BBC Studios ogłosiło, że trwają prace nad pierwszą lokalną produkcją realizowaną w Polsce

BBC Studios ogłosiło, że trwają prace nad pierwszą lokalną produkcją realizowaną w Polsce. Zdjęcia do serialu, którego emisja jest planowana w tym roku na kanale BBC Brit, ruszyły pod koniec listopada 2019 r.

 

 

 

 

 

 

Połączenie sił z firmą produkcyjną Inbornmedia, która była odpowiedzialna za szereg uznanych i wysokiej jakości projektów, takich jak „Złomowisko”, „Górale” i „Kossakowski. Szósty zmysł”, stanowi wyraz zaangażowania BBC Studios w polski rynek i odpowiedź na potrzebę dostarczania widzom programów o silnym lokalnym wydźwięku.

6-częściowa seria będzie śledziła ciężką pracę i czasem dość nietypowe wyzwania kilku firm przeprowadzkowych, które pomagają klientom w całej Polsce w ich relokacjach. Niezależnie od tego czy chodzi o transport cennego przedmiotu, pracę pod dużą presją czasu, czy niecodzienne zlecenia, seria pokaże pracowników, którzy na co dzień muszą nie tylko sprawnie lawirować między wąskimi klatkami schodowymi, futrynami i korytarzami, ale też odpowiednio reagować na rozemocjonowanych klientów. W tym wszystkim zachowując dystans i niezbędne do rozładowywania napięć poczucie humoru.

Oprócz wglądu w pracę charyzmatycznej obsady, w serii poznamy osobiste historie klientów oraz zajrzymy do ich domów. Widzowie mogą spodziewać się zaskakujących zwrotów akcji, wzruszających historii oraz dużej dozy uśmiechu. Niezależnie od okoliczności nasi bohaterowie zrobią wszystko, aby przeprowadzka odbyła się bez zbędnego stresu – dla nich i dla klientów.

Katie Benbow, Director of Programming w regionie EMEA w BBC Studios powiedziała: „Widzowie BBC Brit mają duży apetyt na dokumentalne programy rozrywkowe. Chcieliśmy wyprodukować w Polsce program, który spodoba się odbiorcom takich tytułów jak popularne na kanale „Dragon’s Den”, „Szef jak szpieg” czy „Gliniarze z kamerami”, ale będzie bliższy lokalnym realiom. Pokaże historie zwykłych ludzi oraz codzienne problemy z którymi wielu z nas również musi się mierzyć. Zabierze nas w różne zakątki kraju, zapewni idealną mieszankę znanych, ale także zaskakujących okoliczności, silnych osobowości i różnorodnych emocji, których nasi widzowie poszukują. Współpraca z producentem cenionym w branży, takim jak Inbornmedia w połączeniu z naszym własnym doświadczeniem produkcyjnym, to obietnica jakości i nie mogę się doczekać, aby dostarczyć ją widzom BBC BRIT w tym roku”.

Radosław Wikiera, CEO Inbornmedia komentuje: „Czujemy się wyróżnieni tym, że tak rozpoznawalny nadawca jak BBC Studios zdecydował się nam powierzyć swoją pierwszą lokalnie produkowaną, polską serię. Branża przeprowadzkowa to wspaniały temat na serię telewizyjną – jest dynamiczna, emocjonująca i każdy z nas miał z nią mniej lub bardziej do czynienia. Wykorzystamy całe wieloletnie doświadczenie, które zdobyliśmy produkując serie dokumentalne, aby dowieźć program, który pokochają widzowie w całej Polsce”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *