DVB-TRadioWAŻNE

BCAST przejmuje kolejne emisje radiowe

Pod koniec lipca br. 4 kolejne emisje Polskiego Radia zostały przejęte od firmy Emitel i trafiły do niezależnego operatora radiodyfuzyjnego BCAST. Wraz z nimi operator uruchamia 4 emisje Polskiego Radia na zupełnie nowych częstotliwościach w Gorzowie Wielkopolskim i Stargardzie.

 

 

W 2018 r. portfolio prawie 50 transmisji radiowych, którym dysponuje BCAST, zostało wzbogacone o 4 kolejne częstotliwości radiowe przejęte od Emitela. Od lipca BCAST odpowiada za nadawanie Programu 1. Polskiego Radia w Grudziądzu (99,60 FM), Programów 1. i 4. w Słupsku (104,30 FM i 106,80 FM) oraz Programu 2. w Stargardzie (107,60 FM). Tym samym liczba audycji przejętych przez BCAST od dominującego operatora wzrosła do ponad 30.

To, co zachęca (lub w przypadku przetargów publicznych – umożliwia), zmianę operatora to przede wszystkim korzystniejsze ceny oraz utrzymanie jakości świadczonych usług. Zapewnienie wysokiego poziomu jest możliwe dzięki kompetencjom i wieloletniemu doświadczeniu pracowników BCAST, wykorzystaniu przez firmę najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz atrakcyjnych, alternatywnych obiektów nadawczych mówi Maciej Lipiński z BCAST.

Niezależnie od przejęcia emisji, w lipcu BCAST uruchomił też zupełnie nowe częstotliwości dla stacji Polskiego Radia w Gorzowie Wielkopolskim i Stargardzie. W Gorzowie uruchomione zostały Programy 1., 2. i 3. – audycje odnaleźć można na częstotliwościach FM odpowiednio 89,30 MHz, 90,70 Mhz oraz 91,60 MHz. Oprócz tego stacja BCAST w Stargardzie rozpoczęła emisję Programu 4. Polskiego Radia, którą usłyszeć można na częstotliwości 93,60 MHz.

Start emisji oznacza, że mieszkańcy Stargardu oraz gmin ościennych mają już możliwość odbioru informacyjnej stacji Polskie Radio 24 mówi Maciej Lipiński z BCAST

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *