BBC Worldwide Polska wzmacnia szeregi o lokalny zespół programowy i powiększa dział badań

BBC Worldwide Polska ogłosiła powołanie lokalnego zespołu programowego dla swoich marek kanałowych BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle i BBC HD.
 
Nowy, składający się z pięciu osób, zespół w pełnym składzie zagości w warszawskim biurze do połowy stycznia 2018 r. Nowe role zostały stworzone tak, by jak najlepiej spełniać założenie dostarczania polskim widzom nie tylko treści o najwyższej jakości, ale także dopasowanych do potrzeb lokalnego rynku. Zmiany kadrowe wspierają też bardziej zregionalizowane podejście do zarządzania kanałami.
W zespole programowym znajdzie się Senior Programming Manager, którym został Tom Balfour dotychczasowy programista kanału BBC Brit, który przenosi się do polskiego biura z centrali BBC Worldwide w Londynie. Do zarządzanego przez niego lokalnie zespołu dołączą: Joanna Rathe jako Programming Manager, Aleksandra Graczak i Konrad Lesiewicz jako Presentation & Media Planners oraz Urszula Żukowska – Programming & Presentation Assistant. Zespół będzie podlegał i raportował bezpośrednio do Director of Programming, Branded Services na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w centrali BBC Worldwide w Londynie.
Joanna Rathe wcześniej pracowała jako Manager ds. Programowania w firmie nc +, opiekując się kanałami Kuchnia +, Domo +, Planete +, a ostatnio jako Manager ds. Zakupów Programowych w Metro. Konrad Lesiewicz dołączy do zespołu z IPG Mediabrands – U2 Media, gdzie pracował jako Senior Communication Planner. Aleksandra Graczak ma ponad trzy lata doświadczenia w pracy dla międzynarodowych nadawców płatnej telewizji, w tym Viacom i Discovery, gdzie pracowała jako Planner Programowy i Koordynator Produkcji On-Air. Urszula Żukowska, która będzie asystować nowemu zespołowi, wcześniej pracowała jako Koordynator Języka dla SDI Media dla klientów, w tym Discovery, Sony i Netflix.
Oprócz nowego lokalnego zespołu programowego, Dorota Tomas dotychczas piastująca stanowisko Research Managera, przejmuje szerszą odpowiedzialność jako Head of Business Development, Strategy and Research. W październiku do jej zespołu jako Insight Executive dołączyła Tatiana Breslavskaia, która wcześniej pracowała jako starszy analityk w dziale operacyjnym CIB w The Royal Bank of Scotland.
Bardzo się cieszę, że struktura naszego polskiego biura rozrasta się o lokalny zespół programowy i wzmocniony pion badań. Jestem przekonany, że to dobry krok w kierunku dalszego rozwoju naszych kanałów tak, by dostarczały polskim widzom rozrywki w jakości premium jeszcze lepiej dopasowanej do ich potrzeb komentuje Jacek Koskowski GM& VP BBC Worldwide Polska.
Od stycznia 2018 powiększony zespół BBC Worldwide Polska zmieni też biuro, nadal będzie znajdowało się ono na Placu Bankowym 1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *