MediaNC+Zapowiedzi TV

„Bazary Europy” na kanale Canal+ Discovery

Od odzieży retro, mebli vintage, designerskich przedmiotów przez kwiaty, po żywność, a nawet zwierzęta – to wszystko mają na wyciągnięcie ręki bywalcy bazarów w największych europejskich miastach. Pokochała je cała Europa. Skąd bierze się ich fenomen? Prowadząca program, aktorka Maria Konarowska, odkryje wyjątkowy klimat targowisk w największych europejskich metropoliach i zaprezentuje te najpiękniejsze, największe i najdziwniejsze, które warto poznać. Premiera „Bazarów Europy” już 6 stycznia o godz. 12.30 na kanale CANAL+ Discovery.

 

Bazary to zazwyczaj ogromne przestrzenie, których bywalcy mogą bez skrępowania wszystkiego dotknąć, o wszystko zapytać, potargować się lub po prostu przechadzać się i oglądać. To często miejsca, w których można znaleźć prawdziwe perełki – coś, czego nigdzie indziej się nie dostanie. Stają się miejską atrakcją, popularnym trendem i bardzo dobrą okazją, by spotkać się z wyjątkowymi ludźmi. Sprzedający to często charyzmatyczne osoby – gawędziarze i kupcy, którzy handlują od lat i umieją odpowiednio zareklamować swój towar.

Maria Konarowska pokaże widzom, że bazary zlokalizowane w największych europejskich stolicach są często modnymi miejscami, których nie może ominąć żaden koneser pięknych przedmiotów. Paryski Marché de Saint-Ouen, największy pchli targ na świecie z przedmiotami retro, antykami, obrazami, torebkami oraz meblami art deco, przyciąga każdego – niezamożnych bywalców polujących na wyjątkowe okazje, jak i eleganckich, snobistycznych i bogatych klientów. Położony w najmodniejszej dzielnicy Berlina, Maybachufe to niezwykły bazar ciągnący się wzdłuż brzegu kanału. Otwarty tylko w piątki, kusi mieszkańców i turystów atrakcyjnymi cenami i smakołykami kuchni tureckiej. Słychać tu wszystkie języki świata. Los Encants jest jednym z najpopularniejszych targów w Barcelonie. Ponad 500 stoisk oferuje zarówno rzeczy nowe, jak i używane. Nie brakuje tu też projektantów mody vintage i jako jedyny, bazar prowadzi licytacje antyków, końcówek serii rzadkich i designerskich przedmiotów.

Maria zaprezentuje widzom również kwiaciarnie zlokalizowane na nabrzeżu kanału Singel w centrum Amsterdamu, gdzie na lekko kołyszących się platformach znaleźć można kwiaty żywe i sztuczne, cięte i doniczkowe oraz najbardziej egzotyczne i niezliczone gatunki tulipanów. Aktorka zabierze widzów również do Mercato Centrale we Florencji – kulinarnego Eldorado dla smakoszy włoskiej kuchni.

W programie nie zabraknie również polskich motywów. Poznamy świat odbudowanej po wojnie warszawskiej Hali Mirowskiej i sąsiadującej z nią Hali Gwardii. Maria Konarowska i jej goście przybliżą historię tego miejsca i podpowiedzą gdzie robić najlepsze zakupy. Innym wyjątkowym targowiskiem jest Targ pod Gubałówką w Zakopanem – największy bazar folklorystyczno-góralskiego rękodzieła. Turyści poszukują tu skór, kożuchów, tradycyjnych naczyń glinianych, ale największą furorę robią tu regionalne specjały: oscypki, bryndzę, bundz czy rydze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *