SUB) – Damian Zorczykowski (6-3, 1 KO, 4 SUB) – o pas Babilon MMA

MMA, waga ciężka: Michał Kita (18-10, 10 KO, 5 SUB) – Łukasz Brzeski (6-1, 4 KO, 2 SUB)

Waga półśrednia: Daniel Skibiński (13-5, 2 KO, 2 SUB) – Adriano Rodrigues (12-3-2NC, 8 KO, 3 SUB)

Boks, waga średnia: Patryk Cichy (1-0) – Andrii Tsiura (2-0)

MMA, waga średnia: Adrian Błeszyński (7-2, 6 KO, 1 SUB) – Michał Pietrzak (7-3, 2 KO, 2 SUB)

MMA, limit umowny: Łukasz Sudolski (3-0, 2 KO) – Krzysztof Klepacz (2-1-1, 1 SUB)

Walki amatorskie:

MMA, semi-pro (77,1 kg): Adrian Gralak – Nazar Onyszczenko

MMA, semi-pro (65,8 kg): Tomasz Smyk – Jakub Godlewski

MMA, semi-pro (65,8 kg): Oliwia Załuska – Klaudia Syguła

Transmisja gali w piątek od 19:30 w Polsacie Sport Fight, od 20.00 również w Polsacie Sport Extra i Super Polsacie, a od 22.05 także w Polsacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *