DVB-TMediaZapowiedzi TV

Bear Grylls: Szkoła przetrwania – już od dziś w telewizji Metro

Bear Grylls podbił serca publiczności, przybliżając surwiwal na niespotykaną wcześniej skalę. Popularność przyniósł mu program „Szkoła przetrwania”, który w wielu krajach odniósł ogromny sukces i zyskał miano kultowego, a Grylls – dzięki niemu – miliony fanów. Telewizja METRO już od 13 czerwca zaprasza na spotkanie z mistrzem surwiwalu. Stacja przygotowała również emisję odcinków specjalnych.

 

Bear Grylls: Szkoła przetrwania – emisje wtorek-piątek godz. 09:35, a od 20.06 także poniedziałek-piątek 17:05
Za kulisami – emisja 27.06 o godz. 9:35

W górach, pod lodem i na pustyni – w każdej ryzykownej wyprawie Gryllsowi towarzyszy ekipa, która rejestruje niesamowite wyczyny. W tym odcinku możemy przekonać się, jak wygląda praca w ekstremalnych warunkach. To zajęcie dla ludzi, którzy kochają przyrodę i niebezpieczne wyzwania. I to właśnie oni opowiadają o najciekawszych i najbardziej ryzykownych momentach przy produkcji programu. Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Simon i Dan, kamerzyści, muszą być maksymalnie skoncentrowani – w szkole przetrwania nie ma miejsca na duble. Nad tym, aby praca przebiegała bez zakłóceń czuwa Dave. Dba również o bezpieczeństwo na planie.

Spektakularne skoki ze śmigłowców, z łodzi, ze spadochronem – wszystko musi być dokładnie zaplanowane, a każdy najmniejszy błąd może kosztować zdrowie lub nawet życie. Przyroda jest nieprzewidywalna i to z jej kaprysami musieli zmierzyć się realizatorzy. Ryzykowne bywały również nieoczekiwane spotkania z groźnymi zwierzętami, np. żmiją, krokodylami czy rekinami. Ale jak się okazało, największym zagrożeniem wcale nie musi być dzika lub ekstremalna przyroda. Szalony zjazd ośnieżonym zboczem zakończył się zderzeniem z kamerzystą. Potężna siła uderzenia zniszczyła kamerę i raniła Beara i Simona. W dziczy najważniejsza jest współpraca i zaufanie do członków ekipy, którzy, kiedy jest to tylko możliwe, starają się zmniejszyć ryzyko.

25 najlepszych momentów – emisja 28.06 o godz. 9:35

W tym odcinku przypomnimy sobie najciekawsze, najniebezpieczniejsze i najbardziej zapadające w pamięć wydarzenia, których doświadczył Bear Grylls w szkole przetrwania. To była niezwykła podróż dla Beara i towarzyszącej mu ekipy. Przeżyjmy jeszcze raz skok ze śmigłowca z wysokości 3 tysięcy metrów, który wyglądał jak z filmu sensacyjnego.

Przypomnijmy sobie, jak wyglądała wspinaczka na wielki most i skok z niego, i jak Bearowi smakował wielki, budzący wstręt pajęczak znaleziony w jaskini. Realizatorzy wspominają również szaleńczą przejażdżkę po pustyni i walkę z pszczołami. Kolejnym wyzwaniem, które znalazło się w zestawieniu było pokonanie arktycznej rzeki, kiedy to Bear, nie chcąc zamoczyć ubrań… rozebrał się do naga. Temperatura wynosiła wówczas minus 32 stopnie Celsjusza!

Chcesz się dowiedzieć które z wyzwań zdobyło 1. miejsce? Zapraszamy do oglądania odcinka specjalnego. Nie zabraknie w nim komentarzy Beara Gryllsa i członków jego ekipy, dzięki którym dowiemy się, jakie emocje towarzyszyły kolejnym wyzwaniom.

Już we wtorek 4 lipca METRO zaprosi na szósty sezon serii „Bear Grylls: Szkoła przetrwania”.

Celem podróży będą m.in.: Arizona, Szkocja, ale i archipelag malezyjskich wysp oraz dżungla w Borneo, gdzie Bear Grylls będzie walczył z upałem, brakiem wody, dzikimi zwierzętami i głodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *