BBC Studios prezentuje program tegorocznych targów Showcase 2021

BBC Studios przedstawiło szczegółowe informacje na temat swojej pierwszej cyfrowej edycji targów Showcase, które odbędą się w dniach 22-24 lutego 2021 roku. W tym roku, po raz pierwszy w ciągu 45 lat istnienia, to wyjątkowe i ekskluzywne wydarzenie odbędzie się w całkowicie nowym wydaniu. Światowej klasy technologia zapewni każdemu odwiedzającemu indywidualne doświadczenie, umożliwiając bliższy dostęp do treści i gwiazd BBC Studios niż kiedykolwiek wcześniej.

 

– Spersonalizowane rozwiązania cyfrowe na miarę 2021 r.

– Indywidualne sesje tematyczne dostępne na żądanie.

– Uznane gwiazdy i utalentowani twórcy reprezentujący szeroką gamę programów, m.in. The Green Planet, This is Going to Hurt, Earthshot: How to Save Our Planet, Time, Superhoe, The Offenders, Top Gear oraz This is MY House

Wirtualne spotkania z niezależnymi brytyjskimi producentami oraz czołowymi przedstawicielami BBC umożliwią setkom kupców z całego świata zapoznanie się z najlepszymi brytyjskimi programami od BBC Studios i reprezentowanych przez spółkę niezależnych producentów z Wielkiej Brytanii, kupno gotowych programów, ale także nawiązanie współpracy przy przyszłych projektach.

Szeroki program obejmuje warsztaty z trzykrotnym laureatem BAFTA i znanym dokumentalistą Louis Theroux oraz pisarzem, historykiem i reżyserem Davidem Olusoga.

Dyrektor Generalny BBC, Tim Davie, przedstawi swoją wizję BBC na lata, które dzielą nas od świętowania setnej rocznicy powstania firmy, a Charlotte Moore, BBC Chief Content Officer, omówi aktualne trendy i główne punkty programu Showcase.

Przybliżenie autentycznych historii młodemu pokoleniu będzie przedmiotem dyskusji panelowej
z udziałem Fiony Campbell, która pełni funkcję kontrolera w BBC Three. Nowa, utalentowana twórczyni, Nicole Lecky, opowie o swoim pierwszym projekcie telewizyjnym – Superhoe wraz
z Producentem Wykonawczym i CEO Bonafide Films, Margery Bone. Producentka Lisa Walters i reżyserka Dawn Shadforth oraz Producent Wykonawczy Clerkenwell Films Petra Fried przedstawią swoje dwa najnowsze seriale: Cheaters i The Birth of Daniel F Harris.

Paul Dempsey, President Global Distribution for BBC Studios, powiedział: „W czasach, w których nie możemy spotykać się na masowych wydarzeniach na żywo, uczyniliśmy w BBC Studios wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić naszym klientom udział w BBC Studios Showcase w formie cyfrowej, przybliżając im oferowane przez nas treści skuteczniej niż kiedykolwiek przedtem. To w najwyższym stopniu spersonalizowane doświadczenie pozwoli odbiorcom zapoznać się z naszym katalogiem premium i wysłuchać czołowych brytyjskich twórców opowiadających o swoich najnowszych projektach.”

Sesje tematyczne obejmujące seriale, filmy przyrodnicze i dokumentalne, aż po programy historyczne, popularno-naukowe i formaty będą dostępne na żądanie przez cały czas trwania wydarzenia. Sesje eksperckie dadzą uczestnikom wgląd w najnowsze trendy w branży i przybliżą wzorce zachowań widzów, a także przedstawią nowe programy typu premium
z katalogu BBC Studios.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych tytułów znajdujących się w ofercie BBC Studios zostaną zaprezentowane za pośrednictwem pięćdziesięciu nowych, dedykowanych poszczególnym programom zakładek, zawierających wywiady z wybitnymi twórcami i gwiazdami, a także nagrania prosto z montażowni czy zwiastuny.

Uczestnicy będą mieli również do dyspozycji kompletny program, umożliwiający im wybór oglądanych treści zgodnie z ich indywidualnymi zainteresowaniami i preferencjami.

Programy debiutujące podczas tegorocznego Showcase’u:

Time: Brutalny i ambitny obraz współczesnego systemu penitencjarnego w Wielkiej Brytanii autorstwa laureata nagrody BAFTA, Jimmy’ego McGoverna, z udziałem Seana Beana (Broken, Gra o tron) i Stephena Grahama (Line Of Duty, Irlandczyk) w rolach głównych. Jest to historia
o winie i przebaczeniu, karze i pokucie oraz piętnie, jakie więzienie pozostawia na wszystkich, którzy tam trafiają. Realizacja – BBC Studios.

Superhoe: Oryginalny, sześcioczęściowy serial oparty na monodramie Nicôle Lecky z Royal Court. Ambitna piosenkarka i raperka staje się więźniem w luksusowym świecie social mediowych influencerów i możliwości łatwego zarabiania pieniędzy. Świat ten okazuje się jednak bardziej złożony i mroczny, niż kiedykolwiek mogła sobie wyobrazić. Superhoe jest produkcją Bonafide Films.

This is Going to Hurt: Adaptacja międzynarodowego bestsellerowego pamiętnika o tym samym tytule, stworzona przez Adama Kaya, z udziałem Bena Whishawa (Skandal w angielskim stylu, Skyfall, London Spy) o życiu początkującego lekarza. This is Going to Hurt jest produkcją firmy Sister (Girl/Haji, Czarobyl, Gangs of London) we współpracy z Terrible Productions dla BBC One i AMC.

The Offenders: Dzieło wielokrotnie nagradzanego scenarzysty i reżysera Stephena Merchanta
i Elgina Jamesa (współtwórcy amerykańskiego serialu „Mayans M.C.”). Przedstawia losy siedmiorga nieznajomych z różnych środowisk, zmuszonych wspólnie odbyć karę prac społecznych w Bristolu. Nagrodzony Oscarem aktor Christopher Walken (Annie Hall, Łowca jeleni) po raz pierwszy w roli głównej w brytyjskiej telewizji, a towarzyszą mu Rhianne Barreto (Honor), Gamba Cole (Soon Gone: A Windrush Chronicle), Darren Boyd (Killing Eve), Clare Perkins (EastEnders) i Eleanor Tomlinson (Poldark). Produkcja Big Talk i Four Eyes dla BBC w Wielkiej Brytanii oraz Amazon Prime Video w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.

The Cleaner: Nowy serial komediowy, napisany przez Grega Daviesa, występującego też w roli głównej, oparty na wielokrotnie nagradzanym niemieckim serialu komediowym Der Tatortreiniger (Crime Scene Cleaner), śledzi pracę certyfikowanego technika ds. czystości, którego zadaniem jest usuwanie śladów z miejsc zbrodni. Producentem tej serii jest Studio Hamburg UK.

Earthshot: How to Save Our Planet: Pięcioczęściowy serial telewizyjny produkcji Silverback Films zainspirowany nagrodą Księcia Williama w dziedzinie ochrony środowiska. Serial, z udziałem najwybitniejszych światowych naukowców, czołowych ekspertów w dziedzinie przyrody i ekologów, skupi się na pięciu prostych, ale ambitnych celach, które mają prowadzić do ustabilizowania naszego klimatu, odtworzenia naturalnej przyrody, zbudowania świata wolnego od odpadów, oczyszczenia powietrza i przywrócenia życia oceanom.

The Green Planet: Pionierskie ujęcie niezbadanego świata roślin. Jest to nowa, przełomowa produkcja przyrodnicza BBC Studios Natural History Unit, opisywana jako „Planeta Ziemia” z perspektywy roślin. Produkcja BBC Studios Natural History Unit, we współpracy z ZDF, Bilibili i The Open University dla BBC One i PBS.

The Forgotten Empire: Historyk David Olusoga wyrusza w podróż by ujawnić nieznane fakty ukazujące rolę Wielkiej Brytanii w dziejach świata, przełamując wiktoriańskie stereotypy, odkrywając nowe aspekty historii imperium i spotykając się z zapomnianymi społecznościami na całym świecie, z którymi łączy Wielką Brytanię wspólna historia. Produkcja Uplands dla BBC w koprodukcji z PBS
i Open University.

In Ten Pictures: Cykl wyprodukowany przez BBC Studios’ Documentary Unit, stanowi nowe spojrzenie na życie sześciu słynnych postaci przez pryzmat ich najbardziej charakterystycznych i znanych zdjęć. Każdy odcinek poświęcony jest jednej z tych osobistości i opisuje ich życie za pomocą dziesięciu kluczowych obrazów, od najwcześniejszego do jednego z ostatnich, snując opowieść o kluczowych etapach w ich życiu, konfliktach i punktach zwrotnych, takich jak przełomowe momenty w karierze czy utrata popularności.

Top Gear sezon 30: Freddie Flintoff, Chris Harris i Paddy McGuinness ponownie ruszają
w drogę, aby stawić czoła nowym wyzwaniom. Najciekawsze momenty tej serii to zmierzenie się
z drażliwym tematem „kryzysu wieku średniego”, ekstremalna przygoda off-roadowa na wyżynach Szkocji, upamiętnienie i jazda najbardziej kultowymi samochodami z filmów z Jamesem Bondem oraz nostalgiczna podróż do przeszłości podczas przejażdżki starymi samochodami swoich ojców. Oprócz tego recenzje nowej Toyoty Yaris GR, Ferrari Roma i innych. Top Gear powraca i jest to naprawdę ostra jazda! Produkcja BBC Studios

This is MY House (Format): Unikalny, wciągający format gry opartej na zagadkach, osadzony w prawdziwym świecie, który sprawi, że publiczność zapragnie grać do samego końca. Show zaczyna się od tego, że cztery osoby ogłaszają: „To jest MÓJ dom” – ale tylko jedna z nich mówi prawdę. Pozostała trójka to oszuści, którzy starają się przekonać widzów i celebrytów, że dom i wszystko, co się w nim znajduje, należy do nich. Oprócz mnóstwa śmiechu produkcja rzuca wyzwanie naszym uprzedzeniom i wyobrażeniom. Format został opracowany przez Richarda Bacona i Nicka Weidenfelda i stanowi produkcję Expectation dla głównego pasma BBC One.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *