Bartek Godusławski zastępcą redaktora naczelnego Business Insider Polska

Z początkiem grudnia br. do redakcji Business Insider Polska dołączy Bartek Godusławski, który po krótkiej przerwie wraca na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego serwisu.

 

 – Powrót Bartka Godusławskiego do redakcji traktuję jako koniec kilkumiesięcznej przerwy w naszej wcześniejszej współpracy. Każdy, kto obserwuje świat polskich mediów doskonale rozumie, jak doświadczenie, wiedza i precyzyjne pióro Bartka są cenne w tworzeniu profesjonalnego i opiniotwórczego tytułu – komentuje Mikołaj Kunica, redaktor naczelny Business Insider Polska.

Przed dołączeniem do BI Polska Bartek Godusławski pracował w redakcji Dziennika Gazety Prawnej, jako dziennikarz ekonomiczny oraz śledczy zajmujący się sprawami gospodarczymi. Był koordynatorem projektu „Śledztwa DGP”, a później wiceszefem działu Kraj Świat i Gospodarka oraz szefem działu Gospodarka i Klimat. Wcześniej przez 7 lat pracował w PAP Biznes, a następnie przez 2,5 roku w „Pulsie Biznesu”, gdzie zajmował się makroekonomią i finansami.

 

 

– Cieszę się, że wracam do Business Insider Polska. W ostatnich miesiącach poważnie myślałem o odejściu z dziennikarstwa. Po rozmowie z Mikołajem Kunicą uznałem, że to jeszcze nie jest ten czas, ale też wiem, że jeśli mam zostać w zawodzie, to dzisiaj jedynym miejscem, gdzie będę mógł się realizować jest redakcja Business Insider Polska i szerzej cała grupa Ringier Axel Springer Polska. To świetni dziennikarze i wydawcy, z którymi łączy mnie to samo spojrzenie na misję i rolę nowoczesnych mediów komentuje swój powrót do redakcji BI Bartek Godusławski.

Bartek Godusławski był wyróżniany licznymi nagrodami dziennikarskimi. Czterokrotnie nominowany do Grand Press Economy w 2014, 2015, 2016 i 2018 r., został jej laureatem w 2016 r. W 2018 r. zdobył „Nagrodę Dziennikarską Związku Banku Polskich im. Mariana Krzaka”, a w konkursie im. Władysława Grabskiego, organizowanym przez Narodowy Bank Polski, został „Dziennikarzem Ekonomicznym 2018 roku”. W tym 2020 r. został finalistą „Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska” oraz był nominowany do „Nagrody im. Dariusza Fikusa”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *